Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co dodać do przyszłych wersji.
czy da się jakoś zmienić kolory księżyców Jowisza ?
lornetka 10x50, Canon 40D, 400/5.6L, 24-70/2.8L, 100/2.8 macro
Odpowiedz
Da się. A na jakie?
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
W programie jest żółta tarcza Jowisz i żółty Ganimedes (jeżeli jest tranzyt - to trochę jest to niewidoczne). Albo kolory niech zostaną - tylko w momencie tranzytu jest robiona inwersja koloru danego księżyca.
lornetka 10x50, Canon 40D, 400/5.6L, 24-70/2.8L, 100/2.8 macro
Odpowiedz
Z tego co czytam, to wystarczy jak zmienię kolor Ganimedesa, aby bardziej oddzielal się od tarczy Jowisza. W wersji świątecznej 8.3 to już będzie.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
(18.12.06, 22:51)G_Czechowski link napisał(a):Grzel to wszystko o czym piszesz już dawno jest w AJW.

Widać jak dużo jest funkcji w programie, a ja jeszcze wszystkich nie odkryłem.
Faktycznie trzeba będzie jeszcze nie jeden raz poczytać instrukcje.

A jak znowu coś palnę to krzyczcie  Tongue

A można byłoby uaktualnić instrukcje do nowszych wersji?
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
Odpowiedz
Od nowej wersji będzie już przeglądarka internetowa i po uruchomieniu jej mamy możliwość wybory kilkunastu linków - które można samemu wyedytować - które jednym klinknięciem myszy są uruchamiane.  Jest tam również link do tego AstroJaWilowego fragmentu FORUM  A4u. Zmierzam do tego, że na tym forum utworzę nowy wątek, który zastąpi instrukcję - będę wyjaśniał co i jak się dzieje w programie. Dzięki tej przeglądarce wszyscy AstroJaWiowcy będą bardziej scaleni z latwiejszą komunikacją między sobą - połączeni na tym FORUM.
Odpowiedz
(13.12.06, 21:25)grzel link napisał(a):Kilka moich propozycji:

- aby węzełek na stronie głównej, z wyprzedzeniem, powiedzmy jednodniowym, przypominał co nas czeka w najbliższym czasie
                                                                                      Zrobiłem to w ten sposób, że wszystko zapisane w memo po znaku #, ale zapisane na następny dzień, pokazuje się na dole na zielono w postaci : "Jutro : ........"      Musze przyznać, że to był dobry pomysł. Dla mnie bardzo przydatne. Już będzie w wersji 8.3.
Odpowiedz
(19.12.06, 12:54)Janusz_Wiland link napisał(a):                                                                                       Zrobiłem to w ten sposób, że wszystko zapisane w memo po znaku #, ale zapisane na następny dzień, pokazuje się na dole na zielono w postaci : "Jutro : ........"      Musze przyznać, że to był dobry pomysł. Dla mnie bardzo przydatne. Już będzie w wersji 8.3.

A ja mowiłem o tym od wersji 7.05. Ktoś tu mnie nie słuchał  Big Grin Wink
Odpowiedz
Widać projekt musiał dojrzeć  Tongue
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
Odpowiedz
A dało by się coś zrobić by tworzenie horyzontu było łatwiejsze ??
Bo jest to bardzo fajna funkcja ale nie każdy potrafi połapac się i zrobić własny horyzont.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości