Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ATM] slimak i jego mocowanie
(16.08.05, 13:51)PJan link napisał(a): zobaczymy co dzisiaj powie tokarz...

i juz po konsultacjach spolecznych  Smile
zacytuje Daniela:

Tokarz (...) przyjal zamowienie. Stwierdzil, ze pomysl z lozyskowaniem slimaka w rurze jest dobry i wykonalny - wyciecie lub wyfrezowanie "okienka" dla zebatki slimaka nie jest problemem. (...) jutro tokarz zacznie robic, co nalezy!

A ze podobala mi sie jego ostatnia robota to zlecilem mu rowniez przeciwwage do LXa. Prawie taka sama jak na zalaczonej fotce.

[Obrazek: sCounterWeight1.jpg]

I tu pytanie: czy moze mi ktos powiedziec jaka jest dlugosc OTA LXa! Nie mam mozliwosci sprawdzenia tego, a niezbedna mi jest orientacyjna wartosc - zeby potem nie sztukowac szyny  Wink

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Jeśli dobrze pamiętam to w 10" jest 42 do 48cm między otworami na grzbiecie i spodzie. W 8" będzie na pewno trochę mniej.
Odpowiedz
witam,
wrocilem wlasnie od magika  ;D
slimak juz jest podtoczony, nagwinowany i gotowy na zamontowanie w rurce!
Co ciekawe: z uwagi na mozliwe odksztalcenia rurki po pospawaniu zamienili technologie wykonania tegoz.

A przeciwwaga jest juz zrobiona! Wyglada dokladnie jak na fotce! Niestety cos pokrecilismy i zamiast 35cm szyny wykonali w zakladzie tylko 12cm  Wink Ale calosc wyglada rewelacyjnie!

jutro albo w srode powinna byc gotowa cala przekladnia Big Grin

BTW: ruszyla tez juz robota nad kolimatorem LX <=> ETX

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48&quot; N, 48° 05' 26&quot; E LX200 10&quot; + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
witam,

tu sa fotki napedu ktory powstal na bazie dyskusji w tym watku! Dzieki wszystkim Big Grin
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg101299
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48&quot; N, 48° 05' 26&quot; E LX200 10&quot; + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości