Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
120x900 Uniwersał - test optyki
nie chciał bym Cię jakoś dołować czy zniechęcać do astrofoto - ale fotki wymagają jeszcze dość sporej pracy - zarówno podczas wykonywania jak i obróbki - niestety test optyki biorąc pod uwagę Twoje prace na tym poziomie jest nijaki. Proponował bym Ci zapolować na jakiegoś web-cama który pozwoli Ci tak naprawdę wypracowanie wszystkiego co potrafi Twój teleskop (ew. ujawni jego słabe strony).

Powodzenia !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
W miarę prostym i skutecznym testem jest chyba startest. Chociaż jego wykonanie w obliczu obecnych warunków pogodowych może trochę potrwać Smile
Odpowiedz
To były moje pierwsze fotki z astro. Wiele z nich było wykonanych na zasadzie z ręki i aparatem przyłożonym do telepa, albo zdięty obiektyw i luźno zawieszony na telepie ( kiedy nie miałem jeszcze odpowiedniej złączki ) , natomiast inne prześwietlone , złe czasy itd. Wszystko to wiem , ale to były pierwsze fotki więc się nie dołuję , zwłaszcza jak widzę co po niektórych którzy również zaczynają focić to moje przy nich wyglądają jak z Hubla.

Natomiast jeśli chodzi o kamerkę to nie ma co porównywać bo wiadomo z ilu klatek są sklejane i jaką przechodzą obróbke-z tąd i wyniki lepsze. Na tym polu również mam zamiar powalczyć . Robiłem już pierwsze próby z kamerką i moim U 170x900 okazał sie całkiem niezły.

Dzięki za wszelkie uwagi i komentaże , powyższy test miał raczej charakter zaczepny, bo U zawsze trudno obejść bez komentaża , a jak ktoś tak jak ja ma już trzeci U to można mu współczuć ale nie przejść obojętnie.

Musze popracować jeszcze nad obróbką zdjęć i wieloma innymi aspektami ale jeden mam cel- zrobić z mojego U 170x900 prawdziwy teleskop i zrobić nim sporo dobrych fotek.

Mam zamiar powalczyć i z montażem i resztą, aż doprowadzę go do jakiegoś poziomu a wtedy zastanowię sie nad tym komu go oddam  :o za darmo  :o :o :o :o :o :o :o :o bo tak mam zamiar zrobić zanim przejdę na 200 mm lustro (oczywiście nie U) .

dzięki i pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedz
(14.03.05, 01:53)astrokosmo link napisał(a): zwłaszcza jak widzę co po niektórych którzy również zaczynają focić to moje przy nich wyglądają jak z Hubla.
Pokaż mi jeszcze w którym miejscu, bo jakoś mi umknęło.
Odpowiedz
(14.03.05, 18:15)zakapiorek link napisał(a): [quote author=astrokosmo link=topic=5441.msg84269#msg84269 date=1110761597]
zwłaszcza jak widzę co po niektórych którzy również zaczynają focić to moje przy nich wyglądają jak z Hubla.
Pokaż mi jeszcze w którym miejscu, bo jakoś mi umknęło.
[/quote]
Właśnie. Ja jak zaczynalem focić to zdjęcia wychodziły mi bardzo ładne, nie chcąc się chwalić ;D Ale jak na pierwszy raz to były świetne. Nie ma co się oszukiwać co do optyki U.
Fotografia : Nikon D70s, Nikkor 18-70 DX ED, Nikkor 70-300G Astronomia : Synta 10" 254/1200, f/4.7
Odpowiedz
Chętnie zobaczył bym wasze pierwsze fotki skoro tacy mocni jesteście.
trochę więcej tekstu a nie tylko nie nie czy coś w tym rodzaju.

Tego telepa już nie mam więc serii zdjęć na nim nie powtórzę , mogę natomiast popracować nad oryginalnymi materiałami i zamieścić je w galerii, nie chodziło mi tu o chwalenie się moimi fotkami że są super, raczej chciałem wam pokazać- o to jeszcze jeden świr na punkcie nieba - może warto by mu coś podpowiedzieć -weź ten program , zrób tak i tak , na początek może być a nie dołowanie od samego początku -wstyd panowie wstyd. Ja jestem mocnym zawodnikiem i nie macie takiej możliwości mnie przydołować raczej pokażę wam na co mnie stać i to  MOIM UNIWERSAŁEM 170X900 na nim poćwiczę swoje umiejętności. A przy okazji to trochę więcej optymizmu i dobrej woli bo powoli stajecie się jak ten wół co to zapomniał  że  cielęciem był. Oczywiście mógł bym znaleźć fotki innych amatorów i zamieścić je (chodzi mi o te gorsze od moich) ale nie zrobię tego bo rozumiem że ktoś dopiero zaczyna i albo się dokształci albo robi to dla zabawy, natomiast zamieszczanie czyichś fotek bez jego zgody i krytykowanie ich na forum publicznym nie jest ani w dobrym tonie ani w moim stylu i przy okazji chyba zabronione na forum z tego co pamiętam regulamin.

Czekam na ewentualne oceny  z sensem bo tak to lepiej nie zaśmiecajcie forum.

Nie czekam na pochwały choć każdy początkujący lubi coś takiego usłyszeć ale jak już coś piszecie to z jakąś konsekwencją- jesteś dobry w te klocki to się z tym podziel a nie krytykuj że ktoś jest gorszy od ciebie, ja przynajmniej taki mam cel , tzn. dzięki forum dojść do jakiegoś poziomu i w przyszłości pomagać nowym .

Pozdrawiam
Odpowiedz
Porównanie będzie nieuczciwe na moją korzyść bo ja robiłem lepszym sprzętem:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=5063.0
W każdym razie chętnie pooglądam gorsze fotki, jak się boisz wskazać wątki to podeślij mi je na priv, zobaczę i ocenię a na razie nie rozgłaszaj fałszywych opini o Twoim teleskopie, ponieważ forum czytają ludzie, którzy mogą się na to nabrać ( chyba, że o to Ci chodzi ).
Pozdrawiam.

Odpowiedz
No dobra. To są moje [glow=red,2,300]pierwsze fotki[/glow] :

http://www.astro4u.net/nuke/galeria/disp...&pos=-1529

http://www.astro4u.net/nuke/galeria/disp...&pos=-1530

http://www.astro4u.net/nuke/galeria/disp...&pos=-1531

http://www.astro4u.net/nuke/galeria/disp...&pos=-1533

Jak widzisz Astrokosmo są robione tańszym sprzętem z o wiele lepszym skutkiem. Pozdrawiam
Fotografia : Nikon D70s, Nikkor 18-70 DX ED, Nikkor 70-300G Astronomia : Synta 10" 254/1200, f/4.7
Odpowiedz
(14.03.05, 01:53)astrokosmo link napisał(a): zwłaszcza jak widzę co po niektórych którzy również zaczynają focić to moje przy nich wyglądają jak z Hubla.
Szczyt nietaktu :-\
Skoro przez Twojego Hubble'a takie się robi fotki to przez mojego 76/700 z wolnej ręki takie oto:
[Obrazek: 10707369ss.jpg]
[Obrazek: 10707451ub.jpg]
[Obrazek: 10909710yy.jpg]
Są to zupelnie pierwsze fotki, zrobione ok 1,5 roku temu gdy kupiłem aparat.
Pozdrawiam Cie ASTROKOSMO
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
W temacie pierwszych fotek chętnie się podłączę.
Oto moja absolutnie pierwsza astrofotka, wykonana tego samego dnia wieczorkiem, gdy dostałem kamerkę:

[Obrazek: saturn_08122002_registack.jpg]

Wieksza cześć pracy polegała na bezustannym bieganiu na barkon i z powrotem by spróbować ustawić ostrość - nie udawało mi się to przez bardzo długi czas.
A tak w temacie U i astrofotografii: Gdy pomyślę o próbie zrobienia zdjęć moim U5 to mnie pusty śmiech ogarnia...
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości