Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Statyw
Sorry, powinienem to napisać od razu: Manfortto 55C, głowica Manfrotto 329. Obie rzeczy kupiłem na allegro.
Odpowiedz
rozumiem, ze o to chodzi ?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57975038
Odpowiedz
przy okazji, głowicy nie da rady dobrać jakieś tańszej
Odpowiedz
przy okazji, głowicy nie da rady dobrać nieco tańszej (ale zyby byla w miarę dobra, chodzi o stabilność)?
Odpowiedz
Drewniany minigoliat za 150 zl..
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
(22.07.05, 19:41)gurnik link napisał(a): rozumiem, ze o to chodzi ?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57975038
No mniej więcej ten, Manfrotto ma całą gamę statywów z serii 55 różniących się już szczegółami
Cytat: przy okazji, głowicy nie da rady dobrać jakieś tańszej
Generalnie zasadą jaką się kierowałem przy wyborze statywu i głowicy to:
1. opinie kolegów
2. nośność statywu i głowicy - im więcej tym lepiej
Zajrzyj na stronę naszego kolegi Micha, jest tam opis innych statywów
http://michu.teleskopy.pl/statyw.html
Odpowiedz
Gurnik, w przypadku lunety,gdzie masz spore powiększenia, to głowica będzie elementem krytycznym. W przypadku trójnogu ocena jakości nie jest trudna, po prostu nogi i kolumna nie moga być 'za chude,' w razie czego można się ratować nie wysuwająć nóg i kolumny do końca. Ale jak głowica się gnie lub opada na blokadzie -mogiła. W lornecie ma to mniejsze znaczenie, bo powiększenie niewielkie, a pole widzenia duże. Z niedużych statywów z metalową głowicą za umiarkowane pieniadze przychodzi mi do głowy seria Velbon Sherpa. Niezbyt wysoki, ale z solidnego metalu o dosc grubych nogach i metalowej głowicy. Powinien byc tańszy niz komplet Manfrotto. Poszukaj w róznych miejscach, bo ceny są b. zróżnicowane. Obejrzeć te statywy mozna, bo są w wielu sklepach foto i w MediaMarktach, 'pomacaj', a kup ewentualnie tam, gdzie taniej, bo różnice sięgają prawie 100zł. Pozdrawiam
-Jarosław
P.S. Może kup jakąś solidną głowicę, a trójnóg oddzielnie. Statyw pod małą lunetę o dużym powiekszeniu a statyw do identycznej wagowo lornetki to niebo a ziemia, przekonałem się dość boleśnie
TN130mm f/5 na Dobsonie "Regulus", travellerek TS80/400, Mak 127mm S-W, B10x50 Fomei, , Celestron Sky Master 15x70
Odpowiedz
Dzieki wielkie chłopaki za podpowiedz.
Na pewno w przyszlym tygodniu kupuje ktorys z zaproponowanych przez Was statywów. Licze jeszcze fundusze, a potem myk i wydaje pieniązki

Pozdrawiam

gurnik
Odpowiedz
Widzialem na DO www.deltaoptical.pl fajny statyw dla lujnetek(np. Yukon) z GPS ale drogi 1000 kilkaset zlotych. Musialbys poszperac w DO to znajdziesz go. Opis smakowity mniaammm....
Odpowiedz
Polecam coś takiego  ;D  Wink Napęd pewnie za pomocą żabki hydraulicznej  :Smile

[Obrazek: telescope_2.jpg]

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości