Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekspansja planety U...
(24.01.06, 14:14)tomekL link napisał(a):[quote author=przemas link=topic=7672.msg115593#msg115593 date=1138107380]
Hmmm, co to są "tulejki dystansowe" ???

Przemas Smile Smile Smile

Widzisz kolego, bo to jest technologia, o której chłopcom z TEC'a się nawet nie śni ;D
[/quote]

Już wiem!!! Taką tulejkę albo dwie wkłada się w uszy i dzięki temu można z dystansem podejść do parametrów optycznych i mechanicznych podawanych przez producenta. Cwany pomysł, nie?

Smile Smile Smile

Przemas Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
aaa.... rymember, rymember  ;D

te tulejki to przeca uniwersalna hydraulika optyczna:

barlowik+mufka+redukcja+mufka+kolanko+nypelek+okularek i juz mamy powiekszenia 1000x  ;D

aaa ...

- pamiętacie sekcje zwłok tego universalnego telepa z obiektywem PZO
której dokonalismy nad ranem w Kamieniu ?

- pamietacie fotki w watku astro buble ?
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=4045.0

- pamiętacie te zkrętki od słoików wmontowane w telepy, obiektywy z mikroszkopa przechrzczone na okulary, pająki ze szprych rowerowych z pryzmatem okutym w blachę konserwową, muchy zamalowane w wyczernieniu tuby ...

ale technologia, ale design ...XXI wiek normalnie - no dalej sięgajmy gwiazd tym sprzętem !!! Ci co byli u jezuitów widzieli stare refraktory z XIX wieku o cale milardy miliardów razy lepiej wykonane niż to żółte badziewie. Więc niech nikt nie podnosi argumetu o technologii bo jak widać ponad 150 lat temu potrafiono wiele lepsze rzeczy produkować seryjnie ;D
Odpowiedz
wszystko pamiętamy Michu! i niezapomnimy ;D

ale jedna sprawa jeszcze:

"na życzenie klienta bezpłatnie wykonujemy tuby w innych kolorach"

no to tak, jakby kupić ferrari w innym kolorze jak czerwony ;D
Odpowiedz
(24.01.06, 14:33)Michu link napisał(a):- pamiętacie te zkrętki od słoików wmontowane w telepy, obiektywy z mikroszkopa przechrzczone na okulary, pająki ze szprych rowerowych z pryzmatem okutym w blachę konserwową, muchy zamalowane w wyczernieniu tuby ...

...uchwyt od wiadra jako mikroruchy...
Zbyszek Siciarz Tarnów - Mościce: 50° 00' 08'' N, 20° 55' 37'' E Skylux 70/700 na montażu Astro-3, lornetki 8x30, 10x50, 12x60 Kurs PHP antyqjon - blog
Odpowiedz
"- soczewka prostująca obraz*" - a mozna od razu 3 - tak zeby bylo w 3D  ;D
Newton 205/1355, Nikon F75+28-100, Canon A520
Odpowiedz
(24.01.06, 14:33)Michu link napisał(a):aaa.... rymember, rymember  ;D

te tulejki to przeca uniwersalna hydraulika optyczna:

barlowik+mufka+redukcja+mufka+kolanko+nypelek+okularek i juz mamy powiekszenia 1000x  ;D

aaa ...

- pamiętacie sekcje zwłok tego universalnego telepa z obiektywem PZO
której dokonalismy nad ranem w Kamieniu ?

- pamietacie fotki w watku astro buble ?

- pamiętacie te zkrętki od słoików wmontowane w telepy, obiektywy z mikroszkopa przechrzczone na okulary, paj±ki ze szprych rowerowych z pryzmatem okutym w blachę konserwow±, muchy zamalowane w wyczernieniu tuby ...

ale technologia, ale design ...XXI wiek normalnie - no dalej sięgajmy gwiazd tym sprzętem !!! Ci co byli u jezuitów widzieli stare refraktory z XIX wieku o cale milardy miliardów razy lepiej wykonane niż to żółte badziewie. Więc niech nikt nie podnosi argumetu o technologii bo jak widać ponad 150 lat temu potrafiono wiele lepsze rzeczy produkować seryjnie ;D

Michu,ale to się czyta!
Akcja jak u Hitchkocka.
Na początek wybuch bomby atomowej,a potem stopniowy wzrost akcji! ;D
WO FLT 98 Apo, QHY8L,  EQ6 Pro....
Odpowiedz
(24.01.06, 14:14)tomekL link napisał(a):Widzisz kolego, bo to jest technologia, o której chłopcom z TEC'a się nawet nie śni ;D

;D genialne ;D
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
wyslalem dzis do sprzedawcy tego 'kosmicznego' sprzetu takie oto zapytanie (celowo zrobilem blad, aby wyjsc na poczatkujacego) o takiej tresci:
Dzien dobry,
interesuje mnie ten teleskop - kiedys widzialem Wasza firme w telewizji jak pokazywaliscie Jowisza wraz z pierscieniami (to wtedy jak sonda Huygens ladowala na Tytanie).
Czy tym teleskopem tez mozna zrobic takie efektowne rozgniskowanie (tak to chyba nazwaliscie) i do czego to sluzy??
Widzialem tez, jak Jowisz wtedy bardzo skakal po ekranie telewizyjnym - czy jest to wynik tzw. wysokich wiatrow w atmosferze, powodujacych skakanie gwiazdy? czy tak samo bedzie widac przez wasz teleskop?
czy produkujecie jeszcze teleskopy z charakterystyka 1/89 lambda?
pozdrawiam serdecznie,

i dostalem taka oto odpowiedz:

Witam.
Obraz skakał bo obserwacje były prowadzone na wieży  przy dużych wiatrach obserwowaliśmy Saturna,mogę zapewnić że obraz dawany z teleskopu jest o wiele lepszy  jak wtedy z przekazu kamerą analogową.Teleskopy wykonujemy z dokładnością  do 1/8 lamda,jest to dolna granica dokładności gdyż figuryzacja lustra jest ręczna i przeważna dokładnośc to 1/10 lambda.

W takim razie przynajmniej wiemy, ze Uniwersał oficjalnie przyznaje, ze jego 1/89 lambda bylo nieprawda (zeby nie uzywac mocniejszych slow). Niestety nadal nie wiem do czego sluzy owe efektowne 'rozogniskowanie'... Sad
Odpowiedz
(24.01.06, 14:33)Michu link napisał(a):- pamietacie fotki w watku astro buble ?

Prawie zmoczyłem się czytając ponownie ten wątek.
Szkoda, że Antyqjon usunął fotki z serwera.
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
Tamten serwer już mi zamknęli Tongue Mam te fotki na jakimś CD, jak go znajdę to wystawię je gdzieś znowu Wink
Zbyszek Siciarz Tarnów - Mościce: 50° 00' 08'' N, 20° 55' 37'' E Skylux 70/700 na montażu Astro-3, lornetki 8x30, 10x50, 12x60 Kurs PHP antyqjon - blog
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości