Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jowisz i Saturn z ręki
(08.04.05, 17:41)PJan link napisał(a):witam,
jesli rzeczywiscie z reki robione (czyli jk rozumiem trzymales kamerke przy okularze...) to je jestem zszokowany. Wyszlo genialnie!  :o

Kiedyś robiłem VHSem też "z ręki", nie jest to takie trudne jak się wydaje...
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Hmm... Mój aparacik też robi AVI i też 640x480... M0oże i ja spróbuję? TYlko nie znam jeszcze Registax'a (mam, ale się nie bawiłem - może czas najwyższy zacząć?).  8)

Efekt super!
Newton 170/900, Zenica 8-24x40 + statyw, B 7x35, PTMA Białystok, SOK PTMA [Obrazek: PL677730_03.gif]
Odpowiedz
(09.04.05, 00:53)Meteor link napisał(a):[quote author=Kula link=topic=5680.msg87383#msg87383 date=1112979070]
niestety mój aparat kręci tylko mp4, których registax nie trawi.  Tongue

To krec w mp4, a potem konwertuj na format, ktory registax trawi, co Ci szkodzi?
[/quote]

Hmmm, kusząca propozycja
tylko w jakim programie można przeprowadzić taką konwersję (z mp4 na avi)?
Odpowiedz
(09.04.05, 10:23)Kula link napisał(a):Hmmm, kusząca propozycja
tylko w jakim programie można przeprowadzić taką konwersję (z mp4 na avi)?

Mysle ze z powodzeniem zrobisz to pod bezplatnym VirtualDub'em. Za pomoca tego oprogramowania mozesz wykorzystywac wszystkie kodeki zainstalowane w systemie, dowolnie konwertowac do innych formatow i nie tylko. To potezne narzedzie, polecam.

Dzieki temu np. z MP4 uzyskasz film nie poddawany kompresji (Uncompressed RGB). Potem wystarczy zapisac jako avi w najczystrzej postaci i po klopocie Smile

Registax to nie jest kombajn, ktory jest w stanie rozpoznac wszystkie powstale dotad kodeki, ale latwo jest przystosowac pod jego katem zapisany material tak, ze bez problemu go obrobisz.

VDuba sciagniesz stad:
http://virtualdub.sourceforge.net/

Sposobow konwersji sa tysiace, ale ta najprostrza metoda powinna pomoc.
Odpowiedz
Dzięki Meteor!  Big Grin

tego mi było trzeba. dotąd nie bawiłem się nawet filmikami (bo też ich nie kręciłem)
więc byłem (i dalej jestem) dosyć zielony na tym polu, ale w końcu mam sposobność zabrać się do nich. hehe
Odpowiedz
Ojoj! Zdje się że VirtualDub nie lubi mp4...  Tongue

Co teraz?
Odpowiedz
cierpliwosc dziala cuda jak widać po zdjeciach mojego brata 8)

Bartek wspaniale wyszly, WCP i saturnik jestem w szoku od 2 dni

zestaw tal1 +Finepix s20pro zaczyna nadawać  Smile

drżyjcie webcamowcy, to dopiero poczatek ;D
NPZ TAL 1 Mizar 110/805 + BPC 7x50
Odpowiedz
(09.04.05, 14:28)Kula link napisał(a):Ojoj! Zdje się że VirtualDub nie lubi mp4...  Tongue

Co teraz?

Uzylem pewnego skrotu myslowego. VDub jest doskonaly do edycji i konwersji np. ja za jego pomoca edytowalem bez problemu filmy w Motion JPEG. Z MP4 czasami moga wystapic problemy, wiec aby dluzej nie przeciagac zassaj sobie ten oto program:

http://www.softhypermarket.com/Xilisoft-...26537.html

Xilisoft Video Converter rozpoznaje praktycznie wszystko, poczawszy od VOB (czyli DVD), poprzez MP2, MP3, MP4, MOV, MPG, RA, DivX, ASF itd... tak wiec mysle ze z jego pomoca, i pomoca VDuba juz zrobisz wszystko co trzeba Smile

Odpowiedz
(09.04.05, 17:11)mizar link napisał(a):cierpliwosc dziala cuda jak widać po zdjeciach mojego brata 8)

Bartek wspaniale wyszly, WCP i saturnik jestem w szoku od 2 dni

zestaw tal1 +Finepix s20pro zaczyna nadawać  Smile

drżyjcie webcamowcy, to dopiero poczatek ;D

Smile
napewno mozna zrobic lepsze zdjęcia, gdyż warunki w których byly one wykonywane nie byly najlepsze, seeing dosc slaby, a przy zdjęciach z 31 marca wial silny wiatr, co powodowalo dosc znaczne ruszanie sie obrazu w teleskopie, przez co zdjęcia napewno stracily nieco na ostrosci.
49°41'15" N     21°45'18" E     -  Krosno Sky - Watcher 120/600 + Meade UWA 6,7 ; UWA 18mm,  SWA 36mm ------------------------------- www.uslugeo.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości