Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
smar do przekladni
witam,

czy mozecie mi powiedziec jaki i gdzie kupic smar do przekladni?
Jesli ma to jakies znaczenie to mam do przesmarowania zarowno nowe przekladnie jak i starsze.

material: mosiadz i stal

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Do ślimaków to chyba SMAR TS byłby odpowiedni, TEFLONOWO-SILIKONOWY. Sprowadzałem go skądś ale już teraz spotykam w sklepach z różnymi cudeńkami.
Possdrafka!
Miłek
Odpowiedz
W jakich temperaturach i z jaka predkoscia obrotowa beda pracowac smarowane przekladnie?

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz
(26.07.05, 09:41)Hans0 link napisał(a): W jakich temperaturach i z jaka predkoscia obrotowa beda pracowac smarowane przekladnie?
chyba można się domyślić Big Grin
Odpowiedz
(26.07.05, 09:41)Hans0 link napisał(a): W jakich temperaturach i z jaka predkoscia obrotowa beda pracowac smarowane przekladnie?

Pozdrawiam.

temp.: -20 +30
predkosc: hmm... 140 zebow na dobe  ;D
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Do tego typu pracy (czyli zwykla glowica EQ) uzywalem do przesmarowania z ryzojadowego towotu smaru silikonowego. Dostepny w bialych tubkach po 100gram (starcza na dwie glowice z hakiem) w hipermarketach budowlanych od 15 do 25pln za tube (w zaleznosci od producenta) Smar jest bialo-perlowy o jedwabisto-gestej konsystencji. Parametry pracy to od -30 do +60*C (i te -30 to chyba prawda, bo przy mrozie w okolicach -20* nie bylo czuc zmian w jego parametrach. Smar nie jest bardzo lepki i jak naladuje sie go zbyt wiele powylazi szczelinami. Tanszym rozwiazaniem jest szaro-czarny smar grafitowy w cenie ok. 10-15pln za tube 100gram. Jest nieco bardziej lepki i niestety zaczyna twardniec przy tem. ponizej -10*C.

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz
Polecaja tez smar do przerzutek rowerowaych firmowy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości