Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedyś przychodzi taki dzień...
Możliwe że jeszcze w ten długi weekend będe w Ostrołęce z teleskopem. Na osiedlu Leśna bede mieszkał. Jak coś to mozemy się zgadać Smile
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
To ja jeszcze tak apropo mobilności teleskopu.
W ciągu nie całych dwóch tygodni teleskop przebył ponad 750km. I żeby było ciekawiej używałem środków transportu typu pociąg, autobus itp. Raz był samochód ale to nie mój Tongue Wogóle my samochodu nie mamy Smile
Jak widać mobilność teleskopu jest niesamowita.
Pozwoliło mi to na częste obserwacje w całkiem niezłych warunkach. W Warszawie niestety takich nie mam...

PS. W niedziele z okazji zotu w Bukowie padnie magiczna liczba 1000km Wink Coś niesamowitego  ;D
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
(05.05.06, 17:28)Karol Wójcicki link napisał(a): Jak widać mobilność teleskopu jest niesamowita.
Z całym szacunkiem, ale tak na upartego to prawie każdy teleskop do pociągu wciśniesz. Myślałem że mobilność polega na tym, że sprzęt zajmuje mało miejsca i nie waży tony, więc łatwo go przewozić z mejsca na miejsce.
A Ty piszesz że jak przejechałeś 700km to znaczy że  jest mobilny...  Smile dzifne. Na upartego to i z kozą można pół kraju przejechać i mówić że jest mobilna...
Odpowiedz
Karolu
Przyjmij i ode mnie gratulacje z powodu taaaaakiegi pierwszego telepa.
;D ;D ;D
Mam nadzieję, że Tobie sprawi co najmniej taka frajdę jak mój Taurusik.

pozdrawiam serdecznie
Ori2711
Odpowiedz
Ori to Ty na avatarze?? :o
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
(05.06.06, 15:15)qbanos link napisał(a): Ori to Ty na avatarze?? :o

hm... tym razem nie... to facet wiesz... ;D ;D ;D
ale dzięki...

pozdrawiam serdecznie
Ori2711
Odpowiedz
(05.06.06, 06:01)ksysek link napisał(a): [quote author=Karol Wójcicki link=topic=8157.msg122616#msg122616 date=1146846485]
Z całym szacunkiem, ale tak na upartego to prawie każdy teleskop do pociągu wciśniesz.
[/quote]

Do pociągu tak. Zwłaszcza towarowego Wink  Ale do walizki już nie. A Taurus wejdzie Smile
Odpowiedz
(05.06.06, 06:01)ksysek link napisał(a): [quote author=Karol Wójcicki link=topic=8157.msg122616#msg122616 date=1146846485]
Z całym szacunkiem, ale tak na upartego to prawie każdy teleskop do pociągu wciśniesz. Myślałem że mobilność polega na tym, że sprzęt zajmuje mało miejsca i nie waży tony, więc łatwo go przewozić z mejsca na miejsce.
A Ty piszesz że jak przejechałeś 700km to znaczy że  jest mobilny...  Smile dzifne. Na upartego to i z kozą można pół kraju przejechać i mówić że jest mobilna...
[/quote]

Jak już napisał Robert...
Spróbuj bez problemu przewieźć 25-cm newtona na dobsonie pociągiem.
Powodzenia życzę Smile A Taurus zajmuje miejsce nad jednym siedzeniem Wink
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
(05.06.06, 19:56)Ori2711 link napisał(a): [quote author=qbanos link=topic=8157.msg124522#msg124522 date=1149516909]
Ori to Ty na avatarze?? :o

hm... tym razem nie... to facet wiesz... ;D ;D ;D
ale dzięki...

pozdrawiam serdecznie
Ori2711
[/quote]

Hmm.. chyba masz rację, po dłuższym przyjrzeniu się można stwierdzić ze to facet ;D
Wybacz, zdarza się nawet najlepszym, grunt żeby w prawdziwym życiu się nie pomylić Big Grin

pozdrowienia
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
Ja też myślałem ze to dziewczyna  :-\ ;D
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości