Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poniedziałkowy Moon
no to jak powstal temacik niedzielnego ksiezyca to ja wrzucam poniedzialkowy choc nie jest taki piekny jak wczesniejsze to jestem zadowolony chocby dlatego ze robilem to fotke w projekcji okularowej Lornetka o obiektywie 35 mm 7x  aparacik to Olympus C-765 Parametryki to nawet nie pamietam bo bylo to testowe zdjecie w takiej kombinacji  ;D dzisiaj planuje podczepic moja BPC 26x70 zobaczymy co z tego wyjdzie Pozdro

[Obrazek: Moja%20the%20best%20fotka.jpg]
Mój nr gg 3947579 Sprzęt: Lornetka 7x35 BPC 26x70 Kronos Meadea 10x50 Cyfrówka olympus C-765 Statyw: Tiltall model 4602 W budowie Newton 200/1300
Odpowiedz
Jak na początek nie tak źle, ale z ostrością mógłbyś się pobawić...

p.s. zmniejsz avarta
paulo@iv.pl N 51°23'08" E 16°08'44" Newton 230/1600
Odpowiedz
witam,

temat ciekawy  Big Grin

ostrosc walnieta  :-\

warto jeszcze sie zastanowic nad skadrowaniem przed publikacja... Twoja fotka (nawiasem mowiac ciekawie ja nazwales  ;D ) ma 55kB a po skadrowaniu mozesz zjechac do ok 20... Niby nic ale dla modemowcow istotna sprawa  Smile
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Coś tam wyszło, ale tu się przyczepie bo jest ostatnio dziwny nawyk Tongue Jeśli sesja jest nieudana to po ....... pokazywać jej owoce? :Smile
Odpowiedz
sorka mała pomyłka nie te zdjecie walnełem te jest pomniejszone troszke ale bardziej ostre

[Obrazek: fot.jpg]
Mój nr gg 3947579 Sprzęt: Lornetka 7x35 BPC 26x70 Kronos Meadea 10x50 Cyfrówka olympus C-765 Statyw: Tiltall model 4602 W budowie Newton 200/1300
Odpowiedz
(20.04.05, 09:11)HAMAL link napisał(a):Coś tam wyszło, ale tu się przyczepie bo jest ostatnio dziwny nawyk Tongue Jeśli sesja jest nieudana to po ....... pokazywać jej owoce? :Smile

A kto powiedzial ze nieudana, zwazywszy na sprzet (bin 7x35+ cyfrak ) to uwazam ze zdjecie jest niezle. Duszek dopracowuj metode. Nastepne powinny byc lepsze Smile

ps. Hamal nie chce sie spierac ale nie ma co zniechecac ludzi do pokazywania nawet mniej udanych zdjec, przeciez na forum zdjec jest ostatnio bardzo malo, zwlaszcza cial ukladu sloncznego. Ludzie maja telepy i to naprawde dobre ale zdjec nie publikują (nie wiem czy boja sie wysmiania ??.....). Zobacz sobie na dzial astrofotografia przed rokiem, bylo znacznie lepiej. Chociaz faktycznie jak Kapitan pisze, teraz to z achromatem wstyd sie pokazywac. Proponuje wejsc na np. duze forum rosyjskie do dzialu astrofotografia

http://www.astronomy.ru/forum/index.php?...&board=8.0

i przejrzec wątki z Jowiszem, Saturnem, Messierem. Tam nie ma tego co na naszych forach, kazdy pokazuje foty takie jakie mu wyszly i z tego sie cieszy, chociaz abbera wali po oczach, a saturn nie zajmuje wiecej niz 10 pix na ekranie.
49°41'15" N     21°45'18" E     -  Krosno Sky - Watcher 120/600 + Meade UWA 6,7 ; UWA 18mm,  SWA 36mm ------------------------------- www.uslugeo.pl
Odpowiedz
już lepiej, ale dalej nie skadrowane  :Smile
paulo@iv.pl N 51°23'08" E 16°08'44" Newton 230/1600
Odpowiedz
Również uważam, że sesja jest adekwatna do zastosowanego sprzętu i metody.
Moja uwaga jest inna.
Wystarczą narzędzia prostej przeglądarki graficznej i kilka sekund aby z pierwszej fotku uzyskać efekt tej drugiej. Dlatego powinno być wyraźnie zaznaczone jakim sposobem został osiągnięty widoczny efekt, choćby do oceny zależności sprzęt - jakość, dla mniej zaawansowanych.
Maciek
okulary +3d, TN200/1000 na widełkach+GOTO, lornetka teatralna :-)
Odpowiedz
Ot moja nieuwaga :Smile, ale może po kolei.
Kiedyś astrozdjęcie to było coś i wymagało kupę czasu oraz pracy, teraz to zazwyczaj cykanie pospolite. Kiedyś człowiek wyrąbał w pocie czoła cała kliszę i jeśli nic nie wyszło to wyrzucał do śmieci, sam kilka takich z 40 min ekspozycjami wywaliłem( kilka nocy na polu) a teraz walą ludziska kilka fotek i nawet nie przebiorą, nie wykadrują, nie opiszą tylko od razu niechlujnie wrzucają na forum .

Co do Kolegi to się pomyliłem bo jest to jak na razie jego najlepsze osiągnięcie, (wydawało mi się że już pokazywał dużo lepsze fotki) bo przecież jeśli już uzyskamy jakiś poziom to pokazywanie miernoty z nieudanej sesji aby tylko coś pokazać jest bezcelowe.

Odpowiedz
(20.04.05, 15:09)HAMAL link napisał(a):jeśli już uzyskamy jakiś poziom to pokazywanie miernoty z nieudanej sesji aby tylko coś pokazać jest bezcelowe.
Może kiedyś tam uzyskałem jakiś poziom Wink, ale żeby zrobić to co zaraz pokażę to...oj musiałem się napstykać Sad Naprawdę ciężko bez kamery, ale jak sie nie ma co się lubi...Tak więc podczepiam się pod temat i prezentuje moje pierwsze fotki od przeszło roku :] Użyłem jak zwykle 114/900 ale tym razem z "podczepioną"(czyt.trzymaną w ręku) mini cyfrówką -Pentagramem 20EF :
[Obrazek: lysy200405maly.jpg]

[Obrazek: lysy200405.jpg]

Z planet wychodzi ,że tak powiem -dupa Sad Wink 8)
[Obrazek: jupek200405.jpg]

pozdrawiam gorącoSmile

PS.Duszek,Twoje foty są naprawdę spokoSmile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości