Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(Za)ćmienie - first time on stage
Witam wszystkich!

Do tej pory tylko zadawałem pytania - czas wrzucić coś od siebie. Choć mieszkam w Toruniu, w sobotę 31 maja przebywałem w Krakowie. Wczesnym rankiem wspiąłem się wraz z moim sprzętem na Kopiec Kościuszki. Oto, co ukazało się moim oczom ok. 4.20

[Obrazek: eclipse1.jpg]

Słońce wznosiło się....

[Obrazek: eclipse3.jpg]

Później trzeba było użyć filtrów....

A w końcu zjawił się jakiś samolot (choc tego dnia miały nie latać ze względu na wizytę Busha):

[Obrazek: eclipse6.jpg]

[Obrazek: eclipse7.jpg]

[Obrazek: eclipse8.jpg]

[Obrazek: eclipse9.jpg]

Sprzęt: Zenit 122, obiektyw Jupiter 21 200/f4. 2 telekonweretry x2, filtr szary 4, filtr UV. To tyle na razie. I co opłacało się wstać wcześnie? Pozdrawiam
Odpowiedz
Macieju, zmniejsz te fotki bo mi sie do rana nie załadują! 640x480 wystarczy.
Odpowiedz
Rany Julek, jak to zrobić?? ???
Odpowiedz
Zdjęcia fajne, ale nie przeginaj z tymi megabajtami. Jeśli zamieszczasz zdjęcia na forum to w mniejszej rozdzielczości w jakimś skompresowanym formacie(np jpg i najlepiej po jednym, nie od razu kilka. Szanuj modemowców. Nie każdy ma łącze 2 Mbps.
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
Przy pierwszym poście nacisnij ZMIEń i usuń linki do fotek. Zmniejsz je jakimkolwiek programem graficznym, wyslij na serwer tam gdzie je masz, a potem ponów linki.
Odpowiedz
Dzięki!!
Odpowiedz
Witam ponownie!!

Sorki za problemy z rozmiarem fotek.... :-[ Czy teraz jest już dobrze, czy jeszcze je zmniejszyć?? Może lepiej rozłożę to na kilka wiadomiości....
Pozdrawiam
Odpowiedz
Znacznie lepiej ;D. Bo już myślałem, że będzie potrzebny monitor 28" ;D.

Bardzo ładne fotki. ;D
Czy dobrze zrozumiałem: jednocześnie używałeś dwóch telekonwerterów?
Odpowiedz
(05.06.03, 15:24)Togal link napisał(a):Znacznie lepiej ;D. Bo już myślałem, że będzie potrzebny monitor 28" ;D.

Bardzo ładne fotki. ;D
Czy dobrze zrozumiałem: jednocześnie używałeś dwóch telekonwerterów?

Dzieki, dzięki.... Dobrze zrozumiałeś, z tym, że nie odnosi sie to do wszystkich fotek - część z nich robiłem z 1 konwerterem (dokładnie pierwsze), a te ze szczątkową panoramą ze standardowym obiektywem 58 mm. Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam ponownie!

No, to jeszcze dorzuce coś takiego:

[Obrazek: eclipse_max3.jpg]

To było około 5.23. Na Kopiec padało wtedy całkowicie nienaturalne światło - brunatno-szare, żałuję, że nie odkręciłem wtedy całej tej mojej "tuby" i nie zrobiłem choćby widoku na hotel zwykłym obiektywem. Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości