Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astromaniacy z okolic Leżajska
Może są na forum, jakieś osoby z okolic Leżajska.
Do pobliskich miejscowości jakoś bym dotarł, a samemu nie zawsze chce mi się obserwować  Wink
Odpowiedz
jesli niedaleko  sa gorzyce tarnobrzeskie ,,, tosie zglaszam : )
Odpowiedz
No to jestem u Was, mamy superową pogodę, i choć noce nie są jeszcze takie jak byśmy tego chcieli
przez te 2 tygodnie mojego pobytu tu musimy stworzyć kilka spotkań w tym jedno...hiper-astro- liczebno-integracyjne i w ogóle....Oczekuje na propozycje co do terminów (jak zwykle z Leżajska możliwa podwózka !) Miejsce to:a Przecław, Raniżów.. lub własne propozyszen. :Beer:
ps. wątek umieszczam na 4-forach: AF, Maniaku, A4u, Forusie...
Odpowiedz
Co do terminu obserwacji, to jak wiadomo pogoda może nam popsuć plany. Więc sądze, że można wybrać noc z 11/12 (pozatym dla pracujących będzie to pewnie odpowiedniejszy termin, zakładając, że będziemy chcieli siedzieć całą noc), a jeśli pogoda nie dopisze to z 12/13.

Oczywiście inne osoby też muszą zaakceptować takie rozwiązanie  B)

Jeśli zgodzicie się to "tylko" wybrać miejsce.

Odpowiedz
Byłem dziś jeszcze raz w okolicach Sieniawy. Sprawdziłem polanke w lesie, dalej przez las nie jechałem. Znajduje się mniej więcej TU A w rzeczywistości wygląda tak [Obrazek: feadcf4514d1ad68m.jpg]. Także jest cała zarośnięta i na dodatek za mała. Myślałem jeszcze o miejscu gdzieś za wsią Czerce TU, ale jakoś nie mogłem tam dojechać.

Po drodze sprawdziłem jeszcze wzniesienie o nazwie Jurowa Góra (TU). Odrazu bardzo mi się spodobało. Jest to dość rozległy teren, wygląda miejscami jak nieużytki rolne, trawa niska, dojazd dość dobry. Dookoła las, nie widać praktycznie żadnych domów (choć nieopodal jest Dobra). Problemem może okazać się droga krajowa nr 867, znajdująca się około 150-200 metrów dalej (w kierunku na NW, N). Choć z miejsca obserwacji nie byłoby widać samochodów tylko ich światła. Ewentualnie można byłoby podjechać trochę dalej aby zwiększyć dystans od drogi. Z miejsca gdzie byłem wygląda to tak. (kierunki świata na zdjęciach 1.S, 2.W, 3.N, 4.E).  1.[Obrazek: 26da91a09332a965m.jpg]  2.[Obrazek: 9d57d43882b58a71m.jpg]  3.[Obrazek: 708b2dbf3a758341m.jpg]  4.[Obrazek: 817c2fce3a8e8163m.jpg]. Sądzę, że będzie to odpowiedniejsze miejsce niż koło wsi Czerce.

A teraz główna część:

Dla osób jadących przez Leżajsk: planujemy zbiórke pod kościołem farnym (obok urzędu miasta) na parkingu o godz: 17:30. Następnie jedziemy do Sieniawy, gdzie spotkamy sie około godz. 18:00 (parking między budynkiem urzędu miasta i gminy, a blokami mieszkalnymi ([Obrazek: f573386daafa1d15m.jpg] - widok ratusza od strony ulicy Mikołaja Kopernika.
Parking jest TU)).

Lista osób:
1. Ignisdei
2. Robert Bodzoń
3. Adek
4. Miki
5. Lukas810
6. Vader + 1?
7. Lapskan
8. Loki + syn
9. Mimo + syn
10. Dawid
11. Bistii ??
12. Slawak1 ??

Ze względu na pogodę, ostateczna decyzja jutrzejszego spotkanie zapadnie zapewne jutro około godz. 13-15. Dlatego prosze o pilne śledzenie tego wątku.

PS. Dla sprawdzenia ewentualnych miejsc obserwacji zrobiłem na rowerze około 65 km, w tym 6 km na piechote (złapałem gume)  Sad .
Odpowiedz
Ogłaszam wszem i w obec, że jedziemy na obserwacje  Big Grin ;D Big Grin 

Tak jak było mówione o 18:00 zbiórka w Sieniawie. Ci co z Leżajsk o 17:30 pod kosciołem farnym. Do zobaczenia  Wink
Odpowiedz
Witam..
dziwne określenia dla mnie,  ???
  Astromaniacy,  czy  to  "stuknięci" faceci ?
    u Nas inaczej się nazywa,np. miłośników astronomii, amatorów itp.
NIE JESTEM ASTROMANIAKIEM, uuuuuffffff, całe szczęście Big Grin ;D
                          Dziadek.
Odpowiedz

Już po spotkaniu, tu relacja:
http://astro-forum.org/Forum/index.php?s...ntry250298

(12.08.07, 10:12)dziadek link napisał(a):Witam..
dziwne określenia dla mnie,  ???
  Astromaniacy,  czy  to  "stuknięci" faceci ?
    u Nas inaczej się nazywa,np. miłośników astronomii, amatorów itp.
NIE JESTEM ASTROMANIAKIEM, uuuuuffffff, całe szczęście Big Grin ;D
                          Dziadek.

Dziadku, nic bardziej mylnego przykładem astro-maniaka, właściwie astro-świra jestem ja. ;D
Pozwolę sobie Ci to pokrótce objaśnić:
- Gdy "nie ma nieba" przeklinam, zgrzytam zębami, ręce mi drżą, jestem blady, brak mi apetytu, jednym słowem  mam doła
- Przy ciemnym niebie wpadam w trans - wyszukuje co popadnie, a jak coś mi  się spodoba zwołuje wszystkich wokoło i  każe im sie w to wpatrywać. A niech ktoś powie że nic nie widzi - marny jego los.
- Moja ocena merytoryczna znalezionego obiektu często  nie polega na wygłoszeniu rzeczowej syntezy - opisu obserwowanego obiektu, ale na wydaniu nieartykułowanego, decybelarnego  odgłosu, (czasem o  brzmieniu łacińskim)
- podobne objawy jak w p.pkt. 1  wywołuje u mnie niemożność znalezienia czegoś, lub nagła niedyspozycja sprzętu (np. rosa)
-To choroba z której się chyba nie wyleczę -to właśnie astro-maniactwo.
Odpowiedz
Cześć...
dziękuję za sprostowanie mych myśli .
Faktycznie z  powodu złej pogody deszczu, złożyłem dzisiaj po kapitalnym remoncie dwa statywy teodolitowei są ładniutkie jak lala.
Trzymajcie się zdrowo astrom.....  Big Grin
Pozdrawiam, Dziadek.
Odpowiedz

Mamy kolejne spotkanie: tym razem Raniżów.
Już się cieszę na ten mikro zlocik, postaram się tym razem nie robić w większości Messierów ale skupimy się na obiektach bardziej wymagających, perełkach (jak to nazywam), proszę wszystkich by zabrali swoje teleskopy i lornetki bez względu na aperaturę (b. interesuje mnie np. obraz w Alkorze naszego kolegi) bo będziemy szukać, pokazywać, porównywać i razem się uczyć..
A jak ktoś nie ma to chętnie użyczę mam jeszcze celestrona i lidletkę na statywie (do dyspozycji).
I do choinki Rzeszów ...ruszać te 4 litery i się zapisywać na listę, jeśli pogoda dopisze to sobie poszalejemy. Proponuje spotkać się o 19.00 na ryneczku w Raniżowie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości