Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamera przemysłowa Epsilon Lutni pierwsza próba.
Dokonałem jeszcze przed warsztatami próby z kamerą przemysłową firmyMintron. kamera jest kolorowa posiada przetwornik CCD 1/3", ma nietypowe jak na kamery przemysłowe wyjście S-Video oraz klasyczne gniazdo BNC. Obraz rejestrowano na innej kamerze HandyCam Sony DCR-TRV-720 tzn. na tasmie tej kamery wykorzystując to, że kamera Sony posiada aktywne wejście analogowe oraz wbudowany przetwornik analogowo cyfrowy. Następnie wybrałem ok. 15 w miarę dobrych obrazów i przepuściłem przez RegiStaxa. Obraz pochodził z LX-200 10" w mieście.

[Obrazek: normal_epsilonlutni.jpg]

Na zdjęciu jest rozdzielony jeden z epsilonów w Lutni.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
No no, widac ze jeszcze sporo ciasniejsze układy LX rozdzieli, ciekawe tylko jakie? Czekamy na zdjęcia Marsa, ja niedługo zamieszcze na forum te z Jezior.
pozdrav
Odpowiedz
No nieźle. Napisz Mirek, czy było je widać w wizjerze tej kamery na której nagrywałeś? A spróbuj zrobić tą metodą M13. Powinno wyjść nieźle skoro epsilon wyszedł.

pozdrawiam
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
(04.06.03, 22:46)PiotrPe link napisał(a):Napisz Mirek, czy było je widać w wizjerze tej kamery na której nagrywałeś? A spróbuj zrobić tą metodą M13. Powinno wyjść nieźle skoro epsilon wyszedł.

Epsilona było spokojnie widac na ekranie kamery HandyCam symbol jej pisałem z pamięci i się oczywiście pomyliłem to była Sony DCR-TRV830

Zapoluję na M-13 ale wymienię kamerę w ognisku na monochromatyczną bo ta, której używałem jest kolorowa i ma czułość przy standardowym odświerzaniu 0,3luxa sprawdzałem na wydłużonych czasach to zaczynają szumy przetwornika tak dawać , że do astrofoto się to nie nadaje do rejestracji jakiś zakryć to owszem ale astrofoto kiszka. Te epsilony były robione przy normalnym odświerzaniu obrazu na przetworniku.

Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
Powiedz jeszcze jakim teleskopem były robione te zdjęcia. Wydaje mi się, że ważniejszą rolę odgrywa w tym przypadku jednak teleskop. Jeśli widziałeś gwiazdy rozdzielone z założonym okularem to podobny efekt dałaby także web kamerka. Niechybnie znacną rolę odgrywa tu też pewne prowadzenie aby w ogóle wcelować chip-em w odpowiedni kawałek obrazu.
L.J.
Odpowiedz
Leszku robiłem LX-200 10". Ja zdaję sobie sprawę z tego, że efekt będzie podobny do WebCamery chodzi mi o coś innego. WebCamery nie zainstaluję do Kamery HandyCam, która może zarejestrowac z wysoką jakością godzinę nagrania i nie trzeba w pole jechać z komputerem. Jeżeli da się uzyskać z kamery przemysłowej obraz taki sam jak z WebCama to jest to dla mnie alternatywa. Moje obawy dotyczą tylko małych możliwości programowych kamer przemysłowych (bo nie do tego są stworzone) co do jakości dawanych obrazów to nie da się ich porównac z WebCamem są lepsze. Ale co z tego jeżeli musze to później przerabiac na podły Avi-k bo Registax nie chce mi nic innego przyjąć:-(

Co do celowania w chipa to dzisiaj w nocy przyłożyłem sie po raz pierwszy do precyzyjnego ustawienia LX-200 choć można było jeszcze lepiej. Zdziwienie moje było wielkie 10 minut ustawiania, a później system autostar ustawiał obiekt w polu widzenia chipa, sprawdzałem parę razy i zawsze trafiał w chip. LX-200 naprawdę jest wielki Smile
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
Tak myslałem. Zmorą fotografowania małch pól widzenia jest precyzja ustawienia oraz oczywiście prowadzenia. Pomysł z wykorzystaniem takiego zestawu (kamera przemysłowa + handycam) jest świetny bo faktycznie nie trzeba ciągnąć za sobą całego sztafażu komputerowego. Ciekawy jestem testów z kamerą B/W bo ze znacznie większą czułością i pewnym prowadzeniem można pokusić się o trudniejsze wizualnie obiekty a wręcz nawet o niewidoczne wizualnie.
L.J.
Odpowiedz
(05.06.03, 12:22)leszekjed link napisał(a):Ciekawy jestem testów z kamerą B/W bo ze znacznie większą czułością i pewnym prowadzeniem można pokusić się o trudniejsze wizualnie obiekty a wręcz nawet o niewidoczne wizualnie.

Bieda w tym, że technologie kamer monochromatycznych nie są przez producentów rozwijane. Powoli następuje zmierzch tej technologii, a związane jest to z cenami i czułościami kolorowych klamer przemysłowych. Podnoszenie czułosci kamer monochromatycznych mija się z celem bo i tak niewiele więcej strażnik zobaczy. To jest tak jak z telewizorami cz/b spróbuj kupić. Wprawdzie kamer cz/b jest jeszcze trochę na rynku ale wybór marny. Myślę jednak, że coś ciekawego jeszcze znajdę. Ciekawe kiedy zaczną być w miare dostępne lepsze Pictory i SBIG-i
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
Gratuluję takiej ładnej aureoli :-) . Czyżbyś zadzieżgnął jakieś więzi ze strukturami EU ?
Ja przedwczoraj zrobiłem webcamem Vegę z okolicami, w ognisku głównym Newtona 130/900:

[Obrazek: vega.gif]

Ta najsłabsza, ledwo widoczna gwiazda ma 8mag

Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości