Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ATM] Montowanie Newtona 11" krok po kroku.
Na środku masz sporą nakrętke ktorą się reguluje kluczem a po bokach pewnie wkręty ktore regulujesz śrubokrętem co wymaga przekładania w ręku obu narzędzi i wyglada strasznie nieprofesjonalnie, dlatego robi się jednakowego rodzaju elementy.
http://members.lycos.co.uk/hamal/astro/Atlion/S/09.jpg

jeden imbus w ręku i po kłopocie. Ponadto mocowanie lustrka kątowego jest strasznie małe, jak zapożyczone z teleskopów z Allegro.

Daj fotkę, może się coś zmieniło ostatnio, na co liczę.
Odpowiedz
Fotki ze szczeg.  beda jutro (siedze teraz po 18h w robocie i mam niejaki problem z obmacywaniem dowiezionego sprzetu). Ta nakretka to faktycznie nie jest szczesliwa - zawadza przy kreceniu o lby srubek kolimacyjnych  :-\

Pozdrawiam. 
-- Hans
Odpowiedz
(01.03.06, 14:24)Hans0 link napisał(a): Fotki ze szczeg.  beda jutro (siedze teraz po 18h w robocie i mam niejaki problem z obmacywaniem dowiezionego sprzetu). Ta nakretka to faktycznie nie jest szczesliwa - zawadza przy kreceniu o lby srubek kolimacyjnych  :-\

Pozdrawiam. 

O tym właśnie piszę  :-\ i nie ma tu złośliwości.
Odpowiedz
HansO napisz proszę, co oznacza "zaporowa cena" odnośnie tubusu z włókna węglowego.
Właśnie sam rozważam budowę podobnego telepa, za namową niejakiego Sumasa Wink

Mam dostęp do włókna i żywicy. Ponieważ pracowałem wielokrotnie przy laminowaniu, myślę, że wykonanie czegoś podobnego do tubusa jest w moim zasięgu. Nigdy co prawda nie korzystałem z włókna węglowego, ale technologia jest ta sama. Mam warsztacik, który pozwoliłby na dość niezłe, jak mniemam, wykonanie.
To na razie takie sobie gdybanie... bo nawet nie wiem, jaki byłby koszt materiałów.

A teraz, hoooop na dwór, bo niebo ... czyściuchne ... nawet seeing niezły Big Grin

Odpowiedz
heh Wiechu, rur, czy choćby rękawów węglowych o średnicy większej niż 150 mm to nie znalazłem, być może da się taką rurke zrobić z maty, lecz właśnie nawet mata węglowa to tak najtańsza coś ok. 100 zet/m2
Hansowi na jego rurkę potrzebaby było coś ok. 2,5-3 m2  do tego jeszcze pewnie małe wiaderko jakiejś żywicy, noi podstawowa sprawa kopytko, znaczy jakaś foremka, żeby tę rurke móc ulepić

ale link może sie przyda Smile http://www.havel-composites.com/index0.php?newlang=pl
pozdrowienia

tu ceny gotowych:
http://www.carbon-tube.com/round.php
http://www.compositespars.com/carbon_fiber_tube.htm
niestety ceny tylko do 150mm srednicy
Odpowiedz
(01.03.06, 20:52)saywiehu link napisał(a): HansO napisz proszę, co oznacza "zaporowa cena" odnośnie tubusu z włókna węglowego.
(...)

Gotowa rura fi=350mm h=1500mm $~1000pln.

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz
Obiecane fotki pajaka i mocowania LW by AK.

[Obrazek: normal_Picture%20010.jpg]

[Obrazek: normal_Picture%20009.jpg]

[Obrazek: normal_Picture%20008.jpg]

[Obrazek: normal_Picture%20007.jpg]

[Obrazek: normal_Picture%20006.jpg]

[Obrazek: normal_Picture%20005.jpg]

[Obrazek: normal_Picture%20004.jpg]

[Obrazek: normal_Picture%20003.jpg]

[Obrazek: normal_Picture%20002.jpg]

[Obrazek: normal_Picture%20001.jpg]

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz
Witam,

(02.03.06, 08:51)Hans0 link napisał(a): Obiecane fotki pajaka i mocowania LW by AK.
(...)
Pozdrawiam.
  płaskie zwierciadełko jest mocowane "na klej" ? ???
Jeśli tak, to warto to zmienić i mocować mechanicznie, za pomocą małych "łapek".

Hermes

Odpowiedz
He he no nie sprawdzalem cen, jak pisałem.
Mam kumpla, który likwiduje swój zakład. Robił m. in. śmigła do motolotni. Jak go złapię, to się przekonamy. Mam matę, jak pamiętam z 1,5 m szerokości.
A forma tu nie potrzebna, to się robi tzw. "sposobem". Pewnym, maszt do windsurfingu tak robiłem.
Będę cuś wiedział, napiszę. Choćby dla jasności wszystkich.
Odpowiedz
Cytat:  płaskie zwierciadełko jest mocowane "na klej" ? ???
Jeśli tak, to warto to zmienić i mocować mechanicznie, za pomocą małych "łapek".

Hermes

Ke??? Wszystkie LW jakie widzialem byly mocowane na silikon. Nie, przepraszam. Raz widzialem mocowanie mechaniczne braci U. Dziekuje, postoje. Co jest nie tak z mocowaniem na silikon?

Pozdrawiam.

-- Hans
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości