Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak to połączyć czyli EQ-2 + napęd
Kamil, odkręcasz śrubkę z tego bolca z zieloną strzałką, zdejmujesz tą blaszkę, poluzowujesz śrubę blokującą w tulejce napędu, zakładasz tulejkę na ten bolec i niepasuje?
a może przeszkadza ten bolec zaznaczony niebieską strzałką na drugin obrazku?
a co to wogóle jest ta ośka z niebieską strzałką?
Odpowiedz
Oska zaznaczona niebieska strzalka to chyba w jakims typie montazy jest wykorzystywania do wysprzeglania napedu poprzez blaszke zaznaczona zielona strazlka . Mnie to razem nie pasowalo i musialem wykrecic ta ostatnia bo blokowala zazebianie zebatek napedu i zebatki korpusu . Sam jestem ciekaw jak to ma byc poprawnie , choc moze nasze montaze nie pasuja . Ale jak jakos zamocujesz naped tak aby zebatki zazebialy sie i ta z silniczka dociskala do tej duzej nie za mocno i nie za slabo / wtedy przeskakuja zeby i nie ciagnie /  to bedzie calosc dobrze dzialac .
W montazu skyluxa musialem bolec zrobic z drugiej strony i przelozyc zebatke osi slimaka bo mam silniczek co sie kreci w jedna strone i po zabudowaniu tuba krecila sie odwrotnie . Na linku jest montaz skyluxa z moja tubka  ;D i widac te bolce do mocowania napedu , z lewej dorobiony -  wykrecona zielona oska i pozniej na nia dalem tulejke , z prawej oryginalny . http://astro-forum.org/Forum/index.php?a...st&id=6806

Ze zdjecia jakbys dopasowal inna dluzsza srubke / czerwony walec / i na nia wlozyl naped to powinno pasowac .
Odpowiedz
(16.11.05, 21:53)sumas link napisał(a): Kamil, odkręcasz śrubkę z tego bolca z zieloną strzałką, zdejmujesz tą blaszkę, poluzowujesz śrubę blokującą w tulejce napędu, zakładasz tulejkę na ten bolec i niepasuje?

tak robiłem i niepasuje
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Odpowiedz
Piwi jsk możesz to wstaw fotki swojej 114-stki (oczywiście montażu)
Odpowiedz
Wziąłem sprawy we własne ręce bo cóż mi innego zostało. Wykręciłem srubę mocującą montaż, następnie do jej głowy dostawiłem inną śrubę dosłownie łeb w łeb, po czym, całość punktowo zaspawałem. Następnie kosmetyka czyli troche farby  i... i powstało coś takiego.

[Obrazek: untitled16zw.jpg]

Myślę, że nawet Hamal by się nie powstydził Wink chociaż chłopak zdolny jest to pewnie by coś lepszego wykombinował ;D

Odpowiedz
(16.11.05, 21:53)sumas link napisał(a): Kamil, odkręcasz śrubkę z tego bolca z zieloną strzałką, zdejmujesz tą blaszkę, poluzowujesz śrubę blokującą w tulejce napędu, zakładasz tulejkę na ten bolec i niepasuje?

Dobrze Sumas kombinujesz ale Kamilowi niestety brakuje w głowicy montażu głównego bolca na którym ma być mocowany napęd  a jest on na tym zdjęciu

http://astro-forum.org/Forum/index.php?a...st&id=6497

Zaznaczona na zielono przez Kolegę oś służy jedynie do odpychania/odsprzeglania i zasprzeglania napedu, ale jak widać człowiek juz sie uporał z problemem.

Dziwi mnie jednak brak tej osi, przydała by się fotka drugiej strony głowicy montażu.
Odpowiedz
(18.11.05, 15:19)HAMAL link napisał(a): Dziwi mnie jednak brak tej osi, przydała by się fotka drugiej strony głowicy montażu.

Mnie nie dziwi, gdyż teleskop jest Celestrona a jego firmowy napęd ma inne mocowanie i inną cenę....chocaż śruba jest dosyć gruba co widać na fotce więc tamten też by nie pasował
Odpowiedz
(18.11.05, 15:27)Kamil link napisał(a): [quote author=HAMAL link=topic=7295.msg109808#msg109808 date=1132323591]
Dziwi mnie jednak brak tej osi, przydała by się fotka drugiej strony głowicy montażu.

Mnie nie dziwi, gdyż teleskop jest Celestrona a jego firmowy napęd ma inne mocowanie i inną cenę....chocaż śruba jest dosyć gruba co widać na fotce więc tamten też by nie pasował
[/quote]

Ale "zebatkę" i zasprzęglanie ma identyczne.
Co widzisz w miejscu gdzie dodałes srubę ? Nie masz jej z drugiej strony?

[Obrazek: CEN114EQ2.gif]

Odpowiedz
Hamal, ogólnie mówiąc jest to samo tylko, że jest podziałka szerokości geo.
Odpowiedz
(18.11.05, 23:01)Kamil link napisał(a): Hamal, ogólnie mówiąc jest to samo tylko, że jest podziałka szerokości geo.

Podziałka geo raczej udziału tu nie bierze  ;D masz ten dłuzszy bolec czy nie?
Nadal Ciebie nie dziwi brak u Ciebie tego bolca?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości