Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zlot w Goraju 30 lipiec- 5 sierpień
Jak większość z nas wie z Goraju koło Czarnkowa trwa zlot. Jest to dość kameralna impreza z dużą rotacją astro- braci. Całość usytuowana w ostępach leśnych w Puszczy Nadnoteckiej w  neorenesansowym zamku, który na co dzień pełni rolę internatu technikum leśnego, jednak w okresie wakacyjnym stał sie naszą  bazą astro.
Jak mówiłem to specyficzny zlot, gdyż odbywa się w czasie księżycowych nocy. Astro-amatorzy przyjeżdżają tu w  towarzystwie rodzin, po to raczej by odpocząć w towarzystwie sobie podobnych, porozmawiać o astro, posiedzieć przy ognisku, pooddychać atmosferą puszczy. Byłem tu jedną dobę przede mną wyjechała spora grupa osób i o ile wiem po moim odjeździe miało jeszcze kilku przyjechać na następną noc.
Wczoraj mieliśmy ognisko:
[Obrazek: bbf59fd09dedefc5m.jpg]

Gratka głównie dla najmłodszych

[Obrazek: cccde5fb186562bam.jpg]

Mimo chmur i łysego złapaliśmy kilka obiektów, że wspomnę:  m51,m11, m13, m71 M27 - tu porównywaliśmy obrazy w UHC-s i OIII.
Później w nocy prowadziliśmy gorące dysputy na temat m.in. ewolucji gwiazd.
Rano oczywiście przegląd sprzętu, kolimacje, porównania, oraz astro-interesy,
[Obrazek: cad96b847626ce03m.jpg]
[Obrazek: f59ce3cb4a04826dm.jpg]
Najpiękniejszy był jednak zamek. Spałem w neorenesansowym pokoju który miałem tylko dla siebie, w nocy obudziły mnie dziwne trzaski i dreszczyk emocji przecież to dość stare zamczysko z początku tamtego wieku  i na pewno ma swoje niesamowite tajemnice.
Rano zrobiłem kilka fotek obiektu, oceńcie sami. 
[Obrazek: 7d8a5823f2367d18m.jpg]
[Obrazek: 6c3ed4cad331df29m.jpg]
[Obrazek: 1396ddb3f88f1dccm.jpg]

Atmosfera była super, jedzenie dobre, warunki extra (finansowo również.)  Dziękuje wszystkim za te fajne choć krótkie chwile, szczególnie organizatorom: Wiechowi i Renacie
ps. Wiechu obiecał, że będzie jeszcze jeden zlot weekendowy w tym miejscu,  we wrześniu w bardziej dogodnym astronomicznie okresie, zabiorę wtedy rodzinę, bo te miejsce jest tego warte. 

Odpowiedz
No dzieki za te relacje,moze beda nastepni!?
hanyśiak
Odpowiedz
Tak jak wcześniej obiecałem i moja skromna osoba tam się zjawiła.Naprawdę wielkie przeżycie astronomiczne.Piekne niebo, zamek i wiaruchna tak po naszymu.Pozdro dla tych, których tam nie spotkałem i dla tych, którzy to zorganizowali.Wielkie dzięki Wiehu i Renato.
Takos- Synta 200 x 1000.   Mieszkam i obserwuję N.52,817 i E.16,833[Obrazek: b9464986055e233cm.jpg]
Odpowiedz
No i PO zlocie! Razem z Renatą, Klaudią i Emilem serdecznie dziękuję wszystkim, którzy z tak daleka i czasem z licznymi przygodami do nas przyjechali. Były naprawdę cudowne chwile, okraszone pięknem Zamku i otaczającej go przyrody, o fajnych widokach w telepach nie wspominając. To baardzo przyjemne mieć tylu świetnych Przyjaciół Smile

Sigkill- Monika zostawiła kapelusik z orzełkiem (dołożyłem do pudła). Ktoś (Patrycja?) zostawił śrubę do blokowania przeciwwag na pręcie - niech da znać gdzie wysłać.
Odpowiedz
14-530 Frombork,Leśna 4... ;D
hanyśiak
Odpowiedz
(06.08.07, 07:09)hanyś link napisał(a): 14-530 Frombork,Leśna 4... ;D
Jeśli tak potrzebujesz tej śrubki, to ci wyślę. Dodać resztę monta? A może jakiś telep? ;D
Odpowiedz
hanyś masz zapchaną skrzynke
Odpowiedz
Witam serdecznie
Chcielibysmy serdecznie podziekowac Wiechowi za te pare dni wspaniałęgo wypoczynku w doborowym towarzystwie no i oczywiscie Renacie.
Pomimo nie najlepszej pogody na obserwacje i tak było rewelacyjnie a i troszke sie udało polookać w niebo.
Szkoda tylko ze tak mało zdjec sie pojawiło - ale wnioskuje ze jeszcze nie wszyscy zdązyli wrzucic jakieś fotki. Mam nadzieje ze kolejne sie nmiedługo pojawią - ja ze swoje strony moge niestety wrzucic tylko fotki dzików i to śpiących Wink
Pozdrawiam
Odpowiedz
(08.08.07, 23:27)pająk127 link napisał(a): ja ze swoje strony moge niestety wrzucic tylko fotki dzików i to śpiących Wink
Pozdrawiam

To na co czekasz? Ja nawet śpiących nie widziałem Smile

Jak tylko się uporam z czasem to wrzucę nasze fotki.
Odpowiedz
(09.08.07, 08:08)polaris link napisał(a): To na co czekasz? Ja nawet śpiących nie widziałem Smile

Jak tylko się uporam z czasem to wrzucę nasze fotki.

Ja mam dziki nie śpiące, mam nawet parę zdjęć nieba (baaardzo szerokie pole Wink ) - ale potrzebuję  jeszcze gdzieś tak tygodnia na uporządkowanie...

pozdrawiam
60/700 - to dzieciaków, 70/700 (PL 25, K20, PL10), 10x50, EOS 350D - a te moje oczy.net moja Picasa
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości