Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Periodic error - jak określić bez webcama
źle źle źle  ;D

aby napewno podałes mu wszystkie parametry (wymiar pixela, ogniskową itd prawidłowe?)
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
jedynie chyba w rozmiarze pixela mogłem źle podstawić, przyjąłem z vesty, bo nigdzie nie mogłem znaleść do tego intela sc330, no ale o ile mogą się one różnić? rozdzielczość taka sama, rozmiar matrycy też mniej więcej,
zrobiłem jeszcze jeden pomiar:

[Obrazek: pe02.jpg]

sprzęt j.w., lecz tym razem z telekonwenterem, a avik miał tym razem 5fps, czas ok. 8min, heh a obraz gwiazdy cały czas pływał, ani razu nie był punktem, hmm wygladało to, jak tańczaca ameba  ;D
wiem, że wykres jest troche obrócony, ale ten kąt ustawia się w RXpec, a jakoś nie mogę trafić

a McArti, Ty chyba serca nie masz  ;D : "źle źle źle" - wiem, że źle, ale co??!  ;D
pozdrowienia Smile
Odpowiedz
(20.06.05, 11:21)sumas link napisał(a): przyjąłem z vesty, bo nigdzie nie mogłem znaleść do tego intela sc330

klęska tak nie można ;D

pokaż jedną klatkę moze są tam gdzieś dwie gwiazdki i będzie wiadomo jakie to się ten pixel policzy.
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
niestety, długość kabla usb łączącego webcama ok. 5m, ani paskudna czułość tej kamerki,
nie pozwalała mi na znalezienie "gęściejszego" miejsca do tych zdjęć:

[Obrazek: capture_000.jpg]

na zdjęciu, to tylnie koło od M125p  ;D czyli Merak
pozdrowienia

Odpowiedz
a druga gwaizdka?  Tongue :-[
Odpowiedz
(20.06.05, 11:59)McArti link napisał(a): a druga gwaizdka?  Tongue :-[

ze 4 000 pixeli dalej  ;D  :'(
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości