Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZORZA jest jedną z rzeczy... + UWAGA
... które papatek lubi najbardziej !

ta z 29 była przepiękna, wrażenia pozostaną i zdjęcia pozostaną....

UWAGA: dziś znów szansa, wczoraj była kiszka ale szanse wciąż są !

Sigma 28-105/ 2,8-4 Supra 400 czas 30 sekund.

[Obrazek: aurora_neg.jpg]

pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Ja polowałem ale nie widziałem, czy naocznie jest też tak intensywna?
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
oj tak, tym razem kolorystyka na zdjęciu goni to co było live !

było pięknie Smile)))
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(02.06.03, 14:32)papatki link napisał(a):ta z 29 była przepiękna, wrażenia pozostaną i zdjęcia pozostaną....

UWAGA: dziś znów szansa, wczoraj była kiszka ale szanse wciąż są !

O której godzinie była wczoraj?
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
wczoraj niestety nic nie było - dziś znów można się spodziewać - dla naszego kraju najkożystniej pomiędzy 23.30 a 1:00 !

pzdr !
Odpowiedz
czy ja cokolwiek zobaczę mieszkając na południu Warszawy, a tym samym mając niebo północne znakomicie oświetlone?

W zasadzie to codziennie oglądam zorzę-łunę nad Warszawą.
Odpowiedz
Też taką kolorową?
Odpowiedz
Zastanawiam się, czy nie warto pomyśleć o jakimś systemie wzajemnego powiadamiania się w przypadku rzadkich, a ciekawych zjawisk.

Ja żałuję przegapienia zorzy, tym bardziej, że była u mnie ładna pogoda. A może być np. jeszcze coś takiego jak jasna gwiazda nowa, niespodziewany deszcz meteorów.

Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby powiadamianie się drogą telefoniczną. Ja dzwonię do X i Y, X dzwoni do Y i Z - lub coś podobnego.

Co o tym myślicie?

Robert
Odpowiedz
(02.06.03, 17:26)Robert_B. link napisał(a):Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby powiadamianie się drogą telefoniczną. Ja dzwonię do X i Y, X dzwoni do Y i Z - lub coś podobnego.

Co o tym myślicie?

Robert

Zgadzam się. Metoda wyjątkowa skuteczna. Ja zostałem poinformowany telefonicznie. Gdy wyszedłem na pole i zobaczyłem to co zobaczyłem to obudziłem kolejne cztery osoby.
Odpowiedz
Co ciekawe, w nocy z 30/31 robilem zdjecie obrotu sfery niebieskiej w okolicach Polarnej i po godzinie naswietlania, tlo nieba wyszlo w kolorze rozwodnionego karminu, podobnie jak poprzedniej nocy. Widocznie byly jeszcze jakies slabe oddzialywania zorzowe, ale nie widoczne okiem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości