Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100ed testy
Rozkręciłem sie z tymi postami  Big Grin .
Tym razem kilka próbnych fot z sw 100ed ota pro którego od niedawna posiadam. Sprzet niestety bardzo ciemny bo z jego f/9 to w astrofoto ds niestety nie poszalejemy. Wiec jedymym wyjściem było skrócenie ogniskowej poprzez reduktor/korektor 0.63x. Sprzet teraz dysponuje światłem 5.6 i ogniskową 560 mm.
Kilka fotek nie są one za dobre ale to dopiero testy a dodatkowy minus to brak poczernienia wewnętrznych częsci dorabianych złaczek przez co kontrast napewno mógł spaść:
M31
[Obrazek: m31ica6.jpg]
Veil
[Obrazek: veilap3.jpg]
IC 1396 w Cefeuszu
[Obrazek: choinkakx0.jpg]

a złaczki prezentują sie tak
[Obrazek: zaczkazo7.jpg]
jeszcze musze poproacować nad odległościami między złaczkami-korektorem i canonem
pozdrawiam Michał
Sprzęt:  MT-800 , SW 100 ED , NJP, ST-4 , Eos 40D
Odpowiedz
Tak się zastanawiałem co chciałeś złapać na 3 focie i już wiem!!! Widać całiem wyraźnie tę Trąbę Słonia mimo że Canon niemodyfikowany Smile

To są cropy czy resize? Na pewno dobrze ustawiłeś ostrość? Można zrobić bezpośrednie porównanie z MT800 na Veilu Smile No jestem bardzo ciekaw dalszych testów!

pozdro
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
(24.07.07, 15:24)qbanos link napisał(a):Tak się zastanawiałem co chciałeś złapać na 3 focie i już wiem!!! Widać całiem wyraźnie tę Trąbę Słonia mimo że Canon niemodyfikowany Smile

To są cropy czy resize? Na pewno dobrze ustawiłeś ostrość? Można zrobić bezpośrednie porównanie z MT800 na Veilu Smile No jestem bardzo ciekaw dalszych testów!

pozdro

Możliwe że z ostrością nie trafiłem 100% no zreszta widać;/ a klateczki są troszke przycięte ale nieznacznie i pomniejszone
Odpowiedz
(24.07.07, 15:19)Michał.Z link napisał(a):Rozkręciłem sie z tymi postami  Big Grin .
...

a daj Boże więcej takich postów Smile
świetne zdjęcia
a mogłbyś dać crop brzegu kadru?
albo opowiedzieć jak wygląda obraz, czy jest równie dobry w centrum kadru
i czy to jest ten: http://deltaoptical.pl/deltasklep/shoppi...php?id=875 ?
pozdrowienia
Odpowiedz
Michał mógłbyś zapodać więcej fotek ze 100ed. Od jakiegoś czasu zastanawia się nad SW 100ed i jego odpowiednikiem u Celestrona.
Odpowiedz
Jeszcze w najbliższym czasie napewno zapodam jakieś fotki ze 100ed bo to są narazie testy a w najbliższym czasie poswiece dużo uwagi tej lupce.
To jest ten korektor/reduktor sumasie. Co do gwiazdek na brzegach nie są najgorsze ale muka tego wszystkiego tkwi w tym ,że taki reduktorek musi raczej znajdować sie w odpowiedniej odległości od chipa canona a niestety jej nie znam wiec to nie koniec eksperymentów i dobierania parametrów itp  Tongue
pozdrawiam Michał
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości