Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeróbka Soligora pod potrzeby goto
Dzięki uprzejmości Janusza miałem możliwość przystosowania montażu Soligora pod potrzeby sterowania w obu osiach. Pokazany dalej montaż używany był przeze mnie z moim oprogramowaniem goto i AstroPilotem podczas sesji obserwacyjnej w Jodłowie z refraktorem Oskara TAL 100RS.
(http://astro4u.net/yabbse/index.php?boar...readid=537)
Tu na zdjęciach pokazany jest z moim obiektywem MTO. Pole widzenia z okularem 18mm wynosi w tym zestawie ok. 40'.
www.astronomia.net.pl/leszekj/soligor1.htm
Wyniki testów dopiszę jeszcze jak znajdę nieco czasu.
W pokazanym układzie teleskop prowadzony może być wyłącznie za pomocą AstroPilota (posuw automatyczny w osi Ra i ręczny w osi Dec) lub też może być kontrolowany przez oprogramowanie goto.
L.J.
Odpowiedz
Tał w tym układzie działa rewelacyjnie! Słabe galaktyki naprowadza prawie dokładnie w środek pola widzenia. A planetę trzyma w polu widzenia z tego co widziałem 30 minut bez problemu.
Oskar
Odpowiedz
No Leszek, zgadaj się z Januszem i zróbcie jakiś fajny teleskop razem! Może nawet na eksport pójdzie Smile
pozdrawiam i gratuluję zapału
Odpowiedz
Pytanko do Leszka: ile łącznie kosztuje taki GOTO?
Odpowiedz
No właśnie ile???
Jestem żywotnie zainteresowany.
Pozdrawiam Henryk Kowalewski Szczecin BPC 10X50  Soligor MT-800 na Vixenie GPD, Taurus 410, Vesta SC3, Artemis 285 www.ccd.neostrada.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości