Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
długie czasy, a diody w pryzmacie
witam!
natknąłem się podczas chodzenia po internecie na takie oto stwierdzenie, że jakoby lustrzanki z elektronicznymi wskaźnikami w wizjerze nie nadają się do astro. dlaczego??? przeczież w momencie robienia fotki lustro podniesione jest góry i pomiędzy soczewką obiektywu a kliszą nie ma prawa (!) być nic poza promieniami światła, które to utrwalamy ( ku chwale potomnych ;D ) na tejże kliszy.
zagadnienie jest dla mnie o tyle ważne, że mam canona t70(trudno kupić wężyk do serii t xx ) i zenita ET. nie wiem do którego mam teraz w końcu się ukłonić Wink, a którego "sprywatyzować"
pozdrawiam
marcin
Gostynin - Płock - Kutno
Odpowiedz
Zrób ślepą próbę i ekspozycję bez zdejmowania dekla lepiej w nocy z 10 minut na 800 ASA i zobaczysz czy nie zaświetla kadru diodami czy też jest nie za dobrze uszczelniony na nie korpus 8)
Odpowiedz
trzeba będzie Wink , dzięki
Gostynin - Płock - Kutno
Odpowiedz
CZe
ja mam lustrzanke z elektronicznym wyswietlaczem ( Dynax5) i faktycznie w nocy wyswietlacz ostro daje po oczach ale odnosze wrazenie ze po podniesieniu lustra to sie wylacza . bo na expozycjach od 30 sek do 15 minut jakie robilem ( z wezykiem) na pewno powstaly by jakies żółte zaswietlenia .to tyle jesli chodzi o nowszy sprzet

Z tego co sie orientuje to mowisz chyba o jakims zenicie ktory mial diodke od swiatlomierza i powodowal wspomniane zaswietlenia (tez gdzies znalazlem na stronce ktos przed tym wlasnie ostrzegal jesli chodzi o astrofoto zenitem) . mysle ze to latwo dalo by sie obejsc wyciagajac z niego baterie ( w nocy swiatlomierz i tak nie jest Ci potrzebny a ZENKI maja ta przewage ze kpia sobie z pradu i wszystko sie tam robi recznie (zenek do astrofoto dobry jak kazdy inny manual a lepszy od nowych aparatow bo nie zre baterii jak ma otwarta migawke co jak sie raz kiedys przekonalem WAZNA RZECZ )

pozdr
DaVe
Losmandy GM8+300D+..... w realizacji Wink
Odpowiedz
(07.06.03, 14:37)Janusz_P. link napisał(a):Zrób ślepą próbę i ekspozycję bez zdejmowania dekla lepiej w nocy z 10 minut na 800 ASA i zobaczysz czy nie zaświetla kadru diodami czy też jest nie za dobrze uszczelniony na nie korpus 8)

10 min na 800 ASA o rany jakie to beda szumy i hot pixele i wogole ;D ;D ;D ;D

jesli korpus jest nieszczelny to dodam tylko ze zaswietlenia beda w postaci kresek (przewaznie ) i beda nawet na perforacji , ale czy wyjda w nocy ??

pozdr
DaVe
Losmandy GM8+300D+..... w realizacji Wink
Odpowiedz
itak muszę to sp rawdzić, a co do ZENKA, to ja takiego problemu nie mam. w moim egzemplarzu gdzieś wyleciała ztyczka od baterii i światłomierz nie działa ;D
jak by ktoś miał na sprzedanie (lub nawet pożyczyć wężyk do T70 będę zobowiązany)
Gostynin - Płock - Kutno
Odpowiedz
Tak właśnie wygląda fotka zrobiona Zenkiem i zaświetlona diodami światłomierza:-) Początki zawsze bywają trudne :-)

[Obrazek: krecil10.jpg]
Wystarczy baterie wyjąć i jest OK

pozdrawiam
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
to ja jednak pozostawię ZENKA w łaskach, muszę skołować wężyk z blokadą i po problemie...
Gostynin - Płock - Kutno
Odpowiedz
a po co w nocy detektor światła... wyjmuje się baterie z Zenka i hula, zresztą w moim modelu po przykręceniu węzyka dioda się zapala i świeci, świeci... znaczy się świeciła dopóki nie wywaliłem baterii
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Ojejej PiotrPe ale ładną zorzę walnąłeś tym Zenkiem Wink Wink Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości