Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dość już tych galaktyk ;)
Pierwszy poważny test montażu wypadł na zlocie.Dzieki uprzejmości Radka(refraktor celestrona 80ED) , uprzejmości Tiamata ( listwa do połaczenia tego w kupe) oraz uprzejmosci TomkaL ( pożyczył mi lunetkie biegunową) udało sie wykonać materiał do tego zdjęcia.
W miarę ciemne niebo i całkiem udane ustawienie na biegun zapowiadało niezły efekt. Niestety jak widać na zdjęciu miałem kłopoty z ostrością. Trzeba nad tym aspektem jeszcze posiedzieć 

tak na oko to bylo 9x180sek + 5x250sek na ISO 800.(bez darków)
Canon 300d+Celestron 80ed+Losmandy GM8 =

Fote podmieniłem
[Obrazek: fullframe.JPG]

i tuhttp://www.astrozloty.republika.pl/m13.jpg nieco wieksza (UWAGA 600KB )

Pozdr
DaVe
Losmandy GM8+300D+..... w realizacji Wink
Odpowiedz
No Dave - Panie - to żeś dowalił do pieca
:o

SZACUNEK
hmmmmm...
Odpowiedz
witam,

bajka! Pieknie wyglada  :o
gratulacje
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
"dość galaktyk" - a o NGC 6207 to Waść zapomniałeś? Tongue Jak nic zepsuła Ci zdjęcie ;D
Zbyszek Siciarz Tarnów - Mościce: 50° 00' 08'' N, 20° 55' 37'' E Skylux 70/700 na montażu Astro-3, lornetki 8x30, 10x50, 12x60 Kurs PHP antyqjon - blog
Odpowiedz
noooo ta wersja jest dużo ładniejsza - jak obrabiałeś Dawid ?

Serdecznie pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
DaVe, myślałem że będzie gorzej, ale zdjęcie wyszło naparwdę fajnie. Przyłączam się do prośby Papatka odnośni etego jakiej obróbce poddałeś tą fotkę.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Stackowałem w maximie na dwie gwiazdy.
Potem robiłem wg tego czego sie nauczyłem od Domka i od Przemasa z Czarkiem ( z wykładu ).
Próbowałem DDP ale tylko dla testu żeby zobaczyc co można.Podobno lepiej wychodzi jak sie to robi manualnie w PS. Tak tez zrobiłem.
W miedzyczasie jeszcze na ostrość pomogli państwo Richardson-Lucy lub Local Adaptive Filter, nie pamietam które lepiej wyszło.To z grubsza tyle.Wygląda to tak że po stackowaniu robie dużo rzeczy i patrze jak wychodzi.Jak gorzej to wracam itd. Bez ładu i składu.Teraz np wydaje mi sie że wersja z poranka lepiej wyszła podmieniłem.

Pozdr
DaVe
Losmandy GM8+300D+..... w realizacji Wink
Odpowiedz
(13.04.05, 07:41)antyqjon link napisał(a):"dość galaktyk" - a o NGC 6207 to Waść zapomniałeś? Tongue Jak nic zepsuła Ci zdjęcie ;D

jeszcze gorzej - nie tylko NGC 6207 ale takze IC 4617 jest na tej fotce! wstyd Big Grin
na pocieszenie dodam ze IC 4617 ma 15,5 magi Wink
pozdrawiam wielkiego (g)astronoma Dave'a!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości