Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POCZĄTEK FORUM O SONDZIE - "Program "SONDA" - kto to jeszcze pamięta?"
Gdzieś jest strona w sieci gdzie dokładnie opisano tą tabliczke i płyte z nagranymi przywitaniami we wszystkich językach świata.

Sonda była we wtorki tylko nie pamiętam czy w każdy wtorek czy też inaczej. Pamiętam dokładnie: Studio 2 (Kosmos 1999) i Sonda to były moje ulubione programy jak miałem cirka 14lat.

Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Kurek z Kamińskim pokazali, że do zrobienia programu naukowego jest potrzebna nie tyle kasa co mózg... :-\
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Ponoć kiedyś model bakteri zrobili z prezerwatywy i kolorowej włóczki Smile).
Kurde choćby samą czołówke pasowało by zgrać.
Czołówka dziwękowo i wizyjnie została zmiksowana z kliku fragmentów utworów ( z których znam jedynei Ussachovskiego ) i materiałów archiwalnych ( Francja , USA .. ). Nigdzie w sieci jej nie znalazłem :/

(16.06.03, 08:00)Lukasz link napisał(a):Ponoć kiedyś model bakteri zrobili z prezerwatywy i kolorowej włóczki Smile).
Kurde choćby samą czołówke pasowało by zgrać.
Czołówka dziwękowo i wizyjnie została zmiksowana z kliku fragmentów utworów ( z których znam jedynei Ussachovskiego ) i materiałów archiwalnych ( Francja , USA .. ). Nigdzie w sieci jej nie znalazłem :/

Do tej pory jak sie ta czolowke oglada to jakis dreszczyk po plecach przechdzi Smile
A Marek Biliński dał muzykę do czołówki
Chyba jednak nie Biliński ...
Bliński (chyba!) maczał palce w czołówce znacznie późniejszego "Kwantu". Gdy powstawała czołówka "Sondy" mógł być jeszcze w grupie starszaków.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
W Kwancie był Equinox IV J.M.Jarre !!!

Bilinski robił czołówke min w Kole Fortuny >Sad

http://www.tk.pl/sonda/ :

Czołówka dźwiękowa: nazywana jest zwykle w telewizji sygnałem początkowym lub sygnałem dźwiękowym. Czas trwania 46 sek. Zmontowała Teresa Bancer na taśmie 50 sek. z następujących utworów: Quincy Jones - "Gruby tatuś"; Teresa Bancer - "Milczenie"; Steckhausen - "Etiuda"; Luening-Ussachevsky - "Król Lear"; Maliszewski - "Zmienność myśli" (informacje z fonoteki TVP S.A. - tak to jest wypisane na obwolucie).

Konia z rzędem temu kto zdobędzie te nagrania, choćby na taśmie szpulowej stilon. Może wkońcu TVP zrobi archiwum elektroniczne

BTW
Mam film dokumentalny NASA z tych lat ( 70 ) z którego ostatni kadr ( dosłownie sekundowy fragment ) był wykorzystany w czołówce.
Do tego filmu dokumentalnego użyto jako muzyki zza kadru .... utwory Mike Oldfielda !!!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości