Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jowisz z soboty
Witam

Postanowiłem sprawdzić na szybko moją nową lufę. Pogoda zbytnio nie zachęcała do wystawienia skopu na balkon, ale pokusa była silniejsza.
Zestaw Takahashi Fs 102 + telekonwerter 3x achro + ToUcam 740. Wynikowa fotka złożona z 230 ramek. Jestem przekonany, że Takahashi pokaże znacznie więcej w dobrych warunkach atmosferycznych. Odnosząc się do Tała 100RS przekonałem się na własne oczy, że pomimo dłuższej ogniskowej (przy zastosowaniu tego samego telekonwerterka) TAK-iem jestem w stanie uzyskać lepsze obrazy planet czyt. bardziej kontrastowe, kolorystycznie poprawne itp. pewnie  dzięki zdecydowanie lepszej korekcji aberki chromat.

[Obrazek: jowisz-2005-04-04-23.jpg]

Pozdrawiam Lotar
Odpowiedz
Dobrze że uległeś pokusie,dzieki Tobie mam nową tapete na kompa i jowisz wygląda zupełnie tak samo jak w moim telepie, tyle że ja nie mam możliwości zrobić zdjecia
Odpowiedz
I kolejny JUPEK złożony z nieco większej ilości ramek 300, moim zdaniem ździebko lepszy.

[Obrazek: jowisz-2005-04-04-23-2.jpg]

Lotar
Odpowiedz
Co tu można napisać, świetna robota  Smile
Odpowiedz
Dalej Jowisz z soboty, z tą jednak różnicą, że kikadziesiąt minut wcześniej.

[Obrazek: jowisz-2005-04-23-3.jpg]

Lotar
Odpowiedz
Swietne foty, oplaca sie wlezc w Takie-chaszcze...  ;D
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz
Czekamy więc na Saturna. Panowie APOsiadacze do dzieła ... bo czasu już niewiele  Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
witam,

ta ostatnia jest totalna  :o
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Witam

Panie i Panowie - coraz większa ilość avi-ków tutaj znalazło się 420.
[Obrazek: jowisz-2005-04-23-6.jpg]

Pozdrawiam
Odpowiedz
Ten Jowisz z 300 klatek wydał mi się troszke blady. Zadałem mu w Phoshopie Image/ApllyImage (blending Multiply 70%) i taki mi sie pokazał:

[Obrazek: jowisz-lotara.jpg]

Właśnie tyle widać w okularze FS100 przy dobrej pogodzie. Jak nie więcej. Po prostu rewelacja!
Lotar, gratuluje sprzętu i życzę Tobie (i sobie) całej gamy pieknych fotek.
Big Grin
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości