Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psie parki
no Heniek rewelacja
Odpowiedz
M 51 ładna choć nie kolorowa. Następne zdjęcia ciekawe tylko jakoś mało ostre.Bardzo efektywną nocke miałes.
Pozdrawiam, trzymaj tak dalej
Odpowiedz
Co do M51 to zdecydowanie najciekawsze dla mnie jest zlapanie co najmniej jednej malej i chyba anonimowej galaktyki kolo M51+N5195 - takich galaktyk jest w tamtej okolicy znacznie wiecej ale sa do wyciagniecia juz sprzetem rodzaju 14'' SCT z SBIG ST-10E CCD jak w fotce ktora znalazlem w sieci:
http://www.astrophoto.com/M51a.htm

Pozdrawiam szanownego Astronoma!!
Odpowiedz
(14.05.05, 13:09)paulo link napisał(a): (..) ale dlaczego wszystko w odcieniach szarości..?

W warunkach sporego zanieczyszczenia świetlnego oraz rozpraszania światła Księżyca na cirrusach barwy wychodzą bardzo zafałszowane. Lepiej zostawić B&W. Jaka jest kicha, pokazuje jedna klatka naświetlana 50 sek.
Drugą trudnością przy robieniu barwnych fotografii jest znaczne wydłużenie ekspozycji z filtrami o faktor co najmniej 2. Bardzo przydatny byłby binnig.
Niestety moja wersja SC3 takowego nie ma.

(15.05.05, 17:39)mekmek link napisał(a): Następne zdjęcia ciekawe tylko jakoś mało ostre.

Ostrość w dużej mierze zależą od seeingu. Następne obiekty mają coraz mniejszą deklinację. Ekspozycje były rozciągnięte w czasie, a CVn jest już po zachodniej stronie nieboskłonu i każdą następną robiłem w pogarszającym się seeingu.

(15.05.05, 18:05)kanarkusmaximus link napisał(a): Co do M51 to zdecydowanie najciekawsze dla mnie jest zlapanie co najmniej jednej malej i chyba anonimowej galaktyki kolo M51+N5195

W dobrych warunkach 8" teleskopem można jeszcze parę wyłuskać.
Ta, którą widać, to IC4278 o jasności 15,4m.
Pozdrawiam Henryk Kowalewski Szczecin BPC 10X50  Soligor MT-800 na Vixenie GPD, Taurus 410, Vesta SC3, Artemis 285 www.ccd.neostrada.pl
Odpowiedz
A BYŁO ZAPISYWAĆ TE KLATKI Z KAMIENIA!!!!! >Sad  Wink czarne tło przy 180sek .
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Dobry wieczór
Mistrza trudno będzie dogonić kolegom, co lustro to lustro.
Pozdrawiam i gratuluję zdięć,  Dziadek
Odpowiedz
Heniu
Powiedz, że to Ty tego nie robisz, no powiedz :o Smile
Cudo fotki.
Lotar
Odpowiedz
(15.05.05, 17:39)mekmek link napisał(a): Następne zdjęcia ciekawe tylko jakoś mało ostre.

Ostrość w dużej mierze zależą od seeingu. Następne obiekty mają coraz mniejszą deklinację. Ekspozycje były rozciągnięte w czasie, a CVn jest już po zachodniej stronie nieboskłonu i każdą następną robiłem w pogarszającym się seeingu.

Cytat:
Ok. Mam jasnosc. Mimo seeiningu, za kazdym razem warto patrzeć na Twoje fotki.
Kiedy następna tak ciekawa sesja będzie w portalu ?
Odpowiedz
Nie no... qrde kolejny zestaw Twoich genialnych zdjęć!
BRAWO!!!
Optisan 76mm, Lornetka Nikon Action 8x40, Lornetka 7x50, Analog Zenit 122B, Cyfrowy Samsung Digimax S500 i oczy
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości