Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
slimacznica i slimak
Sorki Papa ale dla duetu Papa z Andem (dobranego jak w korcu maku) szkoda mi ścierać klawiatury 8)
Czyli bez odbioru Tongue
Odpowiedz
nie powiesz bo, zapewne nie wiesz.... tak czy inaczej zawsze z konstruktorami u mnie w biurze pękamy ze śmiechu z Twoich pomysłów....

btw 500 zyla za to to chyba z górką 200%
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Coś bym Ci powiedział na temat twoich "realnych" wycen kosztów produkcji sprzętu jak bym zobaczył na rynku tak szumnie zapowiadane wyciągi Twojej produkcji w połowie ceny naszych a tak to tylko powiem Ci zamilcz i nie błaźnij się więcej niż norma przewiduje ;D ;D ;D

Cytatat z dedykacją na weekend do przemyśleń :-*:

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii, obaj wiedzą jak lecz żaden nie potrafi " ;D
Odpowiedz
Janusz bez złośliwości i inwektyw w moją stronę - wiesz coś na temat technologii czy nie ? Sądzące z opisu który dałeś do owej przekadni nie wiesz.

bo:

1. ślimacznic o małym module się nie szlifuje
2. brązu nie szlifuję się borazonem
3. szlifuje się ślimaki
4. utwardzona stal narzędziowa i stale szybkontące oraz stale nierdzewne po dodatkowej obróbce cieplnej podlegają szlifowaniu i tu borazon jest wskazany

Jak będziesz chciał komuś zaimponować następnym razem "fachowym słownikiem" to weź pod uwagę moje powyższe sugestie.

Chcesz wyciągi w 1/2 cenie swojej ? poproszę pisemne zlecenie na info@extream.com.pl powyżej 1000 szt. dostaniesz jeszcze kilka procent rabatu...
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Powyżej 1000 sztuk ale jaja :Smile na pisemne zlecenie ;D i może jeszcze z zapłatą z góry za kota w worku, tak to prawie każdy potrafi ;D ;D ;D
Mam dejavu i pszypominam sobie odpowiedź z PZO na zapytanie o obiektywy PTMA , identyczne, chore, głębokokomunistyczne warunki dostawy doprowadziły ich do upadłości Tongue
Wnioski do wyciągniecia samodzielnie dla właściciela tej firmy ;D
Odpowiedz
(10.02.05, 21:58)Janusz_ P. link napisał(a): A co powiesz na szlifowaną borazonem ślimacznicę z modułem 0,4 o 359 zębach wykonaną w brazie B10 w komplecie ze szlifowanym i hartowanym ślimakiem z 3H17N9T w cenie 500 zł za komplet Wink

witam,
powiem Janusz ze za drogo o 500 zł. Ale dlatego ze nie podales nawet srednicy slimacznicy. Jesli ma jakies 100-120mm moge Ci zaplacic aleeeee duuuuzo mniej.

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
(10.02.05, 00:12)PJan link napisał(a): witam,
sorki za temat rzeke - wiem ze bylo, ale nie moge namierzyc. Czy ktokolwiek moze mi wskazac miejsce gdzie moge wykonac slimacznice (srednica ok. 100mm; np. 144 zeby; mosiadz albo braz) oraz slimaka?
Rozmawialem z MaciejemRZ ale jest chwilowo zajety innym projektem :-\

Witam
Obserwując temat z ciekawości zadzwoniłem do człowieka, który ma warszat i prowadzi usługi na rzecz ludności związane z obróbką metali. Nieraz robiłem u niego różne części zwązane z moją działalnością gospodarczą. Zapytałem się o taki cosik jak powyżej. Powiedział, że robi takie rzeczy. Ślimacznica z mosiądzu a ślimak z jakiegoś twardego metalu. Koszt przy 10 cm średnicy ślimacznicy to około 200 zł. Musi mieć dokładny opis (rysunek techniczny) żeby to zrobić. Jak ktoś chce zaryzykować to mogę pomóc tylko jeżeli nie będzie odpowiadającej jakości to z żalem nie do mnie 8). Dam nawet do niego kontakt tel. na priwa.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(10.02.05, 22:06)jureq link napisał(a): ...ale właściwie dlaczego "uparłeś się" na GOTO, pisałeś, że interesuje Cię visual, no to moze DSC? - duzo taniej i do visuala spoko wystarczy.

witam,

Przekonalem sie juz ze po jakims czasie zabrakloby mi prowadzenia. Chce zrobic GOTO ze sprzeglami (odnosnie sprzegla konsultowalem sie z forumowiczami) zatem bylby w ten sposob zapewniony pelen serwis  Smile O braku GOTO nie pisze bo mi takie narzedzie spodobalo sie juz na samym poczatku obcowania z nim i tu zdania pewnie juz nigdy nie zmienie  Wink

Lubie jeszcze jedna rzecz. Odpowiada mi jak teleskop prowadzi w czaei rzeczywistym. Wiem ze to lenistwo ale jak chce sobie opobserowac to zdecydowanie wygodniejsza do tego jest lornetka.

Mam cele:
- sterowanie telepem (szeroko rozumiane, czyli m.in. GOTO)
- wedge (narazie do obserwacji  Tongue )
- okularki

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
(11.02.05, 13:26)Janusz_ P. link napisał(a): Powyżej 1000 sztuk ale jaja :Smile na pisemne zlecenie ;D i może jeszcze z zapłatą z góry za kota w worku, tak to prawie każdy potrafi ;D ;D ;D
Mam dejavu i pszypominam sobie odpowiedź z PZO na zapytanie o obiektywy PTMA , identyczne, chore, głębokokomunistyczne warunki dostawy doprowadziły ich do upadłości Tongue
Wnioski do wyciągniecia samodzielnie dla właściciela tej firmy ;D

to ciekawe, jak chciałem coś zamówić u ciebie to wlasnie taki sposób mi poleciłeś, wypełnić formularz na twojej stronie, wpłacić kase na twoje konto i czekać....

wiesz Janusz, z moją firmą kooperują baaardzo duże firmy (żeby nie powiedzieć BAAAARDZO DUŻE) i po zaakceptowaniu ceny taka forma jest właściwie standartem - z nowymi klientami preferujemy przedpłatę i reszte kwoty przy odbiorze towaru.

-------
tak czy inaczej twoje impertynckie formy ataku na moją osobę nie mają nic wspólnego z tematem tego wątku i bardzo bym się cieszył gdybyś jednak odpowiedział na pierwotnie zadane przez mnie pytanie, i tu się powtórzę, o ile oczywiście masz o tym jakiekolwiek pojęcie !
Odpowiedz
(11.02.05, 13:37)JerzyBw1 link napisał(a): ...Musi mieć dokładny opis (rysunek techniczny) żeby to zrobić. Jak ktoś chce zaryzykować to mogę pomóc...

witam,

JerzyBw1, stosowne uproszczone schematy poszly na priva!

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości