Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SATURN po raz kolejny
1. Saturn ze 114/900 + Barlow Soligor 2x +ToucamPro + szyba + przeciętne warunki:

[Obrazek: sat050206.jpg]

2.Saturn z "U" 200/3500 . Film Konrad Dobosz,obróbka moja. Całekim fajny Smile (ten juz bez szyby)
[Obrazek: sat050206hydro.jpg]

pozdr.
Odpowiedz
hehe, dzięki za pomoc i umieszczenie tej fotki  Smile
Odpowiedz
jak przez szybe to całkiem fajny Big Grin, jak tylko pogoda dopisze to dziś zapoluje na niego
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Odpowiedz
witam,

szyba? ?... wstydz sie!  Big Grin
fajnie wyszlo.  Wink
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Pozwole sobie podłączyć się pod wątek saturnowy Smile
To mój pierwszy Saturn z ToUcama, zrobiony przez achromat dzisiaj... ups, to już wczoraj Wink W ogóle to był pierwszy raz w tym roku jak sprzęt wystawiłem. Warunki balkonowe, ogniskowa 820mm x4, seeing ok.5 w/g The Pickering Seeing Scale:
[Obrazek: pickering5.gif]
A oto i Saturn (a raczej co Iris wycisnął z materiału - 250 klatek):
[Obrazek: saturn1.jpg]
Achro TS 127/820, C8N @ 52°14'N 21°04'E
Odpowiedz
Co sie dzieje? Nikt Saturna nie robi? Smile

Tym razem w zasadzie test po przeszczepie czarno-białej matrycy do ToUcama. Operacja się udała Smile Różnica przed i po przeróbce jest bardzo odczuwalna. Przede wszystkim obraz dla ccd-b/w z filtrem r, g lub b ma jasność taką jak dla ccd-color z samym filtrem minus-UV. Dzięki temu lepiej można wykorzystać pełne 8 bit matrycy Wink W praktyce przekłada się to na mniejsze szumy. Oczywiście, teraz aby uzyskać kolor muszę bawić się filtrami RGB, ale za to zdecydowanie mniej się aberracja daje we znaki.

Oto wczorajszy Saturn, zrobiony 5-calowym, światłosilnym  ;D achromatem, 3x500 klatek na każdy kolor składowy. Cała obróbka w Iris.

[Obrazek: saturn05032005.jpg]
Odpowiedz
Swietne fotki Smile gratuluje pieknych fotek Smile
Odpowiedz
Dzięki Wink
Jestem pewien, że da się więcej wycisnąć z 5 cali. Największy problem to ustawienie ostrości. Wciąż robię to ręką  ;D
Teraz z kamerką mono problem ten jest 3 razy większy, jak chcę mieć w coś kolorze.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości