Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzisiejszy Jowisz
Niestety wszystkie moje statywy i montaże zostały na wsi. Miałem pod ręką tylko Fuji i telekonwerter 3x, który niestety daje straszną aberrację chromatyczną. Zdjęcia robiłem z balkonu podpierając aparat o co się da  ;D

5s iso400 ogniskowa 46,8mm (210mm)
[Obrazek: jowisz_02crop.jpg]
Odpowiedz
Odważny jesteś ! Ja bałbym się pokazać takie zdjęcia publicznie Wink
Celestron 114/900 SkyWatcher 200/1200 Luneta Tourist 6
Odpowiedz
Z wielkim szacunkiem - ale nieraz warto więcej się napracować i dopiero później umieścić fotki  ;D
pozdrawiam, Dawid
 był Newton 120/900, jest Synta 10" dobson Smile
Odpowiedz
Drugie foto jest całkiem przyjemne i tylko to bym wstawił na Twoim miejscu!!
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Odpowiedz
Cienki jestem w robieniu zdjęć. Mało praktyki. Ale jak coś mi jako tako wyjdzie, to chcę to pokazać. A może coś ktoś poradzi.
Co do obróbki to u mnie jeszcze gorzej niż z robieniem zdjęć. Ale pracuję nad tym.
Odpowiedz
Bardzo sympatyczne zdjęcie. Mi się podoba. Jestem zaskoczony, że przez 5 sekund trzymając aparat oparty o balkon udało Ci się nie poruszyć aparatem i rozmazać obrazu !!

Pozwoliłem sobie na dokonaniew nim takiej korekty...

[Obrazek: jowisz02crop27tp.jpg]

Odpowiedz
(24.03.06, 12:20)astro_for_us link napisał(a): Bardzo sympatyczne zdjęcie. Mi się podoba. Jestem zaskoczony, że przez 5 sekund trzymając aparat oparty o balkon udało Ci się nie poruszyć aparatem i rozmazać obrazu !!

Pozwoliłem sobie na dokonaniew nim takiej korekty...
Dzięki za miłe słowa.
Nie widzę żadnej korekty poza zmianą na B&W. Dobrze widzę?
Odpowiedz
(24.03.06, 12:53)pawelek_79 link napisał(a): Dzięki za miłe słowa.
Nie widzę żadnej korekty poza zmianą na B&W. Dobrze widzę?

Dobrze widzisz. Najpierw podjasniłem Twoje zdjęcie i okazało się, że tło jest całe czerwone. Zmieniając suwakiem R do minimum niewiele to pomagało, tło zaczeło przybierać a to zielony a to niebieski kolor, więc najprościej było zrobic czarno-białe ;] 
Deczko ruszyłem gammę i jasność oraz ciut wyostrzyłem.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości