Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Handbox - pilot ze zestawu 492 meade
Sorry źle pokazałem  na rysunku te pod A i B są dokręcone. Zresztą widać to na zdjęciu ;D
www.poa.home.pl Synta 200/1200, Vixen LVW 22mm, OLYMPUS C-460Zoom Statyw fotograficzny PZO. Tel.kom 662262212 pozdrawiam Adam
Odpowiedz
Przeczytaj dobrze instrukcje:

http://meade.com/manuals/TelescopeManuals/LXDseries/LXD55_Instruction_Manual_revD.pdf

strony: 56,57,58

a jak nie zrozumiesz to czytaj tak dlugo az zorozumiesz.

Nie jest tam wprost napisane co robisz zle ale musisz poskladac kilka rzeczy do kupy w tym co robisz aby skumać gdzie lezy blad.

Podpowiem Ci tylko, że po nacisnieciu MODE i SPEED (w sposob jak opisal Wojtek i jak jest opisane w instrukcji )  gdy 1 i 2 lampka sie swieci stale, 3 jest off a 4 mruga znaczy, że HANDBOX ustawiony jest na polkule poludniowa a zwiekszanie klawiszem IN predkosci prowadzenia o 130 nacniesc ( o 65% gwiazdowa) daje jeszcze wieksza predkosc ucieczki obiektu z pola widzenia okularu. Wszystko dlatego ze montaz prowadzi nie w ta strone co trzeba !

Po 1000000-kroć podkreślam że: Celem Twoim jest ustawiac predkosc prowadzenia dla polkuli polnocnej !!!!!  Czyli po prawdilowym nacisnieciu MODE i SPEED lampki 1, 2, 3 świeca na stale a 4 mruga. Wprowadzenie Handboxa w tryb prowadzenia dla prawidlowej polkuli to podstawa calej roboty i jesli tego sie nie zrobi dobrze to dalsza zabawa ze zwiekszaniem/zmniejszaniem predkosci prowadzenia nie ma sensu .

Na twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia w ktora strone prowadzi montaz i czy w ogóle prowadzi (silnik RA musi stale pracować, wydawać dzwięki). Jesli w zla to sprawdzilbym czy srubka B ma pewny kontakt z punktem lutowniczym. Jesli w ogole nie prowadzi to trzeba zainstersowac sie srubka A (moze gdzies jest przerwa, moze sciezka pekla ????). Czytaj instrukcje i mysl tam pisza co jest za co odpowiwedzialne.

Zobacz co pisza w instrukcji na stronie 56 gdy srubka B jest wykręcona (nie ma kontaktu z pkt lutowniczym) - widzisz analogie do tego co opisujesz ?

Ostatnia podwpowiedz - na stronie 58 instrukcji napisaje jest jak zmieniac przy pomocy klawiszy MODE i SPEED tryb pracy Handboxa tu też może być analogia do tego co opisujesz.
Odpowiedz
No dobra zarrozumiałem wszystko. Wszystko zrobiłem chyba dobrze Wink
Wszyskie diody zapaliły się tak jak powinny. W nocy się okaże czy wszystko jest oki.
Aha mam takie jeszcze pytanko czy handbox zapamięta ustawienia czy będę po wyłączeniu wszystko ustawiać od nowa?
www.poa.home.pl Synta 200/1200, Vixen LVW 22mm, OLYMPUS C-460Zoom Statyw fotograficzny PZO. Tel.kom 662262212 pozdrawiam Adam
Odpowiedz
(29.08.05, 09:11)Adam Tomaszewski link napisał(a): No dobra zarrozumiałem wszystko. Wszystko zrobiłem chyba dobrze Wink
Wszyskie diody zapaliły się tak jak powinny. W nocy się okaże czy wszystko jest oki.

Za dnia ustawiłeś też prawidłową prędkość prowadzenia w Handbox'sie ?! :o

(29.08.05, 09:11)Adam Tomaszewski link napisał(a): Aha mam takie jeszcze pytanko czy handbox zapamięta ustawienia czy będę po wyłączeniu wszystko ustawiać od nowa?

No chyba jednak nie wszystko zrozumiałeś a na pewno nie doczytałeś gdzie trzeba Sad GOTO instrukcja strona 56,57,58. Smile
Odpowiedz
Witam
Nie wiem co jest z tym handboxem. Po ostrych słowach micha(za co dziękuje) przeczytałem wszystko parenaście razy i jestem już pewien na 100% że wszystko robię dobrze.
1.Prowadzenie chodzi w dobrą stronę.
2. Polarna dobrze ustawiona.
3. Wszystko robię dobrze - według instrukcji.
Chyba będę musiał kupić w AK autostara za 595zł bo nie widzę innej opcji.

P.S niektórzy myślą, że to co wypisywałem to " totalna porażka" - więc przepraszam za głupoty jakie wypisywałem.

pozdrawiam serdecznie Adam 
Odpowiedz
(31.08.05, 21:30)Adam Tomaszewski link napisał(a): Witam
Nie wiem co jest z tym handboxem. Po ostrych słowach micha(za co dziękuje) przeczytałem wszystko parenaście razy i jestem już pewien na 100% że wszystko robię dobrze.
1.Prowadzenie chodzi w dobrą stronę.
2. Polarna dobrze ustawiona.
3. Wszystko robię dobrze - według instrukcji.
Chyba będę musiał kupić w AK autostara za 595zł bo nie widzę innej opcji.

P.S niektórzy myślą, że to co wypisywałem to " totalna porażka" - więc przepraszam za głupoty jakie wypisywałem.

pozdrawiam serdecznie Adam 

No to ja jeszcze raz prosilbym abys napisal dokladnie co jest nie tak bo skoro uwazasz, ze na 100% montaz obraca sie w trakcie prowadzenia w dobra strone (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) znaczy ze Handbox ustawiony jest na wlasciwą polkule i wszelkie podejrzenia o brak kontaktu na poszczegolnych polach stykowych (srubka A czy srubka B) sa bezzasadne. (przypominam: śrubka A - prowadzenie, śrubka B polkula. Obydwie wkręcone oznaczaja aktywne prowadznie i półkule północną). Pozostaje wiec dobrać odpowiednią predkość prowadzenia klawiszami IN i OUT. Nie musi być to w cale łatwe bo trzeba zwracać, w którą strone gwiazda ucieka z pola widzenia okularu no i odpowiednio do tego podkrecać, zwiększać predkość IN lub zmniejszać OUT. Po za tym przy ocenie przesuwania gwiazdy mylić może jej dryft ale jak piszesz montaż dobrze ustawiony na polarną więc dryft powinien być minimalny.
Odpowiedz
Z tego co mi powiedział Wojtek to powinienem nacisnąć 120x IN i tak też zrobiłem. Ale prowadzenie nadal za wolno chodzi Tongue
Odpowiedz
(03.09.05, 18:17)Adam Tomaszewski link napisał(a): Z tego co mi powiedział Wojtek to powinienem nacisnąć 120x IN i tak też zrobiłem. Ale prowadzenie nadal za wolno chodzi Tongue

no rece mi opadaja .... :Smile Sad :o :-\ :'(
człowieku a wiesz chociaz po co ty to naciskasz ?

Przeciez nie o to chodzi aby wcisnac bezmyslnie i mechanicznie ilestam razy klawisz IN i liczyc naiwnie ze bedzie to dzialac bo ktoś ci tak powiedział. Podkreslam jeszcze raz to co napisalem wczesniej co powienieneś wyczytać z naście razy przeczytanej instrukcji predkość masz dobrać klawiszami IN i OUT na podstawie ruchu obserwowanej gwiazdy w okularze !!!  Każde naciśnięcie IN zwiększa o 0,5% prędkość gwiazadową, każde naciśnięcie OUT zmniejsza o 0,5% prędkość gwiazadową. W instrukcji piszą, że maxymalnie można zmienić prędkość o 65% co jeśli zagłębiać się w ilość naciśnięć daje po 130 dla IN i 130 dla OUT.
Odpowiedz
witam,
nie wytrzymam ;D

Michu... czy Ty nie rozumiesz

no naprawde rozwala mnie ta dyskusja...  ;D

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Michał wytłumacz mi coś :-[
Skoro zwiększyłem prędkość o 60% i jest za wolno to czemu mam jechać od początki i regulować IN i OUT? Nie kapuje :-\
Zaczynam się poddawać powoli.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości