Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moon co poprawić?
Witajcie!!!
Te dwie fotki zrobilem przy pomocy marnej kamerki CCD i doklejonego taśmą klejącą obiektywu od zenita o ogniskowej 135mm, wszystko bylo oparte i przyklejone taśmą do małego segregatora który pracował w roli statywu podpieranego kawałkiem blachy.
To tak na początek moon, to było najleprze niestety troszke niefajne niebo.

http://birdnet.no-ip.com/moon214.JPG

I jowisz i tu jest całkiem niedobrze co powinienem zrobić aby wyszły lepiej??

http://birdnet.no-ip.com/jowisz.jpg

Pozdrawiam.
Odpowiedz
witam,

spoooko fotki. jak na takie rozwiania... gratulacje.
spokojnie... do celu... zastanow sie nad wymiana ostrzetu, tj:
- tasme klejaca na zlaczke...
- segregator na statyw...
- blache... hmm zgubilem sie  ;D
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Jak na zastosowaną technikę wyszło bardzo dobrze  Smile
Odpowiedz
Powiedz coś więcej o Tqwojej kamerce i czasach naświetlania. Smile
Odpowiedz
Cześć. Dziękuje za ciepłe słowa.

No to tak:
Kamerka to samsung Anycam mpc-c10 (640x480) układ CCD,
z ustawień wynika że jej max czas to 1/25 sekundy, ale wydaje mi się że jest znacznie większy bo kończy się naświetlać po około 1s. tak wynika z organoleptycznego patrzenia się na ekran.

Zestawienie kamerki z obiektywem zrobiłem przez dokręcenie pierścienia pośredniego (pozostałości po ciemni fotograficznej , teraz żałuję że sprzedałem powiększalnik), ponieważ ta kamera nie może być cięta itp. Taśma klejąca musiała wystarczyć ale redukcje sobie sprawie.

Segregator został wymyślony w 5 minut jak tylko laptopa pożyczyłem nie mogłem przepuścić takiej okazji do popróbowania.

Jak będe miał jeszcze troszeczke czasu to sie pobawie z tym Jowiszem bo mu nie daruje ;-)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości