Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedyś przychodzi taki dzień...
...gdy do miłośnika astronomii trafia jego pierwszy, własny, wymarzony i wyczekiwany od wielu lat teleskop Smile
U mnie ten dzień był wczoraj. 22 kwietnia 2006.

Właśnie wczoraj, po długiej podróży przez pół polski w wspaniałym miejscu jakim są Kudłacze odebrałem swój pierwszy w życiu teleskop.

TAURUS 250/1320

[Obrazek: gallery-1265295-500x500.jpg]

Przyznam szczerze ze czekałem na teleskop 5 lat. No ale wiadomo. Rzecz to tania nie jest więc trzeba było poczekać Wink No ale teraz udało się. Rodzice zakupili mi teleskop w ramach prezentu 18-tkowego.

Prawie całą noc przesiedziałem na polance u Kudłączy obserwując niebo wraz z ekipą krakowską w skład której wchodzili Mirek Dymek, Janusz Płszeka i jeszcze kilka osób których nazwisk nie pamiętam (wybaczcie mi Wink ). Świetna jest świadomość ze mogę sobie ustawić telepa na co chce, kiedy chce, oglądać ile chce i jak chcę.  ;D Wcześniej to wyglądało różnie.  Wink

No a teraz troszkę o samym sprzęcie.
Na Taurusa zdecydowałem się ze względu na jego rozmiar i mobilność. Nie chciałem nic poniżej 20 cm, ale z kolei szukałem czegoś mobilnego. Z Warszawy sobie obserwować raczej nie będę. Trzeba z tym gdzieś jechać. No a samochodu ni ma. I co teraz? Ano mam duże zniżki kolejowe i tak przemierza świat. No ale wchodzić z ponad metrową rurą do pociągu i pilnować tego to trochę taki kiepsko jest.
Taurus mieszczący się w dużej walizce jest naprawdę mobilny. Bez problemu jechałm z nim z Krakowa do Warszawy pociągiem. Mieści się na półce z bagażami. A należy przypomnieć że jest to 25 cm newton na dobsonie. Coś niesamowitego  Smile
Całość jest wykonana bardzo starannie i praktycznie. Mirek włożył wiele pracy by stworzyć takie cudo.
Obserwowałem nim wczoraj co nieco i przyznam że jestem pod dużym wrażeniem. Planetki prezentowały się bardzo fajnie. To samo tyczy się galaktyk. Nawet o kometę zahaczylem Wink

Ok, nie mam sił więcej pisać bo zmęczony jestem strasznie Wink
Powiem tylko ze jestem naprawdę szczęśliwy posiadając swój własny teleskop.  Big Grin
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Gratuluje Karol super sprzęt i mam nadzieje, że przyjdzie kiedyś taki czas, że dasz zerknąć przez to cudo  :o :o :o
Lidlowskie Bino Meade 10x50 , Celestron CPC XLT 8"
Odpowiedz
Gratuluje:* Mam nadzieje, ze zawsze bedzie sie spisywał tak dobrze jak wczoraj i że wiecej nie opuścisz okazji obserwowania, ze mna i Brahim w ndmWink
Pozdrawiam:*
Odpowiedz
:o :o :o :o :o :o :o :o

No chłopak podpadasz. Jak pogoda się spierdzieli to  dostaniesz niezłe lanie Wink

Gratulacje niezły sprzęcior.
Porucznik Celestron C6-N, starszy szeregowy SkyMaster 15x70 i szeregowy Tento 12x45
Odpowiedz
Oby takie telepy były pierwszymi dla wiekszej liczby astrofanów Smile
Miłego oglądania!
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
(23.04.06, 20:38)Anula link napisał(a): i że wiecej nie opuścisz okazji obserwowania, ze mna[...]

Z Tobą to zawsze i wszędzie.  :-*
No ale sama wiesz że wczoraj nie mogłem..  :Smile

A co do tej pogody...
No sory panowie  ;D
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Gratulejszyn Karol... Piękny sprzęt! Miłych obserwacji...  Wink
Newton 170/900, Zenica 8-24x40 + statyw, B 7x35, PTMA Białystok, SOK PTMA [Obrazek: PL677730_03.gif]
Odpowiedz
(23.04.06, 21:29)Karol Wójcicki link napisał(a): Z Tobą to zawsze i wszędzie.  :-*
No ale sama wiesz że wczoraj nie mogłem..  :Smile

No wiem, wiem :-*  Smile
Odpowiedz
Sprzęt super  !! Smile Ale jak na zloty w długi weekend popsuje się przez ciebie pogoda to ...  ;D
Odpowiedz
Dzięki za przeniesienie tematu Wink
Z rozmachu napisałem go w Obserwacjach Wink
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości