Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukacz 8x50 Soligor'a
Dzieki ci Wielki Martelu ze niesiesz swiatlo supernowej w mroki mojej niewiedzy.<br> ;D<br><br>
Odpowiedz
prosze sie na mnie nie denerwowac <br>ponizsze pytanie jest teoretyczne: <br>A ta lunetka celownicza z himpola (ta za 499 Pln) nadawalaby sie ?<br>parametry wydaja sie lepsze (wynika z opisu)<br>pozdroowka<br>
Odpowiedz
Optycznie Soligor jest też godny uwagi ale regulacja ostrości poprzez obiektyw z kontrą wydaje się dużą niedogodnością. I ta plastikowa oprawa okulara. <br>W NPZ ostrość regulujesz jak w lornetce, poprzez obtót okulara. No i korpus jest solidny. To zdecydowanie wyjaśnia przyrost ceny.
[center]Tuba optyczna TAL 100 RS na montażu MEADE LXD 500. Lornetki: William Optics 7x50 ED, BPC 10x50, Kronos 26x70 na statywie &quot;Porucznika&quot;, CANON PS A 70 Włocławek 52[sup]o[/sup]35'N 19[sup]o[/sup]00'E        tel.+48 694 04 80 05 http://www.mosty-plock.pl/martel[/center]
Odpowiedz
Ach <br>to jeszcze jedno tez teoretyczne z ciekawosci <br>Smile<br>A mozna zamontowac jako szukacz takiego newtonika powiedzmy z przedzialu 50-65 ? z wyciagiem 1,25 " z  SPlosslem o malym powiekszeniu i duzym kacie ?<br>pozdrawiam <br>Marcin Ciekawski<br>Smile<br>
Odpowiedz
Regulacja ostrości na obiektywie wystarcza bo robi się ją raz dla swojego oka i po sprawie Martelu.<br>Szukacz z Nowosybirska widziałem na zlocie i sobie przez niego popatrzyłem, owszem pole ma szerokie ale nie lubię przyżądów z nieostrym brzegiem pola widzenia i już Sad<br>To tylko 50mm szukacz i cena wydaje mi się nie adekwatnie wysoka ale to tylko moja prywatna opinia.<br>O prowadzeniu na jego niedokończonym w środku krzyżu też zapomnij bo jest za mało dokladne i za dużo brakuje w środku tego krzyża do prowadzenia astrofoto<br> Sad<br><br>
Odpowiedz
Liczyłem się z ripostą z Twojej strony Januszku ale:<br><br>:
Cytat:Regulacja ostrości na obiektywie wystarcza bo robi się ją raz dla swojego oka i po sprawie Martelu.
<br>Chyba nie dokońca tak jest. Jeśli weźmiemy pod uwage fakt, że czasem celujemy w księżyc. No i wogule jeśli jest jakaś regulacja to poprostu regulujemy, bo mamy nadzieje, że będzie lepiej.<br><br>:
Cytat:<br>Szukacz z Nowosybirska widziałem na zlocie i sobie przez niego popatrzyłem, owszem pole ma szerokie ale nie lubię przyżądów z nieostrym brzegiem pola widzenia i już Sad<br>To tylko 50mm szukacz i cena wydaje mi się nie adekwatnie wysoka ale to tylko moja prywatna opinia.
<br><br>Cena wynika napewno z solidności jego wykonania. Poza tym to szarokie pole jest naprawde ponadprzeciętne a jasność tego szukacza pozwala na efektywne korzystanie z jego krzyża na mlecznym tle nocnego nieba. Efekt ten jest tyle mniej widoczny im bardziej ciemne niebo obserwujemy ale na miejskim niebie nie potrzeba stosować podświetlanych okularów.<br><br>:
Cytat:<br>O prowadzeniu na jego niedokończonym w środku krzyżu też zapomnij bo jest za mało dokladne i za dużo brakuje w środku tego krzyża do prowadzenia astrofoto<br> Sad
<br><br>Tak naprawde jak nie ma krzyża wogóle to jest jeszcze gorzej. A poza tym to go przecież tak wiele nie brakuje i ta cecha jest raczej plusem tego szukacza.<br><br>Poza tym nie myślałem o prowadzeniu astrofoto tylko o sprawdzeniu dokładności ustawienia paralaktyka.<br>
[center]Tuba optyczna TAL 100 RS na montażu MEADE LXD 500. Lornetki: William Optics 7x50 ED, BPC 10x50, Kronos 26x70 na statywie &quot;Porucznika&quot;, CANON PS A 70 Włocławek 52[sup]o[/sup]35'N 19[sup]o[/sup]00'E        tel.+48 694 04 80 05 http://www.mosty-plock.pl/martel[/center]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości