Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A może by tak Wenus ktoś pokazał..?

Pochwalmy się zdjęciami Wenus,przeciez to taka ciekawa planeta a juz dawno nie mieliśmy kozystnych warunkow do jej obserwacji!
Odpowiedz
TY - Hanysiak - do mnie gadasz z tym paluchem???? >Sad ;D Wink

A tak powaznie - nie mam takowych jeszcze, ale pocykamy jak bedzie okazja Smile
Odpowiedz
Hanysiak, jakbyś wyciął lewą stronę zdjęcia fajnie by pasowało do całości. A tak jesteś "szeroki" 8)
Marek Substyk - Portal Astronomiczny AstroCD http://www.astrocd.pl Sklep internetowy AstroCD - http://www.sklep.astrocd.pl e-mail: redakcja@astrocd.pl tel. (0-32) 771-97-09, (0-880) 184-000 GPS: 50°18'13"N / 18°56'36"E / 290 m. n.p.m. GaduGadu: 1000693 ================
Odpowiedz
Ja zawsze fotografowalem Wenus w dzien, bo wtedy
jest najwyzej, ale do tego potrzebne jest czyste,
blekitne niebo, zeby latwo bylo ja odnelezc za pomoca
lornetki. Potem namierzalem ja wizualnie przez MTO11
i podlaczalem kamere w ognisku glownym. Nastepnie
dokrecalem telekonwerter 2x plus pierscienie posrednie i lapalem obrazki. Pokazny zbiorek jest jeszcze w galerii teleskopy.pl. (mam nadzieje)
Odpowiedz
Ja mam fotkę z zeszłego roku. Niby nie ma się czym chwalić, ale jak się dobrze przyjrzeć to może jest. Tego dnia zrobiłem kilkanaście takich fotek w odstępie kilku minut. Wszystkie wyszły podobnie, ale ta wyszła ciut inaczej.

[Obrazek: Wenus_02-04-01_19-43.JPG]

Make : CASIO
Model : QV-3500EX
DateTime : 2002:04:11 19:25:08
ExposureTime : 5,00Sec
FNumber : F2,0
ExposureProgram : Shutter Priority
ExposureBiasValue : EV-1,7
FocalLength : 100 (mm)
White Balance : Auto
Digital Zoom : x4.0
Sensitivity : 100
Odpowiedz
(20.05.03, 21:42)Togal link napisał(a):Wszystkie wyszły podobnie, ale ta wyszła ciut inaczej.

[Obrazek: Wenus_02-04-01_19-43.JPG]

Togal gratulacje odkryłeś księżyc Wenus ;D ;D
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Mirku, trochę się bałem nazwać rzeczy po imieniu bo nie miałem pewności. Ale teraz chyba mogę. Moim zdaniem księżyc Wenus (Togal) okrąża swą macierzystą planetę w ciągu kilku minut. Nie było go jeszcze na fotce 20 sekund wcześniej i nie ma go już na fotce 30 sekund później. A w powiększeniu wygląda dziwnie.

[Obrazek: Wenus_02-04-01_19-43zoom.JPG]
Odpowiedz
Wyglada to jak awionetka......
Odpowiedz
[Obrazek: venus4.jpg]
Wenus, w ognisku głównym, Uniwersał nr 13, Nikon F801s, Fuji Press 800, 13 marzec 2001.

8)
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Tomku, jakies UFO zlapales chyba. Jak daleko od
Slonca byla ta plama (w stopniach)?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości