Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyciąg do Newtona380/1650-pomocy!!!
Jak zapewne wielu z Was już wie, buduje Newtona 380/1680
http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=8088

Stanąłem właśnie przed problemem wyboru wyciągu do niego.
Bardzo podoba mi się wyciąg Baadera sprzedawany przez DO, miałem go w rękach, to praktycznie to samo co WO!!
Niestety, obawiam się, że ma za krótki jak dla mnie wysuw oraz jest troszkę za wysoki.

Jakie macie propozycje wyciągu spełniające kryteria:
Cena  <600zł
Wysuw ~2”
Niski, czyli low profile

Odpowiedz
Czy lusterko wtórne które masz pozwala na dość dalekie umieszczenie ogniska od brzegu tuby? Czy może jest małe i dlatego chcesz coś niskiego?

Jeśli możesz, zostaw sobie zapas backfocusu i zamiast kombinować z dużym travelem dokup extender Smile Jak zabraknie travela do zogniskowania w okularze to wrzucisz przedłużkę i będzie działać. A jak zrobisz tak żeby ogniskowało ze wszystkimi okularami, to może sie okazać że podłączysz canona i do zogniskowania na nieskończoność zabraknie 1.5 mm :Smile

Np. w Syncie 1200 jest tak, że T-ring musi być typu M42x0.75->bagnet. Jak jest M42x1 i do tego drugi z 1 robiący 0.75 to brakuje właśnie 1.5 mm.

Jak podoba ci się WO/Baader to go bierz. Sam bym tak zrobił. Wink
Odpowiedz
A jak tam Wojtek Twój wyciąg do refraktora? nic nie piszesz  :Smile
Odpowiedz
Bo się borykam z redukcją na jakiś sensowny rozmiar 2" lub 1.25". Ale coś wymyślę Smile Ciężkie jest życie z czterocalowym wyciągiem Wink Wink Wink
Odpowiedz
(27.04.05, 20:05)Wojtek Koznowski link napisał(a):Bo się borykam z redukcją na jakiś sensowny rozmiar 2" lub 1.25". Ale coś wymyślę Smile Ciężkie jest życie z czterocalowym wyciągiem Wink Wink Wink

Z takim rozmiarem  ;D no no. Dobra już nie rozwadniam wątku.
Odpowiedz
(27.04.05, 19:56)Wojtek Koznowski link napisał(a):Czy lusterko wtórne które masz pozwala na dość dalekie umieszczenie ogniska od brzegu tuby? Czy może jest małe i dlatego chcesz coś niskiego?

Jeśli możesz, zostaw sobie zapas backfocusu i zamiast kombinować z dużym travelem dokup extender Smile Jak zabraknie travela do zogniskowania w okularze to wrzucisz przedłużkę i będzie działać. A jak zrobisz tak żeby ogniskowało ze wszystkimi okularami, to może sie okazać że podłączysz canona i do zogniskowania na nieskończoność zabraknie 1.5 mm :Smile

Np. w Syncie 1200 jest tak, że T-ring musi być typu M42x0.75->bagnet. Jak jest M42x1 i do tego drugi z 1 robiący 0.75 to brakuje właśnie 1.5 mm.

Jak podoba ci się WO/Baader to go bierz. Sam bym tak zrobił. Wink

Oto właśnie chodzi, że lusterko płaskie jest dosyć małe =75mm. To ma być wizualny wymiatacz deepów ;D
Mógłbym wprawdzie zamówić większe lusterko, ale tracę wtedy na średnicy czynnej zwierciadła...
próbuje umieścić w planach wyciąg Baadera i jakoś to nie wychodzi przez to , że jest za wysoki w stosunku do małego zwierciadła płaskiego (winietowanie…)
Odpowiedz
"Każdy chce takiego", jak to kiedyś na billboardzie widziałem Wink

No dobra, koniec OT. To żeby było na temat, może coś takiego?
http://www.astromart.com/classifieds/det..._id=348349
Dolar idzie w górę, ale 90$ + ca. 20$ to dalej mniej niż 600zł Smile
Odpowiedz
Ile wypuszczasz ognisko za tubę? Ja dałem 70mm ale wyciag robiłem sam i teraz sie zastanawiam czy kiedyś uda mi się do takich parametrów kupic coś na rynku. :Smile
Odpowiedz
Ja jeszcze trochę OT:
Cytat:Np. w Syncie 1200 jest tak, że T-ring musi być typu M42x0.75->bagnet. Jak jest M42x1 i do tego drugi z 1 robiący 0.75 to brakuje właśnie 1.5 mm
Używałeś tego adaptera który jest w komplecie czy był to może jakiś robiony na zamówienie?
Odpowiedz
Cena stanowi dość istotne ograniczenie... Może jednak się skusisz na to:
http://www.focuser.com/cgi-bin/dstore.cgi?product=CR1
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości