Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co dodać do przyszłych wersji.
Nie wiem, czy da się zrobić nawigację przy pomocy myszy po mapie. Na zasadzie przesuwania obrazu tzw. dłonią (przytrzymaj i upuść) - tak jak jest to możliwe np. w programie acrobat reader.
pozdrawiam
Odpowiedz
Przydała by się taka opcja "mini" takie małe okienko na pulpicie z którego można przejść do pełnej wersji
w takim okienku można by było zobaczyć fazę księżyca wschód i zachód słońca kiedy zmierzch zapada.... Smile
Odpowiedz
Z tą inną nawigacją po mapie to ciekawy pomysł, zobaczę, może uda mi sie to zrobic ....
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
W selenografii przy przeglądaniu tych najmniejszych kraterów żółty znacznik staje sie ledwie widoczną kropeczką i trudno go odnaleść na mapie. Może żółty okrąg przerobić w krzyżyk - celownik?
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
Odpowiedz
Na początku pisania Selenografii nie przypuszczałem, że w ogóle będą zaznaczane tak małe kraterki. Miała to byc dla mnie mapa poglądowa do nauki tych dużych i najważniejszych kraterów. Ale jak widac na Waszych zdjęciach mozna dopatrzyć się również bardzo małych kraterów, więc coś popróbuję, aby było to lepiej widoczne.
Dzięki za uwagę - proszę o następne.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Witam!

Z mojej strony taki pomysł racjonalizatorski...

1. TRYB NOCNY!

A może i w ogóle możliwość zmiany koloru tła, nie tylko na czerwone, ale dowolne...(?) To dla tych, którzy czasem trzymają laptopka w pobliżu teleskopu. Mnie się zdarza ^^

2. Wiem, że w aktualnej wersji jest coś w rodzaju latarni, ale proponowałbym coś w rodzaju łuny świetlnej jako takiej do ustawienia... Sposób ustawiania podobny jak w domkach w horyzoncie - po prostu wpisujemy pożądane współrzędne kilku punktów i mamy łunę jak się patrzy ^^

A tak poza tym, to nie mogę oderwać się od nowej wersji... Zwłaszcza przy obecnej aurze! Naprawdę cudo! Zresztą co ja będę pisał - wszelkie pochwały dla pana Janusza wyraziłem już na swojej stronie  Wink
Odpowiedz
(13.12.06, 21:26)Limax7 link napisał(a):Januszu nie znam za bardzo Twojego programu, wiec z góry przepraszam jeśli walnę jakąś gafę i napiszę o czymś co być może już jest w programie.

Bardzo przydatną funkcją (choć mało spotykaną w programach astro) jest możliwość generowania efemeryd nie dla ustalonego niezmiennego skoku czasowego lecz dla pozycji innego ciała nad/pod horyzontem.

Przykładowo:
- efemeryda Wenus lub Merkurego o takim skoku czasowym gdy Słońce znajduje się -7 stopni pod horyzontem
- podobna efemeryda dla jakiejś komety gdy Słońce jest poniżej -12 stopni pod horyzontem
Obie efemerydy oczywiście wygenerowalyby by Wys. i Azymut dla danych obiektów

-------------------------------

Czy AstroJawil generuje kalendarz ? Fajnie by było gdyby miał taką opcję  Smile

Januszu, potrzebna jest chyba modyfikacja tej funkcji.
Jak chce, żeby policzło mi położenie np. merkurego przy ZACHODZIE słońca, to pozycja startowa do obliczeń zaczyna się od dnia jutrzejszego (T+1) . Natomiast wyliczenia zaczynają się dla T+2 dni. Oczywiście można ręcznie cofnąć datę o dwa dni. Można to jakoś bardziej elegancko rozwiązać?
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
Odpowiedz
Ja bym tam chciał by można było wstaiwać moje zdjęcie w horyzont bym przynajmniej w kompie sobie mógł poobserwować..
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz
(10.02.07, 16:03)Pawel_Maksym link napisał(a):Ja bym tam chciał by można było wstaiwać moje zdjęcie w horyzont bym przynajmniej w kompie sobie mógł poobserwować..
Pawełku, chcesz zdjęcie ze swoja podobizną wkleić w horyzont ??  Wink O jakie zdjęcie Ci chodzi?
Odpowiedz
(10.02.07, 13:48)grzel link napisał(a):Januszu, potrzebna jest chyba modyfikacja tej funkcji.
Jak chce, żeby policzło mi położenie np. merkurego przy ZACHODZIE słońca, to pozycja startowa do obliczeń zaczyna się od dnia jutrzejszego (T+1) . Natomiast wyliczenia zaczynają się dla T+2 dni. Oczywiście można ręcznie cofnąć datę o dwa dni. Można to jakoś bardziej elegancko rozwiązać?
Pamiętaj, że plik z wynikami można edytować w zwyklym Notatniku.  Popracuje, aby było "bardziej elegancko"  Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości