Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vixen ortho 5mm - czy warto kupić ?
Czy warto kupić ortoskopa Vixen ortho 5mm (FC) ?
Miał go już ktoś ?
Jest okazja kupić za ok. 150-170 zł, czy warto ?
W Stanach podobny Celestron kosztuje tylko ok. 35 USD
Czy to będzie w pełni wartościowy ortoskop, także porównywalny do Lantanów i Ort. Antaresa pod względem obrazów ?
Odpowiedz
Jaki masz telep?
Odpowiedz
170/1200 Newton
Odpowiedz
Power będzie w miare dobry do planetek szkodza że to nie 6mm bo by był 200x ale ten też może być ;D A wiesz jaki LER będzie miał ten okular?Trzeba będzie chyba przyklejać oko do okularu, mi to osobiście nie przeszkadza ale niektórym tak Wink.Za tą cene to chyba warto a możesz dać foto albo linka do tego okularku??

pozdrawiam Adam
www.poa.home.pl Synta 200/1200, Vixen LVW 22mm, OLYMPUS C-460Zoom Statyw fotograficzny PZO. Tel.kom 662262212 pozdrawiam Adam
Odpowiedz
Ja tam planuję kupić w przyszłości takiego lantana do planet ;D
http://deltaoptical.pl/deltasklep/shoppi...2cb47623f5
Chyba dobry nie ? A powera też bym miał niezłego. Niemal 260x, to już coś Smile Pozdrawiam, Piotrek, Piwi
Fotografia : Nikon D70s, Nikkor 18-70 DX ED, Nikkor 70-300G Astronomia : Synta 10" 254/1200, f/4.7
Odpowiedz
Mam takiego skurczybyka tylko z napisem Orion i z powodzeniem używam go do... testowania sprzętu bo tak duża ilość szkła na planetach nie daje już odpowiedniego kontrastu i dobrej transmisjii barwy... niestety :'(
Odpowiedz
No ale obrazy w porównaniu do Plossla byłyby z pewnością powalające.  A może jest coś tańszego i lepszego do planet ? interesuje mnie cena od 600 - 800 zł.
Fotografia : Nikon D70s, Nikkor 18-70 DX ED, Nikkor 70-300G Astronomia : Synta 10" 254/1200, f/4.7
Odpowiedz
Lepszą korekcję środka pola ale przy mniejszym polu rzędu 50* mają klasyczne Lantany i do planet są już dużo lepszym rozwiązaniem od LVW.
Zwykle w okularach szerokokątnych korekcja pola jest kompromisem z szerokoscia pola tak wiec raczej polecałbym z szerokokatnych te długoogniskowe a z planetarnych te z lepszą korekcją (i miejszą ilością szkła po drodze) a z mniejszym polem widzenia jak Ortoskopy czy nawet dobre, markowe Plossle 8)
Odpowiedz
Ja tam do planetek kupuję ortho Antaresa 6mm. Emde go bardzo chwali, a za taką cenę naprawdę warto go kupić  Smile
Mak S-W 127/1540
Odpowiedz
Panowie dajcie sobie jeszcze troszkę czasu... będzie z czego wybierać planetarne okularki...
Zajrzyjcie do działu "co nowego":
www.astronoce.pl
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości