Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stellarium
witay Allman wiesz tak sądzę,że masz ''słabego PCta możesz opisac jego podzespoły? ja mam procesor 1 rdzeniowy 2,80Ghz  512 ramu readona 9250 i 160 Gr na dysku i na ok 2-3 sekundy także mi muli nowe stellarium 0.9 ale to nic.... niedługo wymieniam na  podwójny 3,4Ghz  2 G RAMU  I 400 Gb dysku . myślę ,że ..dodatkowo MUSISZ ZAINSTALOWAC DIRECT X  wersje 0.9.  MASZ ZAPEWNE wersje  stellarium0.8.2, która wg mnie jest minimalna do tego programu (poprzednie  np 0.6 lub 0.7 nie wchodzą w rachubę) musisz wiedziec,że tego typu programy realistycznego wyglądu nieba mają swoje wymagania porównaj np STARRY NIGHT 6.0.4(zobacz wymagania). Jeśli chodzi o STARstaiger to nie mam zdania ,ponieważ go nie znam  pozdrawiam...
''seeing is believing'' Optisan STAR 150/750mm  lornetka SAKURA 10X50mm ''See the stars they're shining bright Everything's alright tonight''(DM) ''SkyLuxa 70/700mm polecam tym, którzy po raz pierwszy chcą „oświadczyć” się pani Astronomii
Odpowiedz
pytam doświadczonego uzytkownika STELLARIUM 0.9 ...czy można dodawac zdjecia obrazy ngc lub ogólnie obiekty DS (deep space) galaktyki ,odległe gromady otwarte lub kuliste gwiazg)DO OBECNYCH OBRAZÓW DANYCH  W PROGRAMIE?  pozdro ....
''seeing is believing'' Optisan STAR 150/750mm  lornetka SAKURA 10X50mm ''See the stars they're shining bright Everything's alright tonight''(DM) ''SkyLuxa 70/700mm polecam tym, którzy po raz pierwszy chcą „oświadczyć” się pani Astronomii
Odpowiedz
AuthenticAMD
AMD Sempron™ Processor 3000+,RAM 512,Win XP ,SP2,NVIDIA GeForce6100.Tyle wiem.Jakoś inne chodzą dobrze,a to za cholere nie chce odpalić.Ten Direct X zainstalowałem,nie wiem tylko gdzie to d3dx9_31.dll wstawić,bo komunikat mówi,że tego brak.Ale jak się nie da to trudno,będę z wersji wcześniejszej się szkolił.
Hej
Dzięki za odpowiedz serdeczne .
Odpowiedz
dziwne...masz slabszy komp niz wy, a stellarium w zasadzie dziala mi bez zarzutu (raz na jakis czas tylko mnie wyrzuca po jakiejs godzinie dzialania...)
Take a look to the sky just before You die...it's the last time he willl... ...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy- z knajpy- gondolą... 10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo, siakieś śkiełki, nasadzacz dwugałkowy CZJ
Odpowiedz
edit: oczywiscie "mam" a nie "masz" Wink
Take a look to the sky just before You die...it's the last time he willl... ...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy- z knajpy- gondolą... 10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo, siakieś śkiełki, nasadzacz dwugałkowy CZJ
Odpowiedz
DROGI ALLMANIE JAK TAM W SKRÓCIE perseidy,a stellarium 0.9 w porównaniu do 0.8.2 ma ładna baze danych nawet do +18 magnitudo... ja mam przy 512ramu do +15m spróbuj naprawde warto (jest na www.stellarium.org. pozdro
Odpowiedz
zrzuty ekranu M45 z bazą danych do +16,5 magnitudo [Obrazek: f0dba623c761eef3.jpg]
Odpowiedz
(02.02.07, 20:14)TomekC link napisał(a): P.S.
Czy jest sposób (bo go jeszcze nie odkryłem) aby zrobić zoom mapki z lokalizacjami?

Pozdrawiam.

A skąd wiesz że się da skoro nie próbowałeś.
Klikasz na mapę myszką i "page up" powiększasz ten obszar
a lewym myszki naciskasz i przesuwasz powiększona mapkę.
www.zsma.pl http://jand.webd.pl/met/ Bresser 70/700 SkyLux; BPC5 8x30
Odpowiedz
Stellarium się rozwija i tu moja prośba - jak macie jakieś pomysły, które wzbogaciłyby program to wpisujcie je w wątek. Zostaną przesłane dalej do rozpatrzenia Wink
Odpowiedz
Mam przyjemność ogłosić, że wersja 9.1 jest już dostępna Smile
Jak zwykle na http://www.stellarium.org/ Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości