Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekspansja planety U...
(25.01.06, 19:06)emde link napisał(a):kurde blaszka... sami swoi... Wink

ano cuś się zmienia.
looknijcie na strone U ...

http://www.universe.com.pl/

Meade, Bresser, Celestron, DO ...

kurde ale kombinacje alpejskie, nic już nie kumam ...

Odpowiedz
ano to metoda - byle sprzedać... :-\
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
noo, ale przynajmniej obyło się bez oświadczeń o wyłącznym przedstawicielstwie produktów tych firm ;D
Odpowiedz
Po przeczytaniu tego watku jakos tak cieplej mi sie zrobilo, a za oknem zima ...
... sa wiec i plusy moi drodzy ...
Mak 150/1800
Odpowiedz
Napiszę tak - sam mam U-bota i się trochę wstydzę. Choć z drugiej strony dużo w nim uratowałem (czyt. usprawniłem). Teraz jednak dodatkowo czuję się zażenowany i zawstydzony. Czy ich się prawa rynkowe nie imają? Kurde mają jednak klientów i tyle. A to jest dziwne bo z takimi cenami to już dawno powinni odpoczywać. Ech. Sad
Newton 150/900, MTO11CA, CCD i takie tam.
Odpowiedz
(28.01.06, 19:07)sp2ukx link napisał(a):Napiszę tak - sam mam U-bota i się trochę wstydzę. Choć z drugiej strony dużo w nim uratowałem (czyt. usprawniłem). Teraz jednak dodatkowo czuję się zażenowany i zawstydzony. Czy ich się prawa rynkowe nie imają? Kurde mają jednak klientów i tyle. A to jest dziwne bo z takimi cenami to już dawno powinni odpoczywać. Ech. Sad

Sadze ze z amatorskich teleskopow to ta firma sie nie utrzymuje. To raczej uboczny produkt ich działalnosci Smile Zdaje sie, że jako jedyni w tej częsci Europy robią kopuły , więc tutaj doszukiwałbym się ich źrodła egzystencji. Nie znam sie na kopułach, nie wiem czy są dobre czy nie ale dla samej zasady, skoro raz się sparzyłem na czymś (moim pierwszym był U-boot Smile) to drugi raz nie pcham rąk w to samo miejsce.
Odpowiedz
Hejka,

Dawno mnie tu nie bylo!

Wiem z czego sie U utrzymuje. Sprzedaje duze ilosci sprzetu firmom samochodowym. Do crash testow :-)

Pawel
Odpowiedz
        Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów widził ten teleskop, a może ma i może coś na jego temt powiedzieć. Osobiście mam już trzeci teleskop z tej firmy i jestem zadowolony otrzymywanymi z nich obrazami, natomiast przymierzałem się do podmiany na taką właśnie tubę czyli na Newton -Cassegrain o 170mm lustrze, ale na innym montażu i statywie.
Tylko proszę się nie śmiać  cyt. z kabaretu -bo kto się będzie śmiał ten dostanie w ryj - wężykiem Jasiu wężykiem Wink
                      [Obrazek: nc200_01_maly.jpg]
Odpowiedz
(30.01.06, 16:21)astrokosmo link napisał(a):        Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów widził ten teleskop, a może ma i może coś na jego temt powiedzieć. Osobiście mam już trzeci teleskop z tej firmy i jestem zadowolony otrzymywanymi z nich obrazami, natomiast przymierzałem się do podmiany na taką właśnie tubę czyli na Newton -Cassegrain o 170mm lustrze, ale na innym montażu i statywie.
Tylko proszę się nie śmiać  cyt. z kabaretu -bo kto się będzie śmiał ten dostanie w ryj - wężykiem Jasiu wężykiem Wink
                      [Obrazek: nc200_01_maly.jpg]
Janusz, a może znalazłbyś trochę czasu i spotkał się z innymi miłośnikami astronomi celem porównania swojego sprzętu z innymi?
Niewątpliwie wtedy miałbyś bezcenne doświadczenie (takie za którą nie zapłacisz kartą Mastercard  Wink ), którym mógłbyś się kierować w przyszłości przy wyborze nowego teleskopu.
Może tylko myślisz, że jesteś zadowolony a jak zobaczyś coś innego to już nie będziesz?, a co z mechaniką?, nie samymi obrazami człowiek żyje.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Sprawdzał mi sprzęt niejaki Janusz Wiland w PTMA w Warszawie i mówił że nie jest zły ( jeśli chodzi o obrazy ) bo jeśli chodzi o mechanikę to sam już wyraziłem swoje zdaniue tu http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=5277.0
Powodem mojego zainteresowania tym teleskopem jest jego wszechstronnośc tzn. do DS i planet. Otrzymałem wiadomośc od pana Jacka że obrazy uzyskiwane przez niego sa dobre bo poświęcił dużo czasu na jego dobre zjustowanie.
Mam już statyw geodezyjny drewniany a planuję kupic  montaż z elektrycznym prowadzeniem, więc taki teleskop mógł by byc  docelowy. Dziękuję zatroskę o mnie i moje $. Dlatego zasięgam rady forumowiczów. Chętnie bym usłyszał opinię od kogoś kto ma taki teleskop  tej firmy.
Mój teleskop po mimo wszystkich zalet Wink jak montaż statyw i lusterko nieleliptyczne daje dobre obrazy ,ale wymieniam w nim co nieco . Był szukacz teraz pająk itd. W brew pozorom nie ponoszę dużych kosztów ale myślę że warto go podciągnąc bo ma dobre lustro.
Strasznie mnie kręci taki dwusystem i sam się    zastanawiam
czy takiego nie zrobic z przerobionego Cassegraina na Cassegrain-Newtona. Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości