Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test okularów planetarnych i średnioogniskowych
(08.03.05, 14:51)Gemini link napisał(a):A przyjęliby¶cie oryginaln± soczewkę barlowa prosto z Żywca? Może podesłałbym wam j± razem ze słynnymi "tulejkami"? Big Grin
Być może będzie nawet lepsza od Barlowa dawanego razem z Optisanami, plastikowa pseudo-zabaweczka. Wink
Odpowiedz
A można dołączyć do testów konwertery fotograficzne?

Pozdrawiam,
Zdzisław
Odpowiedz
Myślę że takowe trzeba by testować fotograficznie, czyli zgodnie z ich przeznaczeniem 8)
Odpowiedz
cyt: "soczewka barlowa foto-wizualna"
Odpowiedz
A co to za soczewka dokładniej? Firma, krotność...
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
(10.03.05, 09:27)emde link napisał(a):A co to za soczewka dokładniej? Firma, krotność...

Emdecjuszu, tak przy okazji, jak już będziecie badać te barlowy, to nie zapomnij każdego barlowa zbadać z każdym z dostępnych okularów z osobna. Krotność barlowa jest dla okularów nieparafokalnych wartością zmienną.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Ta soczewka to był cytat z oferty pownej firmy i odpowiedź na poprzednią wiadomość.
Ja myślę o konwerterze x2 Carl Zeiss, bywają na rynku wtórnym w dobrych cenach.
Mam do niego tolejki: 1.25" strona teleskopu, 2" strona okularu, ewentualnie dodatkowo pierścień pośreni M42 dla uzyskania odpowiedniej krotności
Odpowiedz
Panowie mamy mały problem z WO APO 2' - nie ostrzy ani w Sycie, ani w EDku?  ???
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
Zapewne potrzeba do niego jeszcze drogiej, firmowej przedłużki Wink
Odpowiedz
(10.03.05, 19:02)Janusz_ P. link napisał(a):Zapewne potrzeba do niego jeszcze drogiej, firmowej przedłużki Wink

Pewnie niedlugo bedziecie miec je w ofercie, wszakze to DROOOOGI William Optics...
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości