Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zoom 7-21mm do MTO 11CA
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49772780

Planuję zrobić coś w końcu z moim MTO 11CA. W planie mam złączkę kątową i okular. Na allegro się trafił taki, jaki widzicie. Co o nim sądzicie?
Wziąść udział w aukcji, czy raczej zastanowić się nad jakimś Plosslem stałoogniskowym? A oglądaćna początek chciałbym... Dopiero zaczynam co zobaczę, z tego się będę cieszył.

mam tylko jeden dzień na decyzję, więc wdzięczny bardzo będę na szybkie krytyki i sugestie...

Dzięki z góry. Pozdrowienia!
Celestron Omni XLT 150, Tento 7x50, MTO 11-CA, Canon 400
Odpowiedz
zoom 7-21mm w takiej cenie? wątpie żebyś był z niego zadowolony. zresztą możesz wysłać jakiegoś maila do tego "281277" z najprostyszym zapytaniem odnośnie jego konstrukcji i jeżeli tak jak 85% osób sprzedających sprzęt astro na allegro nie będzie znał odpowiedzi to go nie bierz. ja bym tak postąpił
paulo@iv.pl N 51°23'08" E 16°08'44" Newton 230/1600
Odpowiedz
...a co z okularów polecilibyście mi na dobry początek do MTO?
Celestron Omni XLT 150, Tento 7x50, MTO 11-CA, Canon 400
Odpowiedz
No cóż, taki zoom ma małe pole widzenia przy długiej ogniskowej (ten podobno 40st. ale być może jeszcze mniej) i jest ciemniejszy niż równoważny okular stałoogniskowy (oprócz lantana Smile )
Odpowiedz
z tego co już wiem to sprzedający uważa za wielki komfort obserwacji muszle oczną; chce go sprzedać mimo tego, że go pare razy uzywał (to daje do myślenia); sam stwierdza, że nadaje się tylko do księżyca, bo przyciemnia obrazy; widoczna koma i na innych obiektach niż łysy trzeba się namęczyc z ustawianiem ostrości. mówiąc krótko: ja bym nie brał. zbierz jeszcze troche kasy i kup porządnego Plössla
Odpowiedz
No Paulo trochę poprzekręcałeś. Poniżej pełna treść maila wysłana do Ciebie:

"Witam
Jeżeli chodzi o jakość wykonania okularu to moge powiedzieć, że jest bez zarzutu. Mechanika jest OK, brak luzów a zmiana ogniskowej przebiega płynnie (nie za cięzko i nie za lekko). Okular ma dobry LER (oddalenie oka od szkła) i muszlę oczną co poprawia komfort obserwacji - w zwykłych okularkach o tym zapomnij. Optyka pokryta zielonkawymi powłakami antyodblaskowymi więc dobrymi.
Pogorszenie obrazu w porównaniu do stałoogniskowego nie jest tak wyraźne. Jak wiadomo zoomy nieco przyciemniają obraz przez większa ilość szkła (taka konstrukcja) ale to nawet daje lepszy kontrast na jaśniejszych obiektach.
Jak się sprawuje w akcji? Posiadam wiele innych okularów do DS'ów z górnej półki cenowej (zwykłe plossle mnie nie interesują) a ten kupiłem do komfortowego oglądania Księżyca. Więc tu spisywał się rewelacyjnie! Sama przyjemność!
Mankamenty? Niewiele ich jest. Jeśli masz Newtona to będzie widoczna koma (ale to norma przy niedrogich okularach), przy maksymalnych powiększeniach, na innych obiektach niż Księżyc, trochę trzeba się namęczyć przy ustawianiu ostrości.
Reasumując: za cenę dwóch possli, to dobry zakup.

Pozdrawiam"

To moje zdanie z użytkowania, co najważniejsze szczere. Jak coś sprzedaję to chcę żeby nabywca wiedział co kupuje.
A co do Twojej wypowiedzi:
1. LER i muszla dają komfort obserwacji
2. Sprzedaję bo kupuję zoom lantanowy (od jakiegoś czasu są ogłoszenia w dziale "kupię")
3. Używałem parę razy bo od lutego nie mam teleskopu - dostawa w Astrokraku w tym tygodniu więc będzie nowy
4. Używalem go do Księżyca bo do innych obiektów mam inne (czyt. lepsze) okulary
5. Każdy zoom przyciemnia
6. Ustawianie ostrości utrudnione przy max. powiększeniach a nie jak twierdzisz wszystkich obiektach prócz Łysego
7. Cena wyjściowa okularu to 150 zł - wg mnie, przyzwoita. Kosztował więcej.

Więc zanim coś napiszesz przemyśl co przeczytałeś - może masz problemy ze zrozuminiem tekstu.

Jak są pytania to proszę pisać.

Paweł
SM90/BF30 DS, TS90/600, IEQ45, T-Rex i kupa szkła w walizce kontakt: tel.691 355 653, don.pablito(at)plusnet.pl
Odpowiedz
czekaj czekaj, bo ja sie gubie... to Ty Pablito sprzedajesz tego zooma na allegro?
Odpowiedz
Na to wychodzi  :Smile
SM90/BF30 DS, TS90/600, IEQ45, T-Rex i kupa szkła w walizce kontakt: tel.691 355 653, don.pablito(at)plusnet.pl
Odpowiedz
aha, no więc
(07.05.05, 21:06)Pablito link napisał(a):No Paulo trochę poprzekręcałeś. Poniżej pełna treść maila wysłana do Ciebie:

"Witam
Jeżeli chodzi o jakość wykonania okularu to moge powiedzieć, że jest bez zarzutu. Mechanika jest OK, brak luzów a zmiana ogniskowej przebiega płynnie (nie za cięzko i nie za lekko). Okular ma dobry LER (oddalenie oka od szkła) i muszlę oczną co poprawia komfort obserwacji - w zwykłych okularkach o tym zapomnij. Optyka pokryta zielonkawymi powłakami antyodblaskowymi więc dobrymi.
Pogorszenie obrazu w porównaniu do stałoogniskowego nie jest tak wyraźne. Jak wiadomo zoomy nieco przyciemniają obraz przez większa ilość szkła (taka konstrukcja) ale to nawet daje lepszy kontrast na jaśniejszych obiektach.
Jak się sprawuje w akcji? Posiadam wiele innych okularów do DS'ów z górnej półki cenowej (zwykłe plossle mnie nie interesują) a ten kupiłem do komfortowego oglądania Księżyca. Więc tu spisywał się rewelacyjnie! Sama przyjemność!
Mankamenty? Niewiele ich jest. Jeśli masz Newtona to będzie widoczna koma (ale to norma przy niedrogich okularach), przy maksymalnych powiększeniach, na innych obiektach niż Księżyc, trochę trzeba się namęczyć przy ustawianiu ostrości.
Reasumując: za cenę dwóch possli, to dobry zakup.

Pozdrawiam"

To moje zdanie z użytkowania, co najważniejsze szczere. Jak coś sprzedaję to chcę żeby nabywca wiedział co kupuje.
A co do Twojej wypowiedzi:
1. LER i muszla dają komfort obserwacji
2. Sprzedaję bo kupuję zoom lantanowy (od jakiegoś czasu są ogłoszenia w dziale "kupię")
3. Używałem parę razy bo od lutego nie mam teleskopu - dostawa w Astrokraku w tym tygodniu więc będzie nowy
4. Używalem go do Księżyca bo do innych obiektów mam inne (czyt. lepsze) okulary
5. Każdy zoom przyciemnia
6. Ustawianie ostrości utrudnione przy max. powiększeniach a nie jak twierdzisz wszystkich obiektach prócz Łysego
7. Cena wyjściowa okularu to 150 zł - wg mnie, przyzwoita. Kosztował więcej.

Więc zanim coś napiszesz przemyśl co przeczytałeś - może masz problemy ze zrozuminiem tekstu.

Jak są pytania to proszę pisać.

Paweł

1. nie wątpie, że musza czy LER nie dają komfortu obserwacji ale nie przesadzaj, że tego nie ma w innych okularach
2. dlaczego sprzedajesz ten zoom? czy nie jest wystarczająco dobry, ze musisz go wymieniac na latanowy?
3. nie wiem jak wygląda jego stan ale.... stwierdzam, ze jest idealny
4. ale czy nadawał sie do innych obiektów? tylko nie mów mi, że tak, bo ortoskopem też moge sobie popatrzeć na mgławice
5. zalezy w jakim stopniu
6. wywnioskowałem tak z Twojego maila: "na innych obiektach niż Księżyc, trochę trzeba się namęczyć przy ustawianiu ostrości"
7. cena nie jest zła, ale przypomina mi się jak ostatnio byłem w TESCO i była wyprzedaż.... tam też latały dziadki z koszykami i kupowały WSZYSTKO co sie dało, bo cena przeciez nie byla zła

to tyle
Odpowiedz
No to już dochodzimy do jasności.
Z tą muszlą to sobie już daję spokój, jest OK i tyle. Sprzedaję bo chcę lepszego, to chyba normalne. Wiadomo lantan jest 3 x droższy i pewnie tyle lepszy. Nigdy nie twierdziłem, że ten zoom jest jakiś super extra. W relacji cena/jakość jest OK. Do innych obiektów się nadaje, lepiej czy gorzej to już są subiektywne odczucia. Mi się lepiej oglądało inne obiekty w innych okularach, dlatego go używałem do Łysego. O tej ostrości to przeczytaj jeszcze raz całe zdanie i zwróć uwagę na frazę "maksymalnych powiększeniach" i użyte przecinki - to Ci wszystko wyjaśni.
W Tesco na wyprzedaży pewno by były droższe  Wink

P.

P.S. Stan jest oczywiście idealny, bez kitu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości