Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vixen ortho 5mm - czy warto kupić ?
(05.02.05, 19:39)HAMAL link napisał(a):Aaa tam, chłopak i tak robi szybkie postępy  Smile  a że w gorącej wodzie kąpany to normalne w jego wieku  ;D.
No jasne Smile Czyli mam rozumieć, że zakup tego samego okularu [4mm] tylko jakiegoś lantana dałby duuże różnice ? P.S popatrzyłem sobie przez chwilkę na Saturna i JUŻ po 2 godzinnym wychłodzeniu mam ładny obraz [ Cassini itp. ] a seeing mam doskonały. 9/10 jak nic. Pozdrawiam i sory, że palnąłem z tym 3,5 mm ;D ;D ;D
Fotografia : Nikon D70s, Nikkor 18-70 DX ED, Nikkor 70-300G Astronomia : Synta 10" 254/1200, f/4.7
Odpowiedz
Piwi, Twój telep ma zwierciadło 114mm i ogniskową 900 mm. Z Vixenem LV 4mm będziesz miał powiększenie
225x, czyli też ciut za dużo. Moim zdaniem do newtonów tej klasy należy stosować maksymalne
powiększenia w okolicach 1.5D czyli w Twoim przypadku około 170x. Możesz więc spokojnie kupić lantana
LV ale 5mm a nie 4mm. Będziesz miał z nim powiększenie 180x i to w zupełności wystarczy.

Arek
Test lornetek: http://www.optyczne.pl/ Tak poza tym to: 10x50, Megrez 80/480
Odpowiedz
Teraz też mam powiększenie z Plosslem 4mm 225x i jest na prawde ok. Obrazy są doskonałe. Jak bym kupił takiego lantana 5 albo 4mm obrazy bylyby pewnie jeszcze bardziej cudowne. Wczoraj na Saturnie widzialem bardzo dużo szczegółów. Nawet cień rzucany przez planetę na pierścienie ;D , i Cassiniego na całym obwodzie. jak na mój telep to rewelka.
Fotografia : Nikon D70s, Nikkor 18-70 DX ED, Nikkor 70-300G Astronomia : Synta 10" 254/1200, f/4.7
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości