Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
slimacznica i slimak
Macieju miałeś jeszcze kiedyś coś napisać na temat alternatyw do przekładni ślimakowych - powiem szczerze, że coś mi chodzi po głowie (przyznam że szukałem również co nie co  w necie)....

Gdybyś miał moment to napisz.

Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(28.03.05, 21:49)papatki link napisał(a): Macieju miałeś jeszcze kiedyś coś napisać na temat alternatyw do przekładni ślimakowych - powiem szczerze, że coś mi chodzi po głowie (przyznam że szukałem również co nie co  w necie)....

Gdybyś miał moment to napisz.

Pozdrawiam !

Cały czas pamiętam, powiem wiecej, zacząłem nawet przygotowywac odpowiedni materiał, jednak w miarę pisania objętość materiału niebezpiecznie rośnie i to mnie zniechęca bo nie widzę końca.
Nie myślcie jednak, że raptem wyciągnę krółika z kapelusza.
Maciek
okulary +3d, TN200/1000 na widełkach+GOTO, lornetka teatralna :-)
Odpowiedz
Widzę tutaj podstawowy błąd w sztuce czyli średnica freza ślimakowego była kilka krotnie większa od średnicy wykonanego do kompletu ślimaka co nie wróży temu zespołowi przekładni dobrej współpracy, do napędu teleskopu do astrofoto to by się raczej zupełnie nie nadało ale do prostego Go To będzie jak znalazł  Wink
Odpowiedz
(30.03.05, 20:19)Janusz_ P. link napisał(a): Widzę tutaj podstawowy błąd w sztuce czyli średnica freza ślimakowego była kilka krotnie większa od średnicy wykonanego do kompletu ślimaka .......

Właśnie to samo napisałem, przeciwstawiając wykonaniu - jego zasady.

(28.03.05, 21:36)MaciejRZ link napisał(a): Istnieje podstawowa zasada dotycząca obróbki zębów ślimacznicy, mianowicie narzędzie skrawające w wyniku wielu położeń obwiedniowych powinno odwzorować w przestrzeni kształt uzwojenia ślimaka. Na fotkach Piotra wyraźnie widać w jakim stopniu warunek ten został spełniony.

Maciek
okulary +3d, TN200/1000 na widełkach+GOTO, lornetka teatralna :-)
Odpowiedz
Witam,
co dalej ze ślimacznicą i slimakiem ? Zostały zamontowane, przetestowany napęd?
Sorry za dociekliwość, ale mam podobny problem z LXem i szukam rozwiązań, a jak wiadomo najtaniej  Wink jest uczyć się na błędach innych...
Pozdrawiam,
Jurek
Jerzy Łukasiewicz Takie tam szkiełka...
Odpowiedz
jurqu - ślimak i ślimacznica są u mnie.... pewnie wiesz co to oznacza Wink

no tak na poważnie to powinno być wszystko gotowe na koniec kwietnia (obiecałem), Maciej narzekał na ślimak choć go nie widział - ja go trzymam w rękach i wiem że gdyby Maciej go zobaczył to by był mniej miły - niestety będzie trzeba szukać innej firmy do wykonania takich zestawów - choć pod wizuala powinno wystarczyć...

Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Mowa o slimaku czy slimacznicy, bo Maciej , jak zrozumialem, wypowiadal sie w kwestii slimacznicy.
Pozdrawiam.
... bo wszyscy myślą, że to jest tak, a to jest zupełnie inaczej... (Mucha Jan, Polska)
Odpowiedz
(11.04.05, 19:51)papatki link napisał(a): jurqu - ślimak i ślimacznica są u mnie.... pewnie wiesz co to oznacza (...) no tak na poważnie to powinno być wszystko gotowe na koniec kwietnia (obiecałem), Maciej narzekał na ślimak choć go nie widział - ja go trzymam w rękach i wiem że gdyby Maciej go zobaczył to by był mniej miły - niestety będzie trzeba szukać innej firmy do wykonania takich zestawów - choć pod wizuala powinno wystarczyć...

witam,

to oznacza ze jak przyjade do domu to bede mial duuuzo roboty  ;D
trzeba bedzie zlozyc calosc do kupy!

Co do jakosci to Maciej wyjasnil mi ze wykonany dla mnie zestaw jest slabej jakosci i musze mies swiadomosc ze moga, i z cala pewnoscia, w astrofotografiiiiii bylyby problemy. Ale mnie - jak zapewne wiecie - interesuje wizual i tu trzymam kciuki za akceptowalna prace tego zestawu. W skrajnych przypadkach, tj. jesli zdazy sie astrofoto, bede mial calosc na wedgeu a co za tym idzie pracowala bedzie tylko oryginalna przekladnia. Co jak sadze zapewni lepsza dokladnosc niz ten zestaw.

Gdyby jednak byly jakies problemy nawet z wizualem to na wszelki wypadek zdobylem  ;D jeszcze jeden zestaw slimacznica i slimak. Tym razem oryginaly - LX base drive, czyli podstawe LXa z napednem zegarowym. Brakuje w nim tylko ramion i mozna wieszac kolejne OTA.  Wink

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości