Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okular zoom Bresser
Witam.<br>Czy ktoś ma jakieś informacje nt. okularu zoom firmy Bresser 8-20mm/31,7mm<br><br>tzn. co to za okular, jakość i ile warto za niego zapłacić i czy wogóle warto?<br><br>G.Ni.<br>
Odpowiedz
Miałem go kiedyś przez chwilę dzięki uprzejmości FotoClassica i powiem tak :<br>- cena adekwatna do jakości , nie jest to Soligora ZOOM ale nie jest zły .
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
`Moglby ktos rozwinac temat. Wiem ze to nie Soligor ale nie moge nigdzie znalesc zadnych informacji na temat tego okularu. A szkoda wydawac 300-400 zl i byc rozczarowanym moze jednak lepiej 3 soligorki PL i barlow?
Odpowiedz
Ja niestety przez niego nie patrzłem, więc nie mam własnego zdania na temat jego jakości i komfortu obserwacji w porownaniu z lantanem ale sprawdza się w życiu stara i dobra zasada Co tanie to drogie!!!<br>Bartku, czy kiedyś takiego nie kupowałeś, podziel się z nami opinią na jego temat i przypomnij jego nazwę i pochodzenie  Wink
Odpowiedz
Przylaczam sie do prosby do Bratka  o opinie nt. okularu Bresser
Odpowiedz
Lepiej odłóź kasę i kup sprawdzonego zooma soligora. To jest drogi ale dobry okular. Wczoraj znowu mnie powalił kiedy przez chwilę patrzyłem na Jupa.
Oskar
Odpowiedz
Też kiedyś miałem ten dylemat czy ZOOM PL czy ZOOM Lantan.<br><br>Skok jakości między Ploslami z barlowem lub ZOOM'em PL z Fotoclassic'a jest proporcjonalna do wzrostu ceny za lantana.<br><br>Ten ZOOM jest poprostu przyzwoity ale za 400 PLN chyba lepiej zdecydować się na kilka przyzwoitych okularów i Barlow'a niż na ZOOM Bresera z Fotoclassic'ka, no chyba że jednak masz możliwości dorzucić do ZOOM SOLIGOR LANTAN Wink Big Grin ;D Big Grin Wink
[center]Tuba optyczna TAL 100 RS na montażu MEADE LXD 500. Lornetki: William Optics 7x50 ED, BPC 10x50, Kronos 26x70 na statywie &quot;Porucznika&quot;, CANON PS A 70 Włocławek 52[sup]o[/sup]35'N 19[sup]o[/sup]00'E        tel.+48 694 04 80 05 http://www.mosty-plock.pl/martel[/center]
Odpowiedz
a ja przy okazji mam takie pytanie :
czy lantan stałoogniskowy jest lepszy niż zoom lantan ??
mam na mysli jakość obarazów , bo widomo że pod względem uniwersalności to nie ma o czy dyskutować

M
activa 10x50,&nbsp; ED 100/900 + LXD75
Odpowiedz
słyszałem, że zoom z założenia jest gorszy, ale czy to bardzo przeszkadza, to nie wiem, bo nigdy zooma nie miałem. W obiektywach fotograficznych zoom daje gorszą jakość niż w stałoogniskowym. Im większa rozpiętość zooma, tym gorzej.
Odpowiedz
może trochę źle sformułowałem pytanie :-)

o ile jest gorszy obraz w zoom'ie ??
jeśli da się zdefiniować

co do foto to mam dwa zoom'y 28-105 i 100-300
i twierdzę że do zastosowań amatorskich różnica pomiędzy zoom'em a stałoogniskowym obiektywem jest niezuważalna , no ewentualnie przy długich ogniskowych....... jest znaczna różnica w jasności,

M
activa 10x50,&nbsp; ED 100/900 + LXD75
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości