Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stellarium
1. Symulacja widoku okularu.
Zaznaczając wybrany obiekt i wciskając Ctrl+O mamy mozliwośc zasymulowania widoku jaki bedziemy mieli w okularze. Ważna sprawą jest okreslenie wartości ogniskowej okularu, ogniskowej teleskopu oraz pola widzenia okularu, dzieki czemu widok w Stellarium bedzie bardzo zbliżony do tego jaki bedziemy mieli w okularze teleskopu. Wszystkie te dane modyfikujemy w pliku module.ini
Plik ten znajduje sie w C:\Documents and Settings\UZYTKOWNIK\Dane aplikacji\Stellarium\modules\Ocular.
Mam mały problem,nie mogę znaleźć tego pliku na dysku poprostu niewidoczny czy jak?? proszę pomórzcie..
''seeing is believing'' Optisan STAR 150/750mm  lornetka SAKURA 10X50mm ''See the stars they're shining bright Everything's alright tonight''(DM) ''SkyLuxa 70/700mm polecam tym, którzy po raz pierwszy chcą „oświadczyć” się pani Astronomii
Odpowiedz
1) PomóŻcie

2) Jeśli chodzi o ten plik, to najlepiej zrobić to tak:
- START
- URUCHOM
i wpisz sobie: C:\Documents and Settings\UZYTKOWNIK\Dane aplikacji\Stellarium\modules\Ocular\module.ini

I na pewno się otworzy jeśli tam jest Wink
Odpowiedz
Ja mam za to takie pytanie... Jeśli mam teleskop o ogniskowej  900mm i okulary posslle 20mm i 4 mm to jakie ustawić do nich pole widzenia? I drugie, ważniejsze pytanie: mam także Barlow'a x3... Więc co mam wpisać? Pomnożyć mam przez 3 ogniskową teleskopu, czy jakoś inaczej? Proszę o pomoc odnośnie tego...
Odpowiedz
Chciałem zrobić skrypt do Trytona, ale coś nie wyszedł. Znajdziecie ten problem?

[triton]
name = Tryton
parent = Neptune
radius = 1353.4
albedo = 0.76
halo = true
color = 1.,0.9,0.75
tex_halo = star16x16.png
tex_map = triton.png
coord_func = comet_orbit
lighting = true
orbit_SemiMajorAxis = 0.0023714174
orbit_Eccentricity = 0.000016
orbit_ArgOfPericenter = 66.142
orbit_AscendingNode = 177.608
orbit_Inclination = 156.865
oribt_MeanAnomaly = 352.257
sidereal_period = 5.877

PS: Tryton krąży wokół Neptuna co 180 lat... :o w tym skrypcie.
Odpowiedz
heloł!

Mam mały problrm ze skryptem ocular. funkcja mi się wyświetla ale nie mam pliku module.ini gdzie mógłbym dodawać swoje FOV
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
(14.06.09, 22:23)vol7 link napisał(a): 1) PomóŻcie

- START
- URUCHOM
i wpisz sobie: C:\Documents and Settings\UZYTKOWNIK\Dane aplikacji\Stellarium\modules\Ocular\module.ini

I na pewno się otworzy jeśli tam jest Wink
''seeing is believing'' Optisan STAR 150/750mm  lornetka SAKURA 10X50mm ''See the stars they're shining bright Everything's alright tonight''(DM) ''SkyLuxa 70/700mm polecam tym, którzy po raz pierwszy chcą „oświadczyć” się pani Astronomii
Odpowiedz
ja też nad tym główkuje dobierajac swoje wartosci ogniskowej i długosci okularów w mm chcac odwzorować moje faktyczne pole widzenia w okularze niestety nie wiem jak to zapisac ehh
Odpowiedz
Niestety plik module.ini nie istnieje wpisywałem ścieżkę i nic z tego.. nie otwiera mi jej. ;/
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
- START
- URUCHOM

I na pewno się otworzy jeśli tam jest

JEŻELI DALEJ NIE WIDZISZ PLIKU POSTęPUJ NASTęPUJĄCO:
ODNAJDŹ:C:\Documents and Settings\UZYTKOWNIK\Dane aplikacji\Stellarium\modules\Ocular
NASTęPNIE: Narzędzia/Opcje_folderów/Widok/Pokaż_ukryte_pliki_i_foldery
TERAZ JUŻ MUSISZ WIDZIEć module.ini
Odpowiedz
Czy u Was też występuje błąd w nazwie planety Mars? Ja mam tam słowo "Gwiazdy" (dotyczy Stellarium 0.13.2).
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości