Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C/2004 Q2 Machholz
Niedawno, tj. 17 stycznia 2005 r. o godzinie 23:15  Wink , zrobiłem za pomocą aparatu Praktica L2 (jak się odmienia w dopełniaczu "Praktica"? -Praktici?  :Smile ) zamocowanego na nieruchomym statywie,  taką oto fotkę komety C/2004 Q2 Machholz:

[Obrazek: 12AMachholz%20C%202004%20Q2.jpg]

Szczerze mówiąc, to w rzeczywistości o wiele ładniejszy był widok nieba niż na tej fotce naświetlanej ok. 20 sekund przy przysłonie 2,8 (nie zapisałem przy jakiej przysłonie robiłem, ale 2,8 było na 90%) i czułości filmu 800 ASA.

Obrobiłem zdjęcie w prostym programie DCEnhance 1.3 najprościej jak się da. Czyli na zasadzie, że mimo wszystko wydaje się być trochę lepiej niż przed moją "obróbką".
Pozdrawiam! Piotrek
Odpowiedz
To jest zaleta kliszy, jak już wszyscy zapomnieli o komecie to są fotki  ;D

Jak na zdjęcie bez prowadzenia to całkiem całkiem Smile
Odpowiedz
Bardzo klimatyczna fotka, kometa w Perseuszu i to jaka !!! Piękne miejsce sobie obrała,
jak już się bardzo oddali od Słońca i stanie się niewidoczna to zawsze można popatrzyc
na zdjęcia, a te które samemu się zrobiło ogląda się z podwójną przyjemnością.
I tu jest urok komet, są ulotne, kto je uwiecznia może mówić o szczęściu.
Odpowiedz
Ładna fotka. Sporo lepsza od mojej gdzie ruch gwiazd wyraźnie zaznaczył swoją obecność Wink
Odpowiedz
Dzięki Wam za pochwałę!

(11.05.05, 03:58)HAMAL link napisał(a):To jest zaleta kliszy, jak już wszyscy zapomnieli o komecie to s± fotki  ;D

Hehe, gdybym kupił film 24, a nie 36 klatkowy, to gdzieś o ok. miesiąc wcześniej bym to zdjęcie pokazał ;-)
A gdybym jeszcze dał do pocięcia ten 24 klatkowy film na 2 części, to zakładając, że jeszcze przy tym straciłoby się tak z 2 klatki - wyszłyby dwa filmy po 11 klatek i zdążył bym pokazać kometkę w czasie "sezonu".
Tak jak jest, też dobrze- nikt zdjęć Machholza nie pokazuje, nie ma konkurencj itd... ;D  Wink

Gwiazdki są trochę poruszone, ale po tych 20 sekundach naświetlania jeszcze jakoś w miarę to wygląda. Przy następnych zdjęciach jeszcze trochę zminiejszę czas naświetlania. Przecież ten początek łuku jaki zakreśla gwiazda już się nie doświetli, jedynie będzie naświetlać się inna część kliszy.
Pozdrawiam! Piotrek
Odpowiedz
Ja kupowałem 36 klatkowe i starałem się w 1-2 noce zrobić połowę filmu co przy 40 min czasach nie było latwe i do cięcia na połowę, mało wydajne ale musialem wiedzieć od razu co wyszło  ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości