Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak poznać - katowka
Czemu wszyscy się tak boją przykładowych obrazków  :Smile
Jeszcze jeden obraz wyprostowany częsciowo i oszaleje  ;D a Giguś będzie wyglądał tak [Obrazek: blink.gif]
Odpowiedz
Big Grin
wystarczy zasiwecic w katowke latarka i widac czy swiatlo odbija sie od lustra na dnie czy przechodzi przez szklo pryzmatu.
Zreszta... katowki pryzmatyczne sa ciezsze niz lustrzane, prawda?...
Odpowiedz
Hamal, co racja, to racja, obrazek wart 1000 słów, tylko nie mam jak umieścić szkicu na forum, a i grafik ze mnie marny. Na wypadek gdyby [co prawdopodobne]  Giguś miał problem z przebrnięciem przez te wywody-korowody, podałem na koniec proste podsumowanie.... mam nadzieję, ze wiedziony ciekawością natknie się na jakiś opis w encyklopedii czy innej literaturze albo w necie i wtedy moje wypociny przydadzą sie jako komentarz-wyjasnienie. A co do wyjściowego zagadnienia, tzn. rozpoznania, czy diagonal jest na pryzmacie czy lusterku, to już pisałem wczesniej... tylko zapomniałem  ;D o latarce [to w kontekcie postu Promila] . Pozdrówki!
-Jarosław
P.S. 'Na wagę' też można sprawdzić, ale to może być zawodne, bo nie wiem,  jak bardzo mogą się różnić same obudowy, nie miałem w ręku tylu kątówek  Wink, by to ocenić.Dlatego nie wspominalem o tym.
Edycja: Upss, przepraszam Polaris Wink
TN130mm f/5 na Dobsonie "Regulus", travellerek TS80/400, Mak 127mm S-W, B10x50 Fomei, , Celestron Sky Master 15x70
Odpowiedz
cyt.
[to w kontekcie postu Promila]

Polarisa... :Smile
Odpowiedz
zagladałem w oba końce katówki - widać jakby brzegi lusterka..
telep antychmurowy
Odpowiedz
Wsadzić palec!!
Jak wejdzie głęboko - to lustro, jak płytko - to pryzmat
;D ;D
okulary +3d, TN200/1000 na widełkach+GOTO, lornetka teatralna :-)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości