Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakrycie brzegowe lambdy raka - 06.04.2006
Witam
Na mojej stronce znajduję się relacja z zakrycia brzegowego lambdy raka. Więcej tutaj: http://www.astrophoto.neostrada.pl/brzeg...04.06.html
Można obejrzeć filmik, na którym pokazane jest to zjawisko.
www.poa.home.pl Synta 200/1200, Vixen LVW 22mm, OLYMPUS C-460Zoom Statyw fotograficzny PZO. Tel.kom 662262212 pozdrawiam Adam
Odpowiedz
Takie zjawiska i takie spotkania mają swój klimat Smile. Gratulacje z udanych łowów.

Odpowiedz
Moja relacja z brzegowki w formie forum TUTAJ

Adas Smile pozdrawiam.

Lejcyn
Odpowiedz
Swoje fotki wsadziłem u mnie na stronkę. Link min z Aktualności www.lukiw2.republika.pl
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
Dla kompletu informacji podaję, że moje zdjęcia są także w necie:

http://www.astrojawil.pl/dobrcz_2.htm

A swoją drogą obejrzałem filmik kolegów z Poznania.
Dla mnie rewelacyjnie to wyszło. Całe szczęście, że tam byliście z kamerą - takich subtelności (mrugnięcia i błyskania gwiazdy - powolne i szybkie spadki jasności oko by nie uchwyciło.

Dla tych którzy chcą obserwować wizualnie zakrycia brzegowe koniecznie doradzam poćwiczyć na tym filmie sposób własnego komentowania zjawiska z wykorzystaniem tamtejszych sygnałów czasu.

Wciskajcie klucz i komentujcie widoczne zjawisko. Potem już tylko przy pomocy własnego nagrania odtwórzcie przebieg zjawiska i porównajcie z wynikami odczytanymi z nagrania z kamery.

Janusz
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości