Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedyś przychodzi taki dzień...
Witaj w KMT  Wink

Zgadza się, Taurus 250-270 to strzał w dziesiątkę. To już duży teleskop (jak dla miłośnika astronomii) jeżeli weźmiemy pod uwagę zwierciadło, a mały wagowo.

Na tyle duży aby mieć ładne obrazy planet i obiektów dalekiego kosmosu, a na tyle mały, aby nie sprawiać kłopotów w czasie przenoszenia, montażu itd.

Mój Taurus ma w tej chwili specjalnie dla siebie wydzielone miejsce (wychłodzone pomieszczenie) i jest gotowy do obserwacji praktycznie w ciągu 1-2 minut Smile
Odpowiedz
Gratuluje Karolu. Bedziesz zadowolony na pewno z teleskopu. Tylko błagam, odpraw jakieś modły, żeby na weekend była pogoda bo jak wszyscy na zlocie dowiedzą się, żę to przez ciebie to nie chciał bym być w twojej skórze ;D

Co do mobilności to masz racje, ja ze swoim jechalem z Krakowa do Gdyni i też w ogole nie było problemu Smile. A i zdarzało się tramwajem i kolejką w trójmieście jeździć z telepem...
Pozdrawiam - Jakub Nowak lunetka 10x50, Taiga 16x80, Zenit na koziołku + obiektywy, Vesta Pro, Taurus 270 ___________________________________________ wszyscy jesteśmy dziećmi gwiazd...
Odpowiedz
No mój też wczoraj miał wycieczke tramwajem po mieście. I jakoś się trzyma Big Grin
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Cześć Karol.

Dziękuję za możliwość przetestowania 250 tki  na Kudłaczach.

Pamiętaj co mówiłem o dodatkowym szukaczu.
Odpowiedz
Pamiętam.  Smile
Niedługo zamontuje coś. Mam kawałek lornetki 7x50 więc będzie pasował idealnie Wink Bo ten szkacz co mam w mieście dobry jest tylko do planet Wink

A co do tej pogody...
Panowie. Nie do mnie pretensje. U mnie jest piękne niebo od trzech nocy  ;D A to chyba u mnie powinno się popsuć, nie?  ;D
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
no gratuluje ;D ;D ;D
coś takiego mieć na właśność...extra!
miłego oglądania!!!!
pozdro, Dawid
 był Newton 120/900, jest Synta 10" dobson Smile
Odpowiedz
Mam nadzieję, że będziesz też często chwalił się wynikami obserwacji wykonanymi przez niego a nie tylko samym sprzętem...
Choć przyznać musze, że naprawdę kosmiczny sprzęt do pozazroszczenia jeśli idzie o jego parametry i wygląd !
Celestron 114/900 SkyWatcher 200/1200 Luneta Tourist 6
Odpowiedz
Karolu gratuluje 'skromnego' sprzetu, ktory zapewnie juz niebawem okaze sie byc za maly do co Twoim zdolnosci!! Wink do zobaczenia na zlotach (ze sprzetem, obowiazkowo!!) Wink
Odpowiedz
He he Wink Już mi Mirek swoją 40-tką smaku narobił Wink
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Piękny sprzęt, chyba każdy chciałby mieć TAKI pierwszy teleskop. Big Grin Mam nadzieję że przywieziesz go kiedyś do Ostrołęki i dasz polukać. ;D

Pozdrawiam
Michał
[Obrazek: userbar.gif] ref.70/700 (SkyLux); BPC 8x40; Celestron SkyMaster 12x60; Fuji S9600; Canon A75; Zenit 12XP; przerobiony HP735; www.michałbemowski.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości