Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyciągi do refraktorów...
Bocian....

o co Ci naprawdę chodzi ?
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Oj Bocianie, Bocianie co ja mam tobie powiedziec  :Smile
Twoje diagnozy co do tego jak jest na forum pomine milczeniem bo moim zdaniem znowu przesadzasz i nie warto o tym pisac. Musze jednak zwrocic ci uwage, ze te same prawa co masz ty mamy i my a wszystko co nas ogranicza to regulamin forum. Gdy odniesiesz wiekszosc tego co tak skrupulatnie wylicytowales do samego siebie i doczytasz jeszcze watki do ktorych sie odowlujesz okaze sie, ze tak naprawde kazdy z nas ma jakies doswiadcznia z wyciagami i ma prawo sie nimi podzielic. Ponadto okaze sie ze nikt nie ma monopolu na prawdę. Prawo racji i głosu w tym zakresie nie przysluguje jedynie tobie. Dobrze ze mowisz ty, dobrze ze mowi papa dobrze ze mowia inni. Nawet jesli zdania sa rozne to nie oznacza ze ktos chce ci wciskac kit, stawia sie przeciw tobie, rozwodnia watek. Nie oznacza ze jest to zdanie postawione przeciw twojemu i ze jest sie w ogole o co wkurzac. Zaznaczam jeszcze raz, kazdy ma pulę własnych doświadczeń i ma prawo się o to opierać. Praktycznie zadna z rzeczy, które mowimy nie jest parwdą ostateczna. Tak samo jak mozesz nie miec racji ty, tak samo moge nie miec jej ja czy ktos inny. Przyklad, prosze bardzo: czy nadal twierdzisz ze shift wyciagu  R&P mozna "zawsze wyeliminowac" podkladkami teflonowymi?
Podkreślam słowo ZAWSZE nawet jesli go nie wypowiedziales!!!

Kolejna sprawa to wyciąg Baddera. Dlaczego uwazasz ze staram sie wykazac jedynie tylko to co napisales i innego sensu to nie ma ? Po drugie czy twoja diagnoza ma prawo wykluczania mojej wypowiedzi w sprawie ?

Odnosnie sensu porownania wyciagow krajowego i WO  jakie mialo miejsce na tym forum to prosze obiektwynie. W odpowiednim miejscu doczytac sobie nalezy ze nie wzielo sie ono z kapelusza czy może za inną nie do końca uzasadnioną i uczciwą przyczyną, co moim zdaniem sugeruje twoja wypowiedz. Powodow bylo conajmniej kilka w tym goraca inicjatywa samego pana JP. Wszystko jest napisane w stosownym watku wystarczy zajrzeć.

No i ostania rzecz.
Nie porównuje Ciebie jako osoby do JP. Zwracam jedynie uwagę, że twoje wypowiedzi w tym wątku miejscami do złudzenia przypomina obfitujący w sarkazm język, którym JP bez żadnych hamulców posługuje się na tym i innych forach. Niekiedy podczas czytania można odnieść wrażenie dejavu bo nawet niektóre słowa się powtarzają. Nadal uważam, że jest to nie potrzebne, nie na miejscu i że taka forma wypowiedzi w koncowym efekcie rozwala forum. Nadal uważam, że coś z tym trzeba i można zrobić - wszystko w twoich rękach. Nie mniej jednak przepraszam cie jesli w jakikolwiek sposob cie to urazilo. Zle skojarzenia pozostaja mam nadzieje ze tylko mi. Tak czy inaczej licze, ze nie chowasz do mnie zadnej urazy.

Pozdrawiam
Michu
Odpowiedz
Panowie , bardzo proszę bez przepychanek.
Początek wątku był ciekawy a teraz robi sie nudny
Apeluje o spokój. Dziekuje  Smile
Odpowiedz
Bocian! Ja też jeszcze raz przeczytałem całość od początku i przytoczę może Twoje wypowiedzi:
"Ładnie zrobione, ale niestety widać wyrażnie, że wyciąg jest do tuby o większej
średnicy. Edek stracił nieco ze swojej elegancji - jest teraz taki trochę garbaty..  :'("

... o gustach się niedyskutuje...aczkolwiek stwierdzenie że wyciąg jest do tuby o większej średnicy to Twoja błędna teoria...

"Powiem również, że widać jeszcze jeden negatywny skutek przeróbki - ciężko jest zrównoważyć tubę.."
a tu już jest ocena mojej decyzji i to negatywna w Twoim odczuciu dodatkowo wyssana z palca i nie potwierdzona, na które to "potwierdzenia" powołujesz sie później...

"Dokładnie, lecz tam już jest wyciąg crayforda i zakup nowego wydaje sie być mało racjonalny."
... oczywiście zapomniałeś dodać że Tobie wydaje się mało racjonalny, czy się mylę?

"Pewnie mnie ktoś zlinczuje  8).... - uprzejmie donoszę, że wykryłem (chyba) jeszcze jeden minus przerobionego "Edka" - oryginalna przejściówka 2'/1.25' która jest jednoczesnie T - adapterem fotograficznym nie bedzie pasować do nowego wyciągu  :o....."
... i tu widać wyraźnie jak brzydzisz się moją przeróbką...

"Widzę papatki, że do sprawy podchodzisz zbyt osobiście. Czy to z powodu tego, że mam wątpliwości co konieczności/sensu wymiany wyciągu w Celestronie czy może dlatego że akurat Ty robłeś przejściówkę?"
... no a tu rozpocząłeś lawine postów swym niedelikatnym i niemiłym przypuszczeniem że Papa jest stronniczy w ocenie... więc na koniec jeszcze raz zacytuje siebie:
Po pierwsze to mój ED i mogę sobie robić z nim co mi się podoba, a jak się komuś nie podoba to jego sprawa i tyle...
dlaczego?, bo mam wrażenie, że dyskusja nie toczy się ogólnie o wyciągach, bo to że Baader jest z nich najlepszy chyba Bocian nie wątpisz?, ale toczy się o tym co ten emde za głupote zrobił, że wymienił sobie wyciąg na taki drogi, a nie podkleił teflonów, wymienił kiepskiego smaru na inny i wogóle mógł kupić SW w Czechach za grosze...bla bla bla...
Nie mam zamiaru Bocian Ci niczego udowadniać...dlatego pozdrawiam i życzę miłego długiego weekendu! Smile
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
słowo honoru niemam pojęcia o co idzie  Big Grin
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
(29.04.05, 11:24)McArti link napisał(a):słowo honoru niemam pojęcia o co idzie  Big Grin

A próbowałeś może przeczytać ten wątek?  Wink Smile
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
że tak powiem trzy razy w tym wątku gubiłem wątek  ;D

i za każdym razem myślałem, że już wiem o co chodzi  Big Grin

a tu następny post i wtopa  ;D
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Nie wiem jaki jest stopień naukowości tej teorii, ale zauważyłem, że ludziom (różnym - bez wskazywania palcem) zaczyna "Słonko przygrzewać", i w ogóle aktywują się różniaste konflikty, ostre wymiany zdań, zadymy, zawsze jakoś tak tuż przed zlotami, spotkaniami, albo po dłuższym okresie niepogody. Poza tym, jak za długo panuje na Forum spokój, to normalnie wysiedzieć nie można  Smile

W Trójmieście od tygodnia jest czyste niebo. Z nikim się (ostatnio) nie pokłóciłem. Chyba mnie zaraz szlag z tego powodu trafi  :-\
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
(29.04.05, 11:52)El_Capitano link napisał(a):Nie wiem jaki jest stopień naukowości tej teorii, ale zauważyłem, że ludziom (różnym - bez wskazywania palcem) zaczyna "Słonko przygrzewać", i w ogóle aktywują się różniaste konflikty, ostre wymiany zdań, zadymy, zawsze jakoś tak tuż przed zlotami, spotkaniami, albo po dłuższym okresie niepogody. Poza tym, jak za długo panuje na Forum spokój, to normalnie wysiedzieć nie można  Smile

W Trójmieście od tygodnia jest czyste niebo. Z nikim się (ostatnio) nie pokłóciłem. Chyba mnie zaraz szlag z tego powodu trafi  :-\
;D
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
Cos w tym musi byc... U mnie od tygodnia pogody nie ma, na zlot niestety sie nie wybieram :/. Siedze cicho i wszystko mi jedno, a kloccie sie (choc moze lepiej nie )  Wink
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości