Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pierwsze astro-fotki
Sporo się napstrykałem zanim coś wyszło bo wszystko było na zasadzie prób i błędów. Oczywiście trochę wcześniej czytałem na temat astro-fotografii. Miałem jednak parę problemów. Jednym z nich było to, że próbowałem użyć Iris i AstroStack so obróbki zdjęć. Ponieważ jednak zdjęcia robię ze zwykłego statywu fotograficznego nie mogę śledzić ruchu obiektów no i potem uzyskane zdjęcia nie nakładają się na siebie a nie mam pojęcia czy w tych programach w ogóle da się jakoś dopasować kilka zdjęć przez nałożenie. Jedno musiało by być zatem półprzezroczyste tak żeby widać to co jest pod nim. No w każdym razie efekty jak niżej.
Na fotce jowisza nie jestem pewien czy to co tak daleko leży w jednej linii z pozostałymi księżycami to też księzyc czy tylko jakaś odległa gwiazda.

[img src="c:\moon.jpg"]http://[/img]
[img src="c:\jov.jpg" ][/img]

yAro

70-300mm
Odpowiedz
Haa... Widzę, że aby umieścić na tej stronie img musi on już gdzieś być zamieszczony w sieci.
Naprawię jak tylko się da.
yAro
Odpowiedz
musisz poprawnie wkleić łącza do zdjęć
nic nie widać
poszukaj w archiwum gdyż temat był już roztrząsany  ;D

pozdro astro

p.s. czekam z niecierpliwością
hmmmmm...
Odpowiedz
(23.05.05, 14:51)yAro link napisał(a): Haa... Widzę, że aby umieścić na tej stronie img musi on już gdzieś być zamieszczony w sieci.
Naprawię jak tylko się da.
yAro

Umieść u nas w galerii, musisz założyć sobie konto.
Odpowiedz
Tak zrobiłem ale muszę czekać na potwierdzenie  :-\
yAro
Odpowiedz
(23.05.05, 15:19)yAro link napisał(a): Tak zrobiłem ale muszę czekać na potwierdzenie  :-\
yAro

Już dawno powinno być na poczcie  :Smile chyba że coś się zmieniło :Smile

Jak chcesz to wyślij je do mnie, wrzuce do tematu. hamal2003@op.pl
Odpowiedz
[Obrazek: yAro-moon.jpg]

[Obrazek: yAro-jov.jpg]
Odpowiedz
Przecież Iris, Astro stack czy Regi głównie służą do nakładania, czyli stackowania zdjęć.
Osobiście polecam registax.
Karol Pahulak / Białystok HP Photosmart 945 www.przyrodatatr.eu
Odpowiedz
Jowisz słaby ale niewidziałem jeszcze takiego 3D księżyca  :Smile Dla mnie super
Odpowiedz
Jowisza i otoczenie widac, ksieżyc na prawde świetny
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości