Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Handbox - pilot ze zestawu 492 meade
(03.09.05, 22:13)Adam Tomaszewski link napisał(a): Michał wytłumacz mi coś :-[
Skoro zwiększyłem prędkość o 60% i jest za wolno to czemu mam jechać od początki i regulować IN i OUT? Nie kapuje :-\
Zaczynam się poddawać powoli.

Jestes pewien ze prowadzi za wolno?

Napisz, w ktora strone ucieka gwiazda podczas obserwacji w okularze gdy montaz prowadzi, tak zeby byl pelen obraz tego co sie dzieje. Ten sam Handbox sluzy do roznych montazy LXD55, DS, ETX..itd. Dla kazdego z nich konfiguruje sie go ta samą metodą. Np taki LXD55 w obydwu osiach ma identyczne przelozenie jak EQ5, CG5 czy SVP takze z punktu widzenia kontrolera czym steruje jest mu calkowicie obojetne. różnice w przełożeniach osi na poszczególnych typach montaży omija się ustawiając właśnie to co próbujesz ustawić.

Jeszcze jedno, napisz mi czy silniki sa podlaczone tak jak tutaj na zdjeciu: http://www.astrofotografia.pl/sprzet/astro_5/nap_1.jpg Chodzi oto czy dokladnie w tych samych punktach (stronach) danej osi.
Odpowiedz
Tak są po tych stronach osi jak na zdjęciu. Dziś sprawdzę w którą strone uciekają gwiazdki po nie pamiętam.
www.poa.home.pl Synta 200/1200, Vixen LVW 22mm, OLYMPUS C-460Zoom Statyw fotograficzny PZO. Tel.kom 662262212 pozdrawiam Adam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości